Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sabiedrībā

Palīdzam Baibai! Trūkst vien nieka 2,5 tūkstoši eiro, lai jaunā sieviete varētu atveseļoties (17)

 
31.augusts 2016  11:16

25 gadus vecā Baiba Barone, par kuras veselību cīnās Stradiņa slimnīcas ārsti, kļuvusi par mūsu veselības aprūpes sistēmas kārtējo ķīlnieci. 

Baiba šodien svin 25.dzimšanas dienu.

Baiba šodien svin 25.dzimšanas dienu.

Viņai steidzami nepieciešama aknu transplantācija. Stradiņa slimnīcas ārsti ir gatavi to veikt, taču valsts nespēj par šo operāciju samaksāt un neiekļauj apmaksājamo pakalpojumu grozā, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". 

Lai Baibai, kura šodien svin 25.dzimšanas dienu, varētu veikt nepieciešamo transplantāciju, nepieciešmai 50 000 eiro, no kuriem 12 000 eiro jau ir saziedoti iepriekš. Saskaņā ar "Ziedot.lv" pieejamo informāciju, šobrīd palicis vien solītis, lai Baiba varētu tikt pie jaunas aknas - trūkst vien 2,5 tūkstoši eiro. 

Jaunā sieviete cieš no Budd-Chiary sindroma, kas ir reta aknu asinsvadu slimība. Vēderā krājas šķidrums, ir stipras sāpes, slikta dūša, nespēks. Šie simptomi Baibai parādījās pirms vairāk kā septiņiem gadiem un tie mediķiem radīja aizdomas par ļaundabīgu audzēju. 

Jaunajai meitenei nācās pārciest ķīmijterapijas kursu, pēc kura tika konstatēts, ka audzēja tomēr nav. Tad Baibu nosūtīja uz Vīnes klīniku, kur apstiprināja Budd-Chiary sindromu. Vīnes klīnikā Baibai tika veikta operācija, kuras laikā tika ievietots šunts -  mākslīgais asinsvads. Pēc operācijas Baibas pašsajūta uzlabojās, viņa atsāka strādāt ar bērniem gan bērnudārzā, gan kā auklīte ģimenēs. Likās, ka ļaunākais ir garām.

Pērn decembrī, pēc 7 gadu pārtraukuma, slimība atkal sevi pieteica. Baiba ar stiprām vēdera sāpēm nonāca slimnīcā. Tālāk sekoja vēl vairākas vizītes slimnīcā, ik reizi arvien smagāk, ar augstu temperatūru. Tika konstatēts, ka Baibai ir izveidojusies aknu ciroze un viņas dzīvību var glābt tikai aknu transplantācija. 

Pavasarī bija cerība, ka aknu transplantāciju no 1.jūlija jau būs iespējams veikt Latvijā, bet tad lēmums tika mainīts un Latvijā aknu transplantācijas varētu tik veiktas sākot no 2017.gada. Tādēļ Latvijas mediķi nosūtījuši Baibu konsultēties par aknu transplantāciju Tartu universitātes klīnikā Igaunijā.

Speciālisti Tartu ir gatavi veikt transplantāciju, taču tās izmaksas ir 50 000 eiro, ņemot vērā, ka operācija būs sarežģītāka ievietotā šunta dēļ. Operācija ir jaunās sievietes vienīgā cerība izdzīvot un atveseļoties.


Kasjauns.lv/LTV "Panorāma"/Foto: ekrānšāviņš no LTV 


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS