Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Novadu ziņas

Limbažos likvidēts piemineklis, kas tika uzcelts padomju jūrniekiem. VIDEO (11)

 
30.augusts 2016  11:01

"Daugavas Vanagu Latvijā" Limbažu nodaļa aizvadītajās brīvdienās likvidējusi pieminekli, kas tika uzcelts okupācijas laikā par godu PSRS jūrniekiem, kuri 1941.gadā nogalināja vairākus vietējos iedzīvotājus un paši gāja bojā kaujās pret latviešu nacionālajiem partizāniem.

Piemineklis atradās Limbažu sākumskolas teritorijā.

Piemineklis atradās Limbažu sākumskolas teritorijā.

Kā atklāja biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļas priekšsēdētājs Gunārs Grīnbergs, 1974.gadā tika nolemts uzstādīt piemiņas akmeni 26 padomju jūrniekiem, kuri 1941.gada 4.jūlijā Limbažos gāja bojā cīņā pret nacionālistiem.

Kā atklāja Grīnbergs, arhīva materiālos tiek minēts, ka šie jūrnieki nodarbojušies ar marodierismu un Limbažu iedzīvotāju slepkavošanu - tika noslepkavoti septiņi mierīgie iedzīvotāji.

Piemineklis atradās Limbažu sākumskolas teritorijā. Tagad piemiņas akmens kļuvis bīstams bērnu veselībai un dzīvībai, tāpēc pieņemts lēmums to likvidēt.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, saskaņā ar biedrības "Brāļu kapu komiteja" sagatavoto informāciju akmens nav atzīmēts kā padomju laika piemineklis. Limbažu novada dome tika informēta par biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļas ieceri celtni nojaukt.

Ņemot vērā to, ka piemineklis bija avārijas stāvoklī, pašvaldība deva biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļai atļauju to demontēt un labiekārtot teritoriju. Biedrība šim mērķim no valsts budžeta saņēmusi mērķdotāciju 8000 eiro apmērā.
LETA / Foto: ekrānuzņēmums no video


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS