Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

ASV papildina "melno sarakstu" ar virkni Krievijas kompāniju (5)

 
01.septembris 2016  22:30

ASV Finanšu ministrija "melnajā sarakstā" iekļāvusi vēl virkni Krievijas kompāniju, paplašinot pret Krieviju vērstās sankcijas par Krimas okupāciju un aneksiju.

Saraksts papildināts arī ar vairākiem desmitiem "Gazprom" meitas uzņēmumu.

Saraksts papildināts arī ar vairākiem desmitiem "Gazprom" meitas uzņēmumu.

Sarakstā iekļautas kompānijas "SGM-Most" un "Mostotrest", kas nodarbojas ar tilta celtniecību pār Kerčas šaurumu starp Krieviju un anektēto Krimu.

Saraksts papildināts arī ar vairākiem desmitiem "Gazprom" meitas uzņēmumu, tostarp vienu no Krievijas lielākajiem mediju holdingiem "Gazprom-media".

"Gazprom-media" apvieno telekanālus NTV, TNT, TV-3, "Pjatņica", "Mač TV", radiostacijas "Avtoradio", "Energy", "Comedy Radio", tam pieder radiostacijas "Eho Moskvi" kontrolpakete, video vietne "Rutube" un citi mediju aktīvi.

Sankcijas arī noteiktas vēl 17 privātpersonām.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas, finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.


BNS / Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS