Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Citi sporta veidi

Degoši cilvēki, medības un staigāšana pa virvi. Šādas sporta spēles tu vēl nebūsi redzējis. FOTO

 
08.septembris 2016  12:33

Kirgizstānas pilsētā Čalponatā no 3. septembra norisinās II Pasaules klejotājtautu sporta spēles. Šogad sacensībās pulcējušies 40 tautu pārstāvji, kuri sacenšas dažādos tradicionālos Centrālāzijas sporta veidos.

II Pasaules klejotājtautu sporta spēlēs sacensības norisinās 23 sporta veidos.

II Pasaules klejotājtautu sporta spēlēs sacensības norisinās 23 sporta veidos.

Loka šaušana, ērgļa medības, zirgu skriešanas sacensības, kazas vilkšana ir tikai daži no 23 Centrālāzijas valstu tradicionālajiem sporta veidiem, kuri apskatāmi Pasaules klejotāju spēlēs. Sacensību norises vieta ir etnisks Centrālāzijas ciemats. Šeit sports mijas ar sadzīvi, jo blakus sacensību norites vietai notiek gan zupas varīšana milzu katlos, gan gaļas cepšana, gan šūpošanās un pat izjādes uz kamieļiem. Turklāt sacensību dalībnieki ir tērpušies tikai šim reģionam atbilstošajos tautu tērpos.

II Pasaules klejotājtautu sporta spēlēs vairums dalībnieku ir no bijušajām padomju republikām Kirgizstānas, Kazahstānas, Aerbaidžānas, Uzbekistānas, Turkmenistānas, Tadžikistānas, Krievijas, tāpat arī citas Āzijas valstis Turcija, Afganistāna, Mongolija. Dalībnieku vidū ir arī no šī reģiona izceļojušie tautu pārstāvji, kuri klejotāju spēlēs startē zem citu zemju karogiem, piemēram, ASV vai Slovākijas.
Kirgizstānā norisinās Pasaules klejotājtautu sporta spēles
Kasjauns.lv/Foto: EPA/LETA, ITAR-TASS, Sputnik, AFP/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS