Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Musulmaņi visā pasaulē pošas ikgadējam svētceļojumam uz Meku. FOTO (18)

 
31.augusts 2016  20:59

Musulmaņi visā pasaulē sāk posties uz savu svēto pilsētu Meku Saūda Arābijā, lai piedalītos hadžā - piecu dienu svētceļojumā. Hadžs Mekā ir notikums, kas pulcē vienlaikus lielāko cilvēku skaitu. 

Mekā jau ieradušies vairāki simti tūkstoši svētceļnieki, bet daudzi vēl tikai pošas uz Saūda Arābiju.

Mekā jau ieradušies vairāki simti tūkstoši svētceļnieki, bet daudzi vēl tikai pošas uz Saūda Arābiju.

Sagaidāms, ka šogad tas notiks no 9.-14.septembrim, taču atbildīgās amatpersonas Saūda Arābijā ceturtdien apstiprinās pasākuma datumus, kas tiek aprēķināti saskaņā ar islāma kalendāru. 

Hadžs ir svētceļojums, kas ikvienam musulmanim vienreiz dzīvē ir jāveic, ja vien nav apstākļi, kas liedz to īstenot. Tā laikā svētceļotājiem septiņas reizes ir jāapiet apkārt Kaabai un ik reizi jānoskūpsta Melnais akmens. Tas ir viens no pieciem islāma pīlāriem un ir obligāts ikvienam veselam islāmticīgajam, kurš to var atļauties.

Jāatgādina, ka pērn hadža laikā 24.septembrī notikusī drūzma ir lielākā katastrofa hadža vēsturē. Saūda Arābijas oficiālā statistika liecina, ka tajā dzīvību zaudēja 769 svētceļnieki, bet ārvalstu sniegtie dati norāda uz vismaz 2297 bojāgājušajiem.

Svētceļnieki par notikušo nelaimi vainoja policiju, kas bija slēgusi ceļus un nespēja kontrolēt lielo cilvēku daudzumu. Drīz pēc šīs katastrofas tika izsludināta izmeklēšana, bet par tās rezultātiem netiek ziņots. 
 
Musulmaņi visā pasaulē pošas uz Meku
Traģēdija Mekā - vismaz 65 nogalināti, apgāžoties ceļamkrānam

Kasjauns.lv/LETA/Foto: AP, AFP, Reuters/LETA/Scanpix 
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS