Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Runā speciālists

5 higiēnistes ieteikumi, kā izvēlēties piemērotāko zobu pastu (8)

 
26.septembris 2016  11:04

Veikalu plauktos pieejams plašs zobu pastu klāsts, tāpēc lasi etiķeti, kam tā domāta. Lūk, ieskats to izvēlē. Par zobu pastām stāsta zobu higiēniste Evija Mailo.

Ja zobs pie smaganas reaģē uz aukstu, skābu, tas nozīmē, ka ir atsegta zoba sakne vai zaudēts emaljas slānis.

Ja zobs pie smaganas reaģē uz aukstu, skābu, tas nozīmē, ka ir atsegta zoba sakne vai zaudēts emaljas slānis.

Zobu pastas, kas pasargā no kariesa
Svarīgākā pastas sastāvdaļa ir fluorīdi. Biežākie fluorīda savienojumi, ko atradīsi sastāvā, būs nātrija fluorīds (NaF ) vai aminfluorīds.

Pretiekaisuma zobu pastas
Palīdz novērst smaganu iekaisumu un asiņošanu. Sastāvā dažādi ārstniecisko augu ekstrakti, hlorheksadīns u. c. Lai pilnīgi atbrīvotos no smaganu iekaisuma, jāapmeklē zobu higiēnists. Jānotīra zobu aplikums un zobakmens, jo tajos ir ļoti daudz baktēriju, kas izraisa smaganu iekaisumu. Pēc zobu tīrīšanas pretiekaisuma zobu pasta palīdzēs smaganām atveseļoties.

Zobu pastas jutīgiem zobiem
Ja zobs pie smaganas reaģē uz aukstu, skābu, tas nozīmē, ka ir atsegta zoba sakne vai zaudēts emaljas slānis. Lietojot daudz skābu produktu (citrusaugļi, vīns, atspirdzinošie dzērieni) vai ļoti spēcīgi un nepareizi tīrot zobus, var nodarīt sliktu emaljai. Šīm zobu pastām ir īpašs sastāvs, kas palīdzēs samazināt zobu jūtīgumu. Ja zobā būs izveidojies caurums, šī pasta nepalīdzēs.

Baltinošās un balinošās zobu pastas
To sastāvs padara gaišāku zobu krāsu. Tumšais aplikums, kas veidojas no tējas, kafijas, vīna un smēķēšanas, tiks samazināts. Zobu pastu sastāvā atradīsi fermentus, ūdeņraža peroksīdu vai abrazīvas vielas.

Zobu pasta pret sliktu elpu (halotozi)
Izteikti svaigā garša palīdzēs uzturēt elpu ilgāk svaigu. Taču būtu jānoskaidro iemesls sliktai elpai. To var izraisīt zobu aplikums, zobakmens vai bojāti zobi, kā arī kuņģa slimības.

Žurnāls "100 Labi Padomi" /  Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS