Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Uz skolu!

Arī tiesībsargs uzskata, ka skolēniem sestdiena un svētdiena nav jāpavada mājasdarbos (40)

 
05.septembris 2016  08:29

Izglītības ministra Kārļa Šadurska (V) izteiktā ideja par mājasdarbu apjoma ierobežošanu ir pareiza, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda tiesībsargs Juris Jansons.

Ideja par mājasdarbu apjoma ierobežošanu ir pareiza, teic Juris Jansons. Viņš jau saņēmis vairākas sūdzības no raižpilniem vecākiem.

Ideja par mājasdarbu apjoma ierobežošanu ir pareiza, teic Juris Jansons. Viņš jau saņēmis vairākas sūdzības no raižpilniem vecākiem.

Jansons stāstīja, ka Tiesībsarga birojs ir saņēmis sūdzības no vairākiem vecākiem par to, ka bērniem arī sestdienas un svētdienas pilnībā paiet, pildot mājasdarbus. Pagājušā mācību gada beigās birojs jau sagatavojis vēstuli par šo jautājumu atbildīgajām iestādēm, taču to nav nosūtījis.

Tiesībsargs ir pārliecināts, ka pārmērīga bērnu noslogošana ar mājasdarbiem nav pareiza, jo bērniem ir jāpaliek brīvajam laikam un pulciņu iespējām. Tāpat mājasdarbi neizriet ne no viena normatīvā akta.

Kā ziņots, Šadurskis rosina samazināt mājasdarbu apjomu skolēniem, kā arī apsver iespēju pavasara semestrī skolēniem ieviest vēl vienu brīvlaika nedēļu.

Ministrs stāstīja, ka mācību slodze skolās ir ļoti liela. "Mums ir pārāk liela mācību slodze nedēļā visās klašu grupās. Ja mēs saprotam, ka pieaugušajam pēc darba jāatpūšas, tad skolēnam pēc skolas vēl ir interešu izglītība un tad vēl mājasdarbi," skaidroja Šadurskis.

Līdz ar to ministra ieskatā lielai daļai mājasdarbu slodzes būtu jābūt pārnestai uz skolu. Šadurskis arī norādīja, ka sestdienās un svētdienās mājasdarbiem nebūtu jābūt. "Sestdienās un svētdienās nē. Tas ir laiks ar ģimeni, atpūtai. Nabaga bērnam nav jāraksta esejas vai jārisina uzdevumi sestdienā, tam ir citas nedēļas dienas," sacīja ministrs.

LETA/Foto: Sintija Zandersone/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS