Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
RUNĀ RĪGA

"Rīgas Jūgendstila centrā" atklās virtuālu ekspozīciju

 
23.septembris 2016  14:06

“Rīgas jūgendstila centrā”, Alberta ielā 12, 30.septembrī plkst.13 notiks muzeja virtuālās ekspozīcijas atklāšana. Ekspozīcijā atainota Rīgas jūgendstila arhitektūra, pilsētas straujā attīstība un izbūve no 1899. līdz 1914.gadam.

"Rīgas Jūgendstila centrā" atklās virtuālu ekspozīciju

Pasākumā piedalīsies Norvēģijas vēstnieks Steinars Ēgils Hāgens, viesi no Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra, Kultūras ministrijas pārstāvis, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, kā arī daudzi nozares speciālisti.

Lai veicinātu Rīgas jūgendstila kultūras mantojuma pieejamību pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, projekta gaitā veikta 1000 muzejam piederošu kultūras mantojuma vienību dokumentēšana digitālā formātā, izveidota elektroniska datubāze, iekārtotas trīs virtuālā muzeja ekspozīciju telpas un viena multimediju konferenču zāle, kā arī izstrādātas desmit interaktīvas programmas, kas iekļautas muzeja virtuālajā ekspozīcijā.

Ekspozīcijā atainota Rīgas jūgendstila arhitektūra, pilsētas straujā attīstība un izbūve no 1899. līdz 1914. gadam. Ekspozīcija iepazīstina ar Rīgas jūgendstila arhitektūras meistariem un īpaši ar arhitekta Konstantīna Pēkšēna daiļradi, kā arī jūgendstila perioda interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem un rīdzinieku modes tendencēm, kas iemūžināti 20.gadsimta sākuma fotogrāfijās. Digitālās ekspozīcijas veidošanā tika iesaistīti labākie nozares speciālisti, kuri veikuši apjomīgu izpētes darbu, kas šādā apjomā Latvijā veikts pirmo reizi.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā - tas atklāts 2009.gada 23.aprīlī. Muzejs atrodas dzīvoklī, kurā līdz 1907.gadam dzīvojis un strādājis izcilais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Muzeja ēka Alberta ielā 12 celta 1903.gadā kā Konstantīna Pēkšēna personīgais nams. Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar pilnībā rekonstruētu rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu 20.gadsimta sākumā. Muzejs ir viens no vispopulārākajiem tūrisma objektiem Rīgā.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Karlīna Timofejeva / Foto: jugendstils.riga.lv


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS