Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Sporta zvaigznes

Lūdz palīdzību. Štromberga ilggadējais pretinieks Vilobijs pēc kritiena palicis paralizēts (22)

 
23.septembris 2016  09:33

Titulētais austrāliešu BMX riteņbraucējs Sems Vilobijs palicis daļēji paralizēts pēc treniņa laikā piedzīvotā smagā kritiena.

Titulētais austrāliešu BMX riteņbraucējs Sems Vilobijs (pa kreisi) Londonā izcīnīja sudrabu, piekāpjoties vienīgi Mārim Štrombergam un apsteidzot arī kolumbieti Karlosu Mario Okvendo Zabalu.

Titulētais austrāliešu BMX riteņbraucējs Sems Vilobijs (pa kreisi) Londonā izcīnīja sudrabu, piekāpjoties vienīgi Mārim Štrombergam un apsteidzot arī kolumbieti Karlosu Mario Okvendo Zabalu.

Kā ceturtdien paziņojumā pavēstījusi Austrālijas Riteņbraukšanas federācija, Vilobijs nav spējīgs kustināt savu ķermeni no krūškurvja uz leju.

25 gadus vecais riteņbraucējs, kurš 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs piekāpās vienīgi latvietim Mārim Štrombergam, kritienu piedzīvoja 10.septembrī Sandjego. Turpinājumā tika veikta operācija viņa muguras skriemeļiem, kas bija saspieduši muguras smadzenes.

"Par laimi šī operācija bija pietiekami veiksmīga, tāpēc otra operācija tālākai stabilizācijai nebija nepieciešama," teikts paziņojumā. "Šobrīd Sems nevar pakustināt savu ķermeni no krūškurvja uz leju, tomēr var izmantot rokas un lēnām atgūst jūtīgumu kājām."

Tuvākajās dienās Vilobijs uzsāks rehabilitācijas procesu. Sportista ģimene paziņojumā uzsvērusi, ka viņš ir ļoti apņēmīgs, bet portālā "https://road2recovery.com/cause-view/strengthfor91/" iespējams finansiāli atbalstīt austrālieša rehabilitāciju un nosūtīt viņam laba vēlējumus.

Nesen aizvadītajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Vilobijs priekšsacīkstēs demonstrēja vispārliecinošāko sniegumu no visiem braucējiem, tomēr finālā palika tikai sestais. Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē austrālietis piekāpās vien Štrombergam, iegūstot sudraba godalgu. Tāpat Vilobijs ir 2012. un 2014.gada pasaules čempions.

Ilgus gadus tieši Vilobijs tika uzskatīts par Māra Štromberga galveno konkurentu uz panākumu visās galvenajās sacensībās.

LETA jau vēstīja, ka divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs Riodežaneiro nespēja pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru un par jauno čempionu kļuva amerikānis Konors Fīldss.

LETA/Foto: Vida Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS