Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
Bērni

15 gadu vecs puisis iesaistās mazās māsas vannošanā. Vai tas ir normāli? (48)

 
24.septembris 2016  08:37

Vai 15 gadu vecs dēls var iesaistīties un būt blakus mazās māsas vannošanā. Meitiņai pašlaik ir 5 mēneši. Vīrs uzskata, ka zēns nedrīkst skatīties, kā meitene mazgājas. Brālis ar interesi seko mazās māsas attīstībai, bet puisis pašlaik ir pusaudzis. Kā noteikt pareizās robežas šajā situācijā, jautā mammamuntetiem.lv lasītāja.

Šajā gadījumā interesi par mazās māsas vannošanu arī var definēt kā seksuālu interesi, kas pusaudžu vecumā ir normāla uzvedība.

Šajā gadījumā interesi par mazās māsas vannošanu arī var definēt kā seksuālu interesi, kas pusaudžu vecumā ir normāla uzvedība.

Atbild psiholoģe Anda Svikša
"Ja pusaudzim šajā vecumā ir veselīga interese, par mazās māsas attīstību, ikdienu arī par ķermeni, tas vienmēr ir apsveicami. Gribētos uzsvērt - veselīga vēlme iesaistīties.

Pusaudzis ir vecumā, kad notiek viņa fiziskās pārmaiņas ķermenī. Notiek zēna seksualitātes attīstība, kas sevī ietver sava un cita cilvēka ķermeņa apzināšanos un pieņemšanu, izpratni par vīrišķību un sievišķību. Seksuālā identitāte ir ļoti svarīga, jo tā tieši ietekmē turpmāko attiecību veidošanu. Šajā gadījumā, interesi par mazās māsas vannošanu arī var definēt kā seksuālu interesi, kas pusaudžu vecumā ir normāla uzvedība.
 
Taču, vienmēr jāseko līdz pusaudža emocionālajam stāvoklim, ja tas ir pozitīvs, tad satraukumam nav pamata. Kā varēju pamanīt no jautājuma, mammai ir veselīga izpratne par intimitātes robežu noteikšanu."

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS