Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Baibas mamma: "Šī dāvana nav pielīdzināma nekam iepriekš" (28)

 
31.augusts 2016  14:23

25 gadus vecās Baibas Barones mamma Māra, kura Stradiņa slimnīcā strādā par sanitāri, saka lielu paldies Latvijas tautai par aknu transplantācijai nepieciešamās naudas saziedošanu viņas meitai.

Māra norāda, ka Baibas dzīvē sācies jauns posms.

Māra norāda, ka Baibas dzīvē sācies jauns posms.

Māra saka: "Paldies jums liels par pretimnākšanu un palīdzību ziedojumu vākšanā, sajūta tāda, ka visa Latvijas tauta, ikviens no jums, ir bijis kopā ar mums un palīdzējis ar aknu transplantācijai nepieciešamo līdzekļu savākšanu."

Baibas māmiņa norāda, ka viņas meita ir jaunas dzīves sākuma posmā un šī 25.dzimšanas dienas dāvana nebūs pielīdzināma nekam iepriekš un nekam nākotnē. "Jūsu atsaucība un sirds siltums, visi labie vārdi un domas...neviens paldies nespēs pielīdzināties tam, ko jūs visi esat mums devuši..." saka Māra Barone. 

Viņa arī informē, ka pašreiz tiek kārtotas formalitātes, lai savākto naudu pārskaitītu Tartu slimnīcai. 

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka atsaucīgi ļaudis trešdien, Baibas 25.dzimšanas dienā, saziedoja trūkstošos 38 000 eiro, lai jaunietei varētu veikt aknu transplantāciju - vienīgo Baibas cerību uz atveseļošanos un izdzīvošanu. 

LTV raidījums "Panorāma" otrdienas vakarā vēstīja, ka jauniete ir mūsu veselības aprūpes sistēmas kārtējā ķīlniece, proti, viņai steidzami nepieciešama aknu transplantācija. Stradiņa slimnīcas ārsti ir gatavi to veikt, taču valsts nespēj par šo operāciju samaksāt un neiekļauj apmaksājamo pakalpojumu grozā. 

Jaunā sieviete cieš no Budd-Chiary sindroma, kas ir reta aknu asinsvadu slimība. Vēderā krājas šķidrums, ir stipras sāpes, slikta dūša, nespēks. Šie simptomi Baibai parādījās pirms vairāk kā septiņiem gadiem un tie mediķiem radīja aizdomas par ļaundabīgu audzēju. 

Jaunajai meitenei nācās pārciest ķīmijterapijas kursu, pēc kura tika konstatēts, ka audzēja tomēr nav. Tad Baibu nosūtīja uz Vīnes klīniku, kur apstiprināja Budd-Chiary sindromu. Vīnes klīnikā Baibai tika veikta operācija, kuras laikā tika ievietots šunts -  mākslīgais asinsvads. Pēc operācijas Baibas pašsajūta uzlabojās, viņa atsāka strādāt ar bērniem gan bērnudārzā, gan kā auklīte ģimenēs. Likās, ka ļaunākais ir garām.

Pērn decembrī, pēc 7 gadu pārtraukuma, slimība atkal sevi pieteica. Baiba ar stiprām vēdera sāpēm nonāca slimnīcā. Tālāk sekoja vēl vairākas vizītes slimnīcā, ik reizi arvien smagāk, ar augstu temperatūru. Tika konstatēts, ka Baibai ir izveidojusies aknu ciroze un viņas dzīvību var glābt tikai aknu transplantācija. 

Pavasarī bija cerība, ka aknu transplantāciju no 1.jūlija jau būs iespējams veikt Latvijā, bet tad lēmums tika mainīts un Latvijā aknu transplantācijas varētu tik veiktas sākot no 2017.gada. Tādēļ Latvijas mediķi nosūtījuši Baibu konsultēties par aknu transplantāciju Tartu universitātes klīnikā Igaunijā. 

Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS