Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Garšīgi

Ātra un garda recepte 1. septembrim - pagatavo šo biezpiena kūku! (2)

 
29.augusts 2016  17:30

Lai gan pagatavošanas apraksts liekas garš, tomēr kūka ir ļoti viegli pagatavojama. Nu jau daudzos veikalos pieejama biezpiena masa, kura jau sajaukta ar cukuru un vaniļu, tāpēc, ja tev izdodas iegādāties tādu, tad šajā gadījumā tas būtu ideāli – šāda masa ir izteikti krēmīga, kas šai kūkai ir ļoti svarīgi. Vasarā un rudenī vari izmantot svaigas plūmes (ja svaigas nav pieejamas, var izmantot saldētas).

Nekādas cepšanas, un kūka būs gatava jau pēc pāris stundām. Labu ēstgribu!

Nekādas cepšanas, un kūka būs gatava jau pēc pāris stundām. Labu ēstgribu!

Sastāvdaļas:
300 g saldētu vai svaigu plūmju
30 g brūnā vai baltā cukura
400 g salda krējuma
400 g biezpiena, vislabāk jau ar nedaudz cukura un vaniļas garšu*
200 g „dāmu pirkstiņu” (ladyfingers) cepumu
1 ēd.k. želatīna
8 ēd.k. auksta ūdens
45 g brūnā cukura

Pagatavošana:
Sakarsē krāsni 200 grādus karstu. Pannā liec uz pusēm pārgrieztas plūmes, ar griezuma vietu uz augšu. Pārber ar cukuru un liec krāsns vidējā nodalījumā cepties apmēram 10 minūtes, līdz sāk tecēt ārā sula. Izņem plāti no krāsns un atdzesē. Sulu nolej trauciņā. Šo vari izdarīt jau dienu iepriekš.

Traukā liec želatīnu, pārlej ar 8 ēdamkarotēm ūdens un ļauj uzbriest.

Pārgriez uz pusēm „dāmu pirkstiņus”. Nolieto plūmju sulu atšķaidi pavisam nedaudz ar ūdeni un tur mērc iekšā cepumu to pusi, kurai nav virsū cukura glazūra. Kārto citu pie cita gar 23 cm diametrā lielas pannas malu tā, lai cukurainā puse ir pret pannas ārējo malu. Noliec malā.

Lielā bļodā liec biezpienu, 280 g salda krējuma un ar mikseri puto, līdz masa ir salīdzinoši stingra un krēmīga, apmēram 1–2 min. Kad saputojies, noliec malā.

Katliņā ielej 120 g salda krējuma un 120 ml cukura. Uz vidējas uguns maisot karsē, līdz cukurs izkusis. Atstāj uz mazas uguns, lai pavārās 1 minūti. Nogriez uguni, pielej želatīnu un samaisi tā, lai želatīns izkūst.

Miksera motoram darbojoties, lej klāt uzsildīto saldā krējuma un cukura masu un puto, līdz masa ir viendabīga, apmēram 30 sekundes.

Lej sagatavotajā formā un uzreiz liec ledusskapī. Kūka būs sacietējusi jau pēc kādām 2 stundām, bet vislabāk to ēst nākamajā dienā.

Cetrassezonas.lv / Publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS