Mazmākoņains
Rīga
-3°
Mazmākoņains
LV RU
112

Skandalozajam tiesu izpildītājam Veinbergam par interešu konfliktu piespriež 100 eiro soda naudu (15)

 
11.septembris 2016  15:07

Tiesa atstājusi spēkā administratīvo sodu zvērinātam tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu un par amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā.

Rolands Veinbergs bēdīgu slavu ieguva pēc gadījuma, kad kāda sieviete zaudēja pusmiljonu vērtu īpašumu 1500 eiro liela parāda dēļ.

Rolands Veinbergs bēdīgu slavu ieguva pēc gadījuma, kad kāda sieviete zaudēja pusmiljonu vērtu īpašumu 1500 eiro liela parāda dēļ.

KNAB jau 2013.gadā konstatēja, ka Veinbergs 2006.gadā noslēdzis hipotekārā kredīta līgumus ar AS "ABLV Bank" ar līguma termiņiem līdz 2026.gadam. Savukārt 2010.gadā "ABLV Bank" nodeva zvērinātu tiesu izpildītājam Veinbergam iesniegumu, lūdzot pieņemt izpildei Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas izsniegto izpildu rakstu kādā civillietā.

2012.gadā Veinbergs informēja, ka viņa - zvērinātu tiesu izpildītāja - lietvedībā atrodas minētais Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas izsniegtais izpildu raksts.

KNAB konstatēja, ka Veinbergs, veicot ar zvērināta tiesu izpildītāja amata pienākumiem saistītas darbības par labu "ABLV Bank", atradās interešu konflikta situācijā un neievēroja noteiktos ierobežojumus attiecībā uz darījumu partneriem.

KNAB 2013.gadā par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu un par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā Veinbergam piemēroja naudas sodu. Veinbergs lēmumu apstrīdēja KNAB priekšniekam, kurš sākotnējo lēmumu atstāja negrozītu.

Veinbergs KNAB priekšnieka lēmumu pārsūdzēja Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā, kura šopavasar grozīja uzliekamo soda apmēru un noteica 100 eiro naudas sodu. Veinbergs Zemgales priekšpilsētas tiesas spriedumu pārsūdzēja Rīgas apgabaltiesā, kura augustā spriedumu atstāja negrozītu, bet iesniegto apelācijas sūdzību noraidīja.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS