Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
RUNĀ RĪGA

Mežaparkā norisinājās Dārzu un parku apsaimniekošanas tehnikas skate un paraugdemonstrējumi

 
26.septembris 2016  17:44

SIA “Rīgas meži” ceturtdien, 22.septembrī, Mežaparka Lielās estrādes teritorijā rīkoja uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” tehnikas skati.

Lai nodrošinātu intensīvu, kvalitatīvu un savlaicīgu parku apsaimniekošanu, SIA “Rīgas meži”  veic regulāru tehnikas parka atjaunošanu.

Lai nodrošinātu intensīvu, kvalitatīvu un savlaicīgu parku apsaimniekošanu, SIA “Rīgas meži” veic regulāru tehnikas parka atjaunošanu.

Skates laikā notika tehnikas paraugdemonstrējumi: arboristi, gan kāpjot trosēs, gan personāla pacēlājā, veica sauso zaru nozāģēšanu, bet pēc tam zari tika pārvērsti šķeldā.  Tāpat tika veikta zāles pļaušana, celiņu tīrīšana ar pūtējiem un demonstrēts citu tehnikas agregātu pielietojums parku apsaimniekošanas tehnoloģiskajā procesā.
 
SIA “Rīgas meži” Dārzu un parku daļā ietilpst Rīdzenes un Pārdaugavas iecirkņi, kuru apsaimniekošanā ir 106 pilsētas apstādījumu objekti ar kopējo platību 279,82 ha. No tiem 156,41 ha ir Rīdzenes iecirkņa, bet 123,41 ha – Pārdaugavas iecirkņa apsaimniekošanā. Papildus tam Rīdzenes iecirkņa speciālisti apsaimnieko arī kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”.
 
Saskaņā ar 28.02.2012. noslēgto Pārvaldes uzdevuma deleģēšanas līgumu Nr. RD-12-360-lī, SIA „Rīgas meži” veic pašvaldības funkcijā ietilpstošo pārvaldes uzdevumu – Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā publiskajā lietošanā esošo apstādījumu vienotu apsaimniekošanu, labiekārtošanu, uzturēšanu, aizsardzību un izmantošanu sabiedrības interesēs iedzīvotāju rekreācijai un pilsētvides ekoloģiskās un ainaviskās kvalitātes paaugstināšanai.
 
Divu gadu laikā SIA “Rīgas meži” kopjamās teritorijas ir palielinājušās no 230,33 ha 2014.gadā līdz 279,82 ha 2016. gadā (+49,49 ha/) kas prasa gan papildu tehnisko, gan materiālo, gan fizisko nodrošinājumu:
 
Mežaparkā norisinājās Dārzu un parku apsaimniekošanas tehnikas skate un paraugdemonstrējumi


Arī prasības attiecībā uz apstādījumu uzturēšanas kvalitāti un intensitāti ar katru gadu pieaug. Pēdējos gados šajās teritorijās palielinās plānoto sabiedrisko pasākumu skaits, tiek rekonstruēti esošie parki, par parkiem pārveidotas līdz šim degradētas teritorijas, kā rezultātā turpina pieaugt ne vien apsaimniekojamās platības, bet arī kopšanas kvalitātes prasību līmenis un līdz ar to palielinās arī nepieciešamie uzturēšanas izdevumi.
 
Lai nodrošinātu intensīvu, kvalitatīvu un savlaicīgu parku apsaimniekošanu, SIA “Rīgas meži”  veic regulāru tehnikas parka atjaunošanu.
 
2016.gada budžeta plānā tehnikas un inventāra iegādei paredzēti izdevumi 342,705 tūkstoši eiro
Uz doto brīdi šogad ir iegādātas 27 vienības par 195 687 EUR:
 
Traktors CLAAS Elios 203 1 gb.
Sniega lāpstas SP280 Class traktoram 2gb.
Traktora slota STARK THM2500 ar kardānu 1gb.
Zāles pļavējs Kubota F3890 ar savācējtvertni 1gb.
Sniega arkls KOVA NA2100 1gb.
Slotas KOVA LH 2gb.
Smilšu kaisītājs VAMA TH2500 2gb.
Renault Master KK8543 kravas pašizgāzējs 1gb.
Lapu pūtējs Stihl BR550 9 gb.
Lapu sūcējs – pūtējs SH86 2 gb
Krūmgriezis FR 410 C-E 3 gb.
Motobloks Ferrari ar piekabi 2gb.
Minitraktors Kubota L5740 1gb
Zāles pļāvējs J LM2156CMDA 1gb.
Zāles pļāvējs H LC356AWD 1gb.
 
Bet kopumā laika posmā kopš Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas dārzi un parki” reorganizācijas un iekļaušanas SIA “Rīgas meži” investīcijas tehnikas iegādē sasniedz teju 1,2 miljonus eiro. Rīgas pilsētas apstādījumu kopšanā  ir sasniegts augsts līmenis, kas tiks uzturēts arī nākamajos gados!

Sadarbībā ar SIA "Rīgas meži"
Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS