Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
RUNĀ RĪGA

Deputāti atbalsta Eiropas naudas piesaistīšanu jaunajai tramvaja līnijai Skanstes apkaimē (6)

 
27.septembris 2016  17:13

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja otrdien atbalstīja lēmumprojektu par pašvaldības un SIA “Rīgas satiksme” sadarbību jaunās tramvaja līnijas projekta realizēšanā Skanstes apkaimē.

Paredzēts, ka būvniecības darbi sāksies 2018.gadā.

Paredzēts, ka būvniecības darbi sāksies 2018.gadā.

Kā uzsvēra komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, šāds lēmums nepieciešams, lai “Rīgas satiksme” varētu pretendēt uz Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu. “Šis nav lēmums par plānotās jaunās tramvaja līnijas trasi un nepieciešamajiem zemesgabaliem, bet tikai par iespēju saņemt  finansējumu,” norādīja V.Baraņņiks.
 
Projektā paredzēts izbūvēt jaunu 3,6 km garu tramvaja līnijas posmu Skanstes apkaimē, kas savienos 6.tramvaja maršrutu ar 5. un 9.tramvaja maršrutu. Plānots, ka tramvaja līnija sāksies no K.Barona ielas pa Pērnavas ielu, Senču ielu, Zirņu ielu, Skanstes ielu un Sporta ielu posmā no Skanstes ielas līdz savienojumam ar 5. un 9.tramvaja maršrutu Pētersalas ielā. Projekta  realizēšanai izvirzīts  nosacījums, ka tramvaja līnijas izbūves gaitā netiks skarts neviens apbedījums.
 
Lai nodrošinātu zemās grīdas tramvaju ekspluatāciju, paredzēts veikt esošās 5. un 9.tramvaja maršruta infrastruktūras pielāgošanu zemās grīdas tramvaja parametriem aptuveni 3 km garumā posmā no Pētersalas ielas līdz Centrāltirgus lokam posmos, kur vēl nav izbūvēta zemās grīdas tramvajam pielāgota infrastruktūra. Projektā paredzēts arī iegādāties 12 zemās grīdas tramvajus, lai nodrošinātu tramvaju kustību ar 10 minūšu intervālu.
 
Paredzēts, ka būvniecības darbi sāksies 2018.gadā. Sākot būvniecības darbus plānotajā termiņā, projektu plānots pabeigt 2022.gadā. Kopējais finansējums plānots 97,4 miljoni eiro, no kuriem 70 miljoni eiro – Kohēzijas fonda finansējums, bet 27,4 miljoni eiro - “Rīgas satiksmes” finansējums.
 
Jaunas tramvaja līnijas būvniecība Skanstes apkaimē paredzēta Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam un Rīgas attīstības programmā 2014.-2020.gadam.
 
Galīgais lēmums par pašvaldības un SIA “Rīgas satiksme” sadarbību jaunās tramvaja līnijas projekta realizēšanā vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Karlīna Timofejeva / Foto: Evija Trifanova/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS