Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Hakeru publicētā Pasaules Antidopinga aģentūras informācija raisa jautājumus, apgalvo Putins (30)

 
16.septembris 2016  22:31

Krievija neatbalsta hakeru veikto Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) datu bāzes uzlaušanu, tomēr hakeru nopludinātā informācija raisa pamatotus jautājumus, piektdien apliecināja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Putinam radušies daudzi jautājumi.

Putinam radušies daudzi jautājumi.

"Mēs neatbalstām to, ko dara hakeri, bet tas, ko viņi ir izdarījuši, nevar nebūt neinteresants starptautiskajai sabiedrībai, vispirms jau sportistu sabiedrībai," norādīja prezidents.

"Rodas ļoti daudz jautājumu. It kā veseli sportisti legāli lieto medikamentus, kas citiem ir aizliegti, bet cilvēki, kuri acīmredzami sirgst ar smagām slimībām, kuriem ir smaga invaliditāte, pat tad, ja viņi tiek turēti aizdomās par kaut kādu preparātu lietošanu, tiek atstādināti no Paraolimpiskajām spēlēm," skaidroja Putins.

WADA otrdien paziņoja, ka tās datubāzi uzlauzusi Krievijas kiberspiegošanas grupa "Tsar Team", kas zināma arī kā "Fancy Bear". Hakeri jau publiskojuši vairāku desmitu Rio olimpiešu medicīniskos datus.

WADA prezidents Kreigs Rīdijs intervijā britu raidorganizācijai BBC uzsvēra - par spīti Krievijas valdības noliegumam WADA ir pierādījumi, ka datubāzi uzlauzušie hakeri ir no Krievijas.
 

Pēc dopinga skandāla tenisiste Marija Šarapova atpūšas Meksikā
Marijas Šarapovas preses konference, kurā viņa paziņo par pozitīvu dopinga analīzi


LETA/Foto: AFP/LETA/Reuters


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS