Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Putina cinisma paraugstunda: Krievija gatava kļūt par vidutāju viņu pašu izraisītajā konfliktā ar Ukrainu (118)

 
17.septembris 2016  15:05

Krievija ir gatava kļūt par vidutāju konflikta Ukrainā noregulēšanā un būt vienošanās, kas varētu tikt panākta, garants, ja vien Ukrainas puse arī izrādīs tādu gatavību, sestdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Putins: "Mēs vēlamies, lai Ukraina attīstītos kā neatkarīga, patstāvīga valsts, būtu spēcīga gan ekonomiski, gan visās citās jomās, lai mums būtu uzticams, stabils partneris."

Putins: "Mēs vēlamies, lai Ukraina attīstītos kā neatkarīga, patstāvīga valsts, būtu spēcīga gan ekonomiski, gan visās citās jomās, lai mums būtu uzticams, stabils partneris."

"Ko mēs varam izdarīt, ir radīt apstākļus sarunu procesam un paši tajā piedalīties kā vidutājs un panāktās vienošanās garants," Putins teica, atbildot uz žurnālistu jautājumiem vizītes Biškekā laikā.

"To mēs varam, vēlamies un darīsim, ja to vēlēsies arī mūsu partneri Kijevā," uzsvēra Krievijas prezidents.

Viņš piebilda, ka visu pārējo konflikta noregulēšanā "var izdarīt tikai Ukrainas iedzīvotāji un viņu pārstāvji".

Putins pauda Krievijas gatavību jebkādiem kontaktiem, kas varētu novest pie konflikta Ukrainas austrumos atrisinājuma.

"Mēs esam gatavi turpināt jebkādus kontaktus, ja vien tie novestu pie pozitīva rezultāta, pie krīzes, kas radusies Ukrainā, atrisinājuma," paziņoja Krievijas prezidents.

"Mēs vēlamies, lai Ukraina attīstītos kā neatkarīga, patstāvīga valsts, būtu spēcīga gan ekonomiski, gan visās citās jomās, lai mums būtu uzticams, stabils partneris," viņš klāstīja.

Putins apliecināja, ka tāda Ukraina atbilst Krievijas nacionālajām interesēm un Krievija darīs visu, kas tās spēkos, lai šo mērķi sasniegtu.

"Tomēr vienpusēji mēs to nevaram izdarīt. Mēs nevaram, piemēram, grozīt Ukrainas konstitūciju. To var izdarīt tikai pati Ukraina, pati Ukrainas vadība," secināja Putins, norādot, ka Krievijas Ukrainas prezidenta vietā nevar parakstīt amnestijas likumu un nevar pieņemt likumu par vēlēšanām.

Ukrainā kopš 2014.gada turpinās bruņots konflikts valsts austrumos ar prokrieviskajiem separātistiem. Ukraina un Rietumvalstis apsūdz Krieviju par konflikta saasināšanu un separātistu atbalstīšanu gan finansiāli, gan nosūtot karavīrus. Krievija to noliedz.
 
Krievijas armijas grupējumi Krimā un Ukrainas pierobežā
 
Krimā atklāj Krievijas karavīra pieminekli
 
Krimā cilvēki atzīmē gadadienu kopš pussala ir Krievijas sastāvā
 
Postaža Ukrainas austrumos un sieviešu dzīve kara šausmās
 
Ukraina un separātisti veic karagūstekņu apmaiņu
 
Ukrainas pilsēta Debaļceve 17.februārī
 
Prokrieviskie kaujinieki ar civiliedzīvotāju apšaudi "atzīmē" pamieru Ukrainā

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS