Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Bēglis Austrijā saņemtos pabalstus sūta uz dzimteni, lai radītu narkotiku kontrabandas tīklu (8)

 
21.septembris 2016  12:20

Austrijā aizturēts kāds patvēruma meklētājs no Afganistānas, kas saņemtos pabalstus sūtījis uz dzimteni, lai izveidotu narkotiku kontrabandas tīklu.

Bēgļu straume dodas uz Austrijas robežas pusi.

Bēgļu straume dodas uz Austrijas robežas pusi.

Kad Velsas pilsēta Augšaustrijā, kur tolaik mitinājās aizturētais Afganistānas pilsonis, samazināja pabalstus patvēruma meklētājiem, viņš pārcēlās uz Vīni, kur pabalsta lielums joprojām bija 914 eiro, pavēstīja prokuratūra.

Prokuratūra atteikusies atklāt, cik daudz narkotiku ar viņa starpniecību ievests Austrijā, taču atzina, ka runa ir par "ievērojamu daudzumu".

Mediji ziņo, ka šis patvēruma meklētājs vairākkārt esot lidojis arī uz Kabulu, apgalvojot, ka dodas brīvdienās, neskatoties uz to, ka esot bijis spiests bēgt no Afganistānas kara dēļ.

Prokuratūra atteicās sniegt sīkākas ziņas par šo lietu, taču tās pārstāvis Kristiāns Hūbmers apstiprināja, ka līdz ar minēto personu aizturēti vēl trīs afgāņi.
 
Migrantu pūļi uz Austrijas - Vācijas robežas

Atbildot uz jautājumu, vai tiesa, ka lieta attiecas uz 18 kilogramiem marihuānas, Hūbmers paziņoja, ka runa ir par lielāku apjomu, taču precīzus skaitļus atteicās nosaukt.

Parasti ārvalstniekiem, kam piešķirts patvērums Austrijā, tiek maksāts 914 eiro liels mēneša pabalsts, taču vairākas municipalitātes pabalsta apmēru samazinājušas līdz 520 eiro.
 
Bēgļu straumes pie Austrijas un Ungārijas robežas
 
Austrijā kravas automašīnā atrasti vairāki desmiti imigrantu līķu

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS