Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Runā Rīga

Rīgas Centrālā bibliotēka šoruden atzīmē 110 gadu jubileju

 
21.septembris 2016  19:03

1906. gadā dibinātā Rīgas Centrālā bibliotēka, kas ir lielākā publiskā bibliotēka Latvijā, šoruden atzīmē savas pastāvēšanas 110.jubileju.

Rīgas Centrālā bibliotēka šoruden atzīmē 110 gadu jubileju

Jubilejas centrālais pasākums ir Bibliotēku novadpētniecības konference, kas 22.septembrī  un 23.septembrī tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu un kas pulcinās visas Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas profesionāļus.

Konferencē tiks apspriesti lokālās vēstures jeb novadpētniecības nozīmīgi teorētiskie un praktiskie jautājumi, kā arī materiālu uzglabāšana un pieejamība digitalizācijas laikmeta kontekstā. Pirmā konferences diena būs veltīta Rīgas Centrālajai bibliotēkai.

Savu vēsturi bibliotēka kā 1.publiskā lasītava un bibliotēka aizsāka īrētā piecistabu dzīvoklī Ģertrūdes ielā 22 .Pirmā bibliotēka tika atvērta, pateicoties Rīgas rātskunga Džona Milna ziedotajiem 5000 rubļiem. Bibliotēka sāka darboties ar 2976 grāmatu lielu krājumu, un tās pirmais direktors bija latviešu literatūras klasiķis Apsīšu Jēkabs (īstajā vārdā Jānis Jaunzemis).

Iesākumā bibliotēka ar trim darbiniekiem strādāja 3 - 4 stundas dienā, un ik dienas to apmeklēja ap 230 cilvēku. 2016. gada sākumā bibliotēkai ir 102 028 vienību liels krājums, tā ir atvērta 62 stundas nedēļā, tajā strādā 96 darbinieki un ik dienas to apmeklē ap 1000 cilvēku.

Šodien 1.publiskās lasītavas un bibliotēkas mantiniece Rīgas Centrālā bibliotēka ir plaši sazarots un labi attīstīts publisko bibliotēku tīkls visā Rīgā. Tai ir 26 filiāles un 3 ārējie apkalpošanas punkti – „Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Rīgas patversmes Dienas centrā un Brasas stingrā režīma cietumā.

Pateicoties Rīgas domes atbalstam un finansējumam, pēdējo gadu laikā izremontēta un labiekārtota ir gan pati Rīgas Centrālā bibliotēka, gan lielākā daļa filiālbibliotēku. Bibliotēkā ir pieejams bezmaksas internets un arī bezvadu internets. Bibliotēkas pirmajā apmeklējumā lasītājam tiek izsniegta vienotā lasītāja karte, kas ir derīga arī visās filiālbibliotēkās.

Rīgas Centrālā bibliotēka ir bibliotēka visiem neatkarīgi no rases, vecuma, dzimuma, statusa un reliģiskās piederības. Bibliotēka ir labirints, kurā katram ienācējam ir sava izeja citās pasaulēs, līmeņos un struktūrās – katram pēc viņa spējām un vajadzībām.

Regīna Zommere/Foto: Baiba Aprāne/LETA
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS