Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Tava izglītība

Neklātienes vai vakara studijas "Turībā" – iespēja apvienot studijas un darbu (5)

 
01.septembris 2016  08:00

Par studiju uzsākšanu domā ne tikai jaunieši pēc vidusskolas absolvēšanas, bet arī cilvēki, kuriem jau ir augstākā izglītība, un, kuri jau ir iekļāvušies darbā tirgū, taču daudziem bažas rada jautājums – kā savienot studijas un darbu? Lielai daļai nākas savienot pilnas slodzes darbu un ģimenes rūpes, un kā lai šajā visā atrod laiku arī studijām? Lielisks risinājums ir studijas vakara grupā, neklātienē vai pat e-studijas, ko piedāvā Biznesa augstskola Turība.

Neklātienes vai vakara studijas "Turībā" – iespēja apvienot studijas un darbu

Darbs un pilnvērtīgas studijas – tas ir iespējams!
Vai es pagūšu gan uz darbu, gan lekcijām, ja man jāstrādā pilna slodze? Vai būs laiks sagatavot patstāvīgos darbus un izlasīt studijām nepieciešamo literatūru? Vai spēšu pilnvērtīgi iekļauties studiju procesā? Vai mana darba kvalitāte necietīs no tā, ka paralēli arī studēju – šie ir jautājumi, kuri visbiežāk nodarbina cilvēkus, kuri vēlas apvienot studijas un darbu.

Studēt gribētājiem der atcerēties, ka pastāv plaša studiju formu izvēle – var studēt vakaros, neklātienē vai arī izvēlēties e-studijas. Daudzu studentu pieredze liecina, ka to ir iespējams apvienot. Biznesa augstskolā Turība pierādās apgalvojums - darbs un pilnvērtīgas studijas – tas ir iespējams! Daloties pieredzē, kā veiksmīgi izdevies apvienot studijas un darbu, studenti uzsver, ka gadījumos, ja darbs ir maiņās, nepieciešama pretimnākšana no darba devēja un kolēģu puses - tad atliks laiks arī studijām. Nenoliedzami, studējot un paralēli arī strādājot, paliek daudz mazāk brīvā laika, taču viss ir atkarīgs no cilvēka personīgajām iezīmēm un viņa vēlmes kaut ko darīt.

Ērts nodarbību grafiks
Lai gan studiju apvienošana ar darbu prasa daudz laika un enerģijas, tā nav neiespējamā misija – kas vairāk dara, tas vairāk izdara. Izvēloties neklātienes studiju formu, nodarbības bakalauriem notiks katru otro nedēļu piektdienas vakarā (no plkst. 18.00) un sestdienā (no plkst.9.00), savukārt, maģistriem – katru otro nedēļu sestdienās. Šāds grafiks ir ērti savienojams ar pilnas slodzes darbu. Izvēloties vakara studijas, jārēķinās, ka nodarbību apmeklēšanai bakalauriem būs jāvelta trīs darbadienu vakari (sākot no plkst. 18.00), savukārt, maģistriem – vienas darbadienas vakars un sestdiena.

Rūpīga laika plānošana un apņēmība
Lai sekmīgi apvienotu darbu ar mācībām, ieteicams ņemt vērā dažus padomus:
  • Rūpīgi un pārdomāti plānot savu laiku, lai pēc darba pagūtu uz nodarbībām;
  • Informēt konkrēto kursu, nodarbību pasniedzējus par to, ka esat nodarbināts un, vajadzības gadījumā, vienoties par iespējām apmeklēt lekcijas vai kārtot eksāmenus citā laikā;
  • Gadījumā, ja izvēlēta e-studiju forma, apzināties, ka daudz kas ir atkarīgs no paša apņēmības, tāpēc veltīt laiku studiju materiālu lasīšanai un analīzei.
Ja šobrīd strādā, bet vēlies uzsākt arī studijas, ieskaties Biznesa augstskolas Turība mājaslapā, kurā atradīsi papildu informāciju par dažādām studiju formām! Lasi vairāk par e-studijām, kā arī neklātienes un vakara studijām.
 
Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar Biznesa augstskolu Turība / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS