Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
112

Mērķis sasniegts: diena uz ceļiem aizvadīta bez līķiem un smagi cietušajiem. Policijas reida FOTO (14)

 
22.septembris 2016  17:23

Vakar, 21.septembrī, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs norisinājās TISPOL sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā projekta „EDWARD” diena, kuras mērķis bija kopīgiem spēkiem visās Eiropas Savienības dalībvalstīs šo dienu padarīt par drošāko dienu ceļu satiksmē. Tā ir diena, bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Policija aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka dažādi pārkāpumi apdraud ne tikai paša, bet arī citu dzīvības.

Policija aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka dažādi pārkāpumi apdraud ne tikai paša, bet arī citu dzīvības.

Kā informē Valsts policijā, ieguldītais darbs un pūles ir sasniegušas mērķi - diena uz Latvijas ceļiem aizvadīta bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. 

Vakar Latvijā kopumā notikuši 88 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 14 cilvēki, no tiem četri bijuši gājēji un velosipēdisti. Policijā uzsver, ka šie ceļu satiksmes negadījumi nav bijuši ar smagām sekām.

„EDWARD” dienas laikā uz Eiropas ceļiem 24 stundu garumā ceļu policija veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Taču jāpiebilst, ņemot vērā, ka vakar tika piesaistīti plašāki policijas spēki ceļu satiksmes uzraudzībai nekā ikdienā, un neraugoties uz policijas brīdinājumiem par gaidāmajām pārbaudēm, pēc apkopotajiem datiem nākas secināt, ka tomēr liela daļa satiksmes dalībnieku nav ievērojuši ceļu satiksmes noteikumu prasības, tādējādi parādot bezatbildīgu attieksmi. Fiksēto pārkāpumu un sastādīto administratīvo pārkāpumu protokolu skaits ir krietni lielāks nekā ik dienas.
Reids uz ceļiem
Pārbaužu laikā uz Latvijas ceļiem pavisam kopumā sastādīti 998 administratīvā pārkāpuma protokoli. No kopējo sastādīto protokolu skaita par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu sastādīti 397 protokoli, kas ir krietni vairāk nekā ikdienā. Tāpat 11 protokoli sastādīti par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, viens no tiem sastādīts par braukšanu narkotisko vielu iespaidā. Par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti arī 15 velosipēdistiem, kā arī 26 gājējiem. Savukārt par drošības jostu nelietošanu administratīvi sodīti 39 cilvēki.

Neraugoties uz to, ka Valsts policija informēja par gaidāmajām pārbaudēm, policija piemin kādu gadījumu, kur Engures novadā, Smārdes pagastā, uz autoceļa Rīga – Veclaicene, kāds 1971.gadā dzimis vīrietis, būdams 2,28 promiļu reibumā, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu. 

Šoferis ar automašīnu "Scania", uzbrauca uz ceļa apmales un apgāzās. Šāda bezatbildīga rīcība, kad vadītājs alkohola reibumā sēdies pie stūres, vadot smago kravas automašīnu ar piekabi, rada paaugstinātas bīstamības situāciju. Par laimi šajā negadījumā citu iesaistīto transportlīdzekļu nebija.

"Valsts policija aicina autovadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana, tajā skaitā ātruma pārsniegšana un braukšana atrodoties alkohola reibumā, apdraud ne tikai pašu vadītāju, bet arī transportlīdzekļa pasažierus un citu satiksmes dalībnieku drošību un veselību," norāda likumsargi. 

Kasjauns.lv/Foto: Valsts policija 
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS