Mazmākoņains
Rīga
Mazmākoņains
LV RU
Sabiedrībā

Kāpēc 2 gadus pēc uzcelšanas Gaismas pils jau "salūzusi"? Atbild Melbārde (63)

 
14.septembris 2016  08:44

Granīta plākšņu nomaiņa Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas atbalsta sienās tiks veikta par valsts līdzekļiem, tomēr netiek izslēgts, ka vēlāk kādam būs jākompensē šīs kļūdas labošanai izlietotā valsts nauda, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Tiks lemts, vai par kļūdas labošanu iztērēto naudu pieprasīs no kāda atbildīgā.

Tiks lemts, vai par kļūdas labošanu iztērēto naudu pieprasīs no kāda atbildīgā.

Pēc ministres rīcībā esošās informācijas, šo plākšņu piestiprināšanai nav izmantota pareizā tehnoloģija. Melbārde gan uzsvēra, ka Gaismas pils ir specifiska būve, kurai neesot prototipa ne Latvijā, ne citur. "Acīmredzot, plānojot no inženiertehniskā viedokļa, viss līdz galam nav pārdomāts," konstatēto defektu komentēja Melbārde. Viņa arī pieļauj, ka pie vainas varētu būt klimatiskie apstākļi, kas, iespējams, netika pietiekami ņemti vērā.

Vaicāta, kādēļ plākšņu labošana netiek kompensēta no garantijas līdzekļiem, ministre teica, ka ir grūti konstatēt, kurā brīdī kļūda pieļauta. "Nevaram norādīt ar pirkstu, kurš vainīgs," pauda ministre, piebilstot, ka vaininieku noskaidrošanai nepieciešams piesaistīt ekspertus, kas aizņemtu daudz laika.

Lūgta precizēt, vai tādā gadījumā ministrija nolēmusi, ka lētāk un ātrāk ir salabot defektu par valsts līdzekļiem, nekā censties noskaidrot vainīgos, Melbārde uzsvēra, ka ir lūgusi informāciju, kāpēc šī kļūda notikusi. Atkarībā no šīs informācijas tikšot spriests, vai var kādam lūgt kompensēt kļūdas labošanai izlietotos valsts līdzekļus.

Laikraksts "Neatkarīgā Rīta avīze" iepriekš vēstīja, ka Kultūras ministrija gatavojas apmaksāt granīta plākšņu nomaiņu Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas atbalsta sienās Valguma ielas pusē un iesegumā. Tas notiek uzreiz pēc garantijas termiņa beigām. Granīta flīzes vietām ir atdalījušās no apšuvuma, un arī iesegumā, pa kuru ikdienā staigā un braukā, tās ir jāpielabo.

Laikraksts vēstīja, ka atbalsta sienu un ieseguma granīta plākšņu nomaiņa izmaksās teju 46 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.
 

Gaismas pils pēc mazgāšanas
Pirmo reizi mazgā Gaismas pili


BNS/Foto: Austra Helēna Žaggere, Evija Trifanova/LETA 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS