Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Skotijas ministre satraukta par Lielbritānijas virzību "Brexit" jautājumā (3)

 
26.septembris 2016  20:35

Lielbritānija virzās uz smagā "Brexit" pusi, kurā attiecības ar Eiropas Savienību (ES) būs reducētas uz tirdzniecības līgumiem, pirmdien paziņoja Skotijas ārējo sakaru ministre Fiona Hislopa.

Skotijas ārējo sakaru ministre Fiona Hislopa: "Lielbritānija virzās uz smagā "Brexit" pusi".

Skotijas ārējo sakaru ministre Fiona Hislopa: "Lielbritānija virzās uz smagā "Brexit" pusi".

Skotija nule kā iecēlusi Maiklu Raselu par pārstāvi sarunām ar Lielbritānijas "Brexit" ministru Deividu Deivisu, lai formulētu Apvienotās Karalistes nostāju sarunās ar ES.

"Viņi ir tikušies pēdējo desmit dienu laikā. Patlaban tiek noteikts šo iekšējo sarunu process," ministre sacīja Parīzē pēc sarunām ar Francijas Eiropas lietu ministru Arlemu Deziru, kuru gaitā tika spriests par Skotijas centieniem panākt, lai "Brexit" rezultātā maksimāli tiktu saglabātas saites ar ES.

"Es šobrīd esmu satraukta, jo izskatās, ka Apvienotā Karaliste virzās uz smagā "Brexit" pusi. Tomēr šīs iekšējās diskusijas ar Skotiju, Velsu un Ziemeļīriju ir tikko sākušās, un mēs centīsimies šo pozīciju mainīt," sacīja ministre.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau ir paziņojusi, ka līdz 2017.gadam neiedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu, lai sāktu oficiālu izstāšanās procedūru. Pārējo dalībvalstu līderi ir aicinājuši britus nekavēties ar izstāšanās sākšanu, lai izbeigtu neskaidrību par Apvienotās Karalistes turpmākajām attiecībām ar bloku.
 
ES atbalstītāji Londonā protestē pret izstāšanos no bloka

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS