Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

Miris grāvēja "L.A. Confidential" režisors Kērtiss Hensons

 
21.septembris 2016  15:50

71 gada vecumā miris Oskara balvu saņēmušais amerikāņu kinorežisors Kērtiss Hensons, kurš uzņēma krimināltrilleri "L.A. Confidential" ("Losandželosa konfidenciāli"), vēsta britu laikraksts "The Guardian".

Amerikāņu kinorežisors Kērtiss Hensons 2007. gadā.

Amerikāņu kinorežisors Kērtiss Hensons 2007. gadā.

Hensons nomira 2016. gada 20. septembrī dabīgā nāvē savā mājā Holivudā, paziņojis Losandželosas policijas pārstāvis. Hensons pirms dažiem gadiem Alcheimera slimības dēļ pārtrauca darbu Holivudā.

Filma "L.A. Confidential", par kuru Hensons saņēma ASV Kinoakadēmijas balvu, bija režisora slavenākais darbs. Taču viņš uzņēma vēl citas augstu novērtētas filmas, tostarp 2000. gada komēdiju "Wonder Boys" ("Brīnumzēni") un filmu "8 Mile" ("8.jūdze") ar reperi Eminemu galvenajā lomā.

Aktieris Rasels Krovs, kura pirmā slavenā loma bija kinolentē "L.A. Confidential", tvītoja, ka ziņas par Hensona nāvi viņu "šokējušas un satriekušas".

Hensona 1990. gada trillera "Bad Influence" ("Sliktā ietekme") aktieris Robs Lovs sacīja, ka esot "pagodināts" par iespēju strādāt ar režisoru. "[Hensons bija] tik gudrs, tik labsirdīgs un lielisks stāstnieks. Man viņa pietrūks," raksta aktieris.
Losandželosā uzaugušais Hensons pameta mācības vidusskolā, lai strādātu par fotogrāfu.

Filmas "L.A. Confidential" treileris - video:


Kā scenārists un režisors viņš sāka darboties 70. gados, taču pirmos ievērojamos panākumus piedzīvoja ar 1992.gada psiholoģisko trilleri "The Hand That Rocks The Cradle" ("Roka, kas šūpo šūpuli").

1994. gadā Hensons uzņēma piedzīvojumu filmu "The River Wild" ar Merilu Strīpu un Kevinu Beikonu galvenajās lomās. Taču vislielākos panākumus režisors piedzīvoja trīs gadus vēlāk ar filmu "L.A. Confidential", kurā spēlēja Krovs, Gajs Pīrss, Kevins Speisijs un Kima Beisingere. Hensons saņēma "Oskara" apbalvojumu par filmas scenāriju.

LETA/Foto: EPA//LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS