Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Asinssārtās upes mistērija Krievijā: NASA atklāj līdzīgus notikumus pagātnē. FOTO (4)

 
16.septembris 2016  11:06

Nacionālās astronautikas un kosmosa aģentūras (NASA) speciālisti publiskojuši ar satelītu uzņemtus attēlus no Daldikanas upes Noriļskas reģionā, kas apliecina, ka upe jau pagātnē vairākkārt bija kļuvusi sarkana.

Nokaltušās sārtās nogulsnes pie savādās upes.

Nokaltušās sārtās nogulsnes pie savādās upes.

NASA publicētajā satelīta attēlā redzams, ka arī 2001.gadā upe bija nokrāsojusies sarkana, turklāt ir dati, kas apliecina, ka arī 2015.gada jūlijā, 2014.gada jūlijā, 2013.gada augustā, kā arī 1998.gada jūlijā un 1997.gada septembrī Daldikanas upē bija vērojama līdzīga situācija. 

Zīmīgi, ka Kembridžas universitātes pētnieks Garets Rīss pagājušā gadsimta 90.gados pats savām acīm redzējis šo dīvaino parādību. "Es un mani kolēģi Krievijā redzējām vismaz vienu sarkanu upi, un mēs redzējām apgabalus ar izkaltušām sarkanām nogulsnēm," viņš toreiz pavēstīja kolēģiem.

Lai arī sarkanā ūdens mistērija līdz galam nav atrisināta, vislielākās aizdomas krīt uz metalurģijas uzņēmumu "Nadežda", kas pieder pasaulē lielājajam niķeļa un palādija ražotājam "Norilsk Nickel". 

Uzņēmumā jau iepriekš apgalvoja, ka nekādas avārijas notikušas nav un sarkanais ūdens nerada draudus nedz cilvēkiem, nedz dzīvniekiem.
 
Sarkanā upe Krievijā
 
Jandzi upes ūdeņi koši sarkanā krāsā


Kasjauns.lv/Foto: AP; Reueters/LETA/Scanpix; NASA/GSFC/METI/ERSDAC/JAROS


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS