Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Izklaide

Opja Augusta Brigmaņa jau pieaugušie mazbērni neprot latviešu valodu (210)

 
15.septembris 2016  06:41

„Zaļzemnieku” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, valdošās partijas līderis Augusts Brigmanis neslēpj, ka viņa mazbērni, kas dzīvo Anglijā, neprot latviešu valodu. Garajās vasaras brīvdienās Brigmanis pabijis Anglijā un arī uzņēmis pie sevis mazbērnus un mācījis viņiem latviešu „mēli”.

Augusts Brigmanis ar mazbērniem Raselu un Kitiju.

Augusts Brigmanis ar mazbērniem Raselu un Kitiju.

Brigmanis, teic, ka lielu daļu no vasaras arī pavadījis Saeimā. „Man taču ir daudz vairāk pienākumu, jo esmu frakcijas vadītājs. Jāņos uz nedēļu biju aizbraucis pie meitas un mazbērniem Anglijā. Viņi pie manis ieradās nedēļu pirms rudens sesijas sākuma. Tas man izvērtās par lielisku atpūtu – vajadzēja pieskatīt mazdēlu Raselu (8) un mazmeitu Kitiju (10). Viņi mani nesauc par opi vai vectētiņu, bet gan angļu mēlē – par „grandpapu”,” pasmaida Brigmanis.

Augusts ķiparus iepazīstinājis ar dzimtas un visas Latvijas saknēm – aizvedu uz „Pikšām”, uz Kārļa Ulmaņa 139. dzimšanas dienas pasākumu. Visu laiku bija arī jācep kotletes un sašliks, jo viņiem dikti garšo Latvijas ēdiens. Ko tad viņi tur dabū? Pieraduši ēst frī kartupeļus un piekož klāt baltmaizi. Bijām arī sēnēs, uz jūru atpūsties,” stāsta deputāts. Viņš atzīst, ka mazbērniem ar latviešu valodu ir, kā ir. „Viņi jau Anglijā ir dzimuši. Bet esmu apņēmies viņiem mācīt latviešu valodu, un ar to arī nodarbojāmies. Mēs runājam latviski... cenšamies,” nosaka deputāts.

Augusts Brigmanis ar ģimeni pie pieminekļa Kārlim Ulmanim.

Augusts Brigmanis ar ģimeni pie pieminekļa Kārlim Ulmanim.


Kā citi Saeimas deputāti pavadījuši vairāk nekā divus mēnešus ilgās Saeimas deputātu brīvdienas, lasi jaunākajā žurnāla „Kas Jauns” numurā

Opja Augusta Brigmaņa jau pieaugušie mazbērni neprot latviešu valodu


Kasjauns.lv / Foto: no Augusta Brigmaņa privātā arhīva


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS