Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Lembergam pasniegts Svētā svētmocekļa Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) ordenis (113)

 
26.septembris 2016  10:29

Ventspils mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") pasniegts Svētā svētmocekļa Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa (Pommera) ordenis.

Baznīcas ordenis Lembergam tika piešķirts 25.septembrī Ventspils pareizticīgo baznīcā.

Baznīcas ordenis Lembergam tika piešķirts 25.septembrī Ventspils pareizticīgo baznīcā.

Kā vēsta Ventspils pašvaldības portāls, ordenis Lembergam piešķirts par sniegto atbalstu Ventspils pareizticīgo baznīcas restaurācijai. Lembergs darbojas baznīcas pilnvaroto padomē, kas rūpējas par svētnīcas atjaunošanu. Ventspils pareizticīgo baznīcas restaurācijai pašvaldība sniedz finansiālu atbalstu 35 000 eiro apmērā arhitektūras pieminekļa uzturēšanai.

Ventspils pareizticīgo baznīcā, kas šogad svin savu 115.gadadienu, noslēdzies kārtējais restaurācijas darbu posms. Visi rekonstrukcijas darbi tiek veikti ar metropolīta Aleksandra svētību.

Baznīcas ordenis Lembergam tika piešķirts 25.septembrī Ventspils pareizticīgo baznīcā, kur par godu Svētītājam Nikolajam Brīnumdarītājam notika Dievišķā liturģija, kuru vadīja Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs.

Jau ziņots, ka arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam (SC) piešķirts Svētā svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa III pakāpes ordenis par daudzpusīgu palīdzību un atbalstu Rēzeknes Dievmātes piedzimšanas katedrāles kupola atjaunošanā.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS