Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Ir trakāk, nekā bija domāts! Dārzeņu tirgotāji, izrādās, nav vienīgie, kas māna pircējus (53)

 
28.septembris 2016  13:26

Valsts policija, reaģējot uz žurnālistu cīņu ar "mafiju" Centrāltirgū, uzsākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, kas līdzīgi kā shēmā ar dārzeņiem, importēja arī svaigu gaļu. 

Arī gaļu mēs ēdam no Polijas....

Arī gaļu mēs ēdam no Polijas....

Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicija uzsākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, kāda svaigas gaļas importējoša uzņēmuma pārstāvjiem, kuri līdzīgi kā importa augļu un dārzeņu tirgotājs, par ko informējām pirms nedēļas, tiek turēti aizdomās par grāmatvedības dokumentu slēpšanu un viltošanu mantkārīgā nolūkā. Par nodarījumu aizturētas četras personas, kurām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par grāmatvedības dokumentu viltošanu mantkārīgos nolūkos aizturētas četras personas – 1962.gadā un 1987.gadā dzimuši vīrieši un 1964. un 1976.gadā dzimušas sievietes. Aizdomās turētie svaigas gaļas importētāja uzņēmuma pārstāvji piegādāja gaļas produkciju dažādiem Latvijas tirgiem un citiem uzņēmumiem Latvijā, realizējot gaļas produkciju skaidros naudas darījumos un tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas valsts budžetā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka minētais uzņēmums, līdzīgi kā importa augļu un dārzeņu tirgotājs, par kuru likumsargi informēja pirms nedēļas, nodarbojās ar Polijas gaļas produkcijas importu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību un ilgstošā laika periodā veica grāmatvedības dokumentu viltošanu. Tādā veidā, gada laikā, gaļas importētājs Latvijā realizējis produkciju vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, kas nav uzskaitīta grāmatvedības dokumentos.

Šobrīd uzsākts kriminālprocess par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu viltošanu, kas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un izdarīts mantkārīgā nolūkā. 

Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu vai naudas sodu. "Tomēr, jāpiebilst, ka kriminālprocesa ietvaros tiks izmeklēts arī jautājums par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā," saka policisti.

Patlaban turpinās arī izmeklēšana pret importa augļu un dārzeņu tirgotāju, kurš līdzīgā veidā nodarbojies ar grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu mantkārīgos nolūkos.

Kasjauns.lv/Foto: Ieva Lūka/LETA 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS