Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sabiedrībā

Asā kritika sasniedz dzirdīgas ausis - atsakās no bezmaksas viesabonēšanas 90 dienu ierobežojuma (4)

 
21.septembris 2016  17:00

Eiropas Komisija (EK) trešdien atteicās no 90 dienu ierobežojuma bezmaksas mobilo telefonu sakaru viesabonēšanai pēc tam, kad šis ierobežojums izpelnījās plašu kritiku.

Sagaidāms, ka no nākamā gada vidus viesabonēšanas tarifi Eiropas Savienībā tiks atcelti.

Sagaidāms, ka no nākamā gada vidus viesabonēšanas tarifi Eiropas Savienībā tiks atcelti.

"Mēs nenoteiksim nekādus ierobežojumus ilgumam vai tam, cik dienu [ceļotāji] var izbaudīt viesabonēšanu bez papilu samaksas," žurnālistiem paziņoja EK viceprezidents vienotā digitālā tirgus jautājumos Andruss Ansips.

Jaunais EK ierosinājums ļaus operatoriem vērsties pret klientiem, kuru mobilā telefona lietojums ārvalstīs "būtiski pārsniedz" vietējo zvanu apjomu. Tāpat sakaru operatori varēs anulēt SIM kartes, kuras praktiski tiks izmantotas tikai ārvalstīs.

EK pagājušā gada sākumā paziņoja par plāniem ieviest "bezmaksas viesabonēšanu", bet septembra sākumā atklāja detalizētāku plānu, kas saniknoja patērētāju tiesību aizstāvjus, jo paredzēja, ka bezmaksas viesabonēšanu citās bloka zemēs varēs izmantot tikai 90 dienas gadā.

Patērētāju tiesību aizstāvji bija pieņēmuši, ka EK solījums atcelt maksu par sava pieslēguma mobilo sakaru izmantojumu citā bloka valstī tieši to arī nozīmē un viesabonēšana turpmāk ES būs bez maksas bez jebkādiem nosacījumiem vai brīdinājumiem.

Tādēļ šīs grupas pauda sašutumu par 90 dienu ierobežojumu bezmaksas viesabonēšanas pakalpojumiem, apsūdzot ES par pakļaušanos ietekmīgajām telekomunikāciju kompānijām, kurām ieņēmumi no viesabonēšanas ilgstoši ir bijuši pievilcīgs papildu peļņas avots.

EK ierosinājums tagad jāizskata visu 28 ES dalībvalstu nacionālajiem regulatoriem, lai to varētu ieviest līdz nākamā gada 15.jūnijam, kā tas bija plānots sākotnēji.

LETA/Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS