Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Bizness

"Bombardier" kavēsies ar ilgi gaidīto lidaparātu piegādi. Vai būs jāatceļ "airBaltic" reisi? (10)

 
09.septembris 2016  06:49

Kanādas lidaparātu ražotājs „Bombardier” samazinājis šogad piegādāt paredzēto lidmašīnu skaitu. Kā pavēstīja kompānijas preses pārstāve, aizkavēšanās skars arī aviokompāniju „airBaltic”, kas būs pirmā jauno lidmašīnu „CS300” izmantotāja. Vai izmaiņu dēļ gaidāma „airBaltic” reisu atcelšana?

Kopumā šogad „airBaltic” bija plānots piegādāt četras jaunas lidmašīnas, bet līdz 2018.gada beigām – kopumā 20.

Kopumā šogad „airBaltic” bija plānots piegādāt četras jaunas lidmašīnas, bet līdz 2018.gada beigām – kopumā 20.

„Bombadier” pavēstīja, ka pirmo „CS300” lidmašīnu „airBaltic” varētu sākt izmantot šī gada ceturtajā ceturksnī. Tiesa gan, šogad kopumā pasaulē tiks piegādātas vien septiņas lidmašīnas iepriekš plānoto 15 vietā, teikts „Bombardier” paziņojumā, norādot, ka šī iemesla dēļ šogad samazināsies arī firmas komerciālo lidaparātu struktūras ieņēmumi. Kanādas ražotājs ziņo, ka izmaiņas paredzētas dzinēju ražotāja „Pratt&Whitney” piegādes aizkavēšanās dēļ.
 
„airBaltic” sola būt pretimnākoši
Atbildot, vai Kanādas ražotāja nesen izziņotā aizkavēšanās tik tiešām viesīs izmaiņas „airBaltic” reisos, Vanags pauda, ka, neskatoties uz ārējiem faktoriem, primārā lieta, ko apņemas „airBaltic” ir nogādāt savus klientus izvēlētajā galamērķī. „Biļete ir līgums un to mēs izpildīsim jebkurā gadījumā. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt – ja nepieciešams, īrējam lidaparātus, pērkam biļetes citās lidsabiedrībās. Šis līgums jebkurā ziņā pasargā pasažierus no nepatīkamiem pārsteigumiem,” pauž aviokompānijas pārstāvis.
 
Izmaiņas reisos neparedz
Vanags gan apgalvo, ka „Bombardier” paredzētajai lidmašīnu piegādes aizkavēšanai nevajadzētu ietekmēt „airBaltic” reisu grafikus un to veikšanai lidaparātu pietiks. „Savā plānošanā esam konservatīvi. Jauno „CS300” lidaparātu piegāde tiks uzsākta gada nogalē, kad mums, atšķirībā no vasaras perioda, ir mazāk lidojumu. Šajā ziņā mums būs pietiekami liela laika rezerve,” lēš „airBaltic” pārstāvis.
 
Jaunie lidaparāti ļaus paplašināt „airBaltic” darbību
Jau ziņojām, ka stingrajām tehniskām normām atbilstošu lidmašīnu trūkums vēl nesen tomēr skāris Latvijas aviokompānijas veiktspēju. 30.augustā tehnisku iemeslu dēļ tika atcelts nacionālās aviokompānijas „airBaltic” reiss Rīga-Kopenhāgena un Kopenhāgena-Rīga. Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags komentējot notikušo skaidroja, ka  šobrīd aviokompānijas flotē ir divas lidmašīnas, kas tehnisku iemeslu dēļ nevar izpildīt reisus. Vanags informēja, ka parasti gadījumos, kad kāda kompānijas flotes lidmašīna nevar izlidot, reisu izpilda rezerves gaisa kuģi, taču šoreiz sagadījās, ka divas rezerves lidmašīnas bija citā reisā.
 
Vanags atvainojās pasažieriem par sagādātajām neērtībām un uzsvēra, ka lidmašīnas tiek sūtītas reisā tikai tad, kad ir simtprocentīga pārliecība par to tehnisko stāvokli. „Mēs nekad neesam slēpuši, ka mums vajag papildus lidmašīnas, lai varētu paplašināties,” norādīja Vanags.

Kasjauns.lv/Foto: Zane Bitere/LETA, bombardier.com
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS