Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Deputāts Spolītis jau trešo reizi administratīvi sodīts (8)

 
29.septembris 2016  10:35

Saeimas partijas "Vienotība" frakcijas deputāts Veiko Spolītis saņēmis kārtējo administratīvo sodu, šoreiz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) viņam piemērojis 100 eiro sodu par amata savienošanas ierobežojuma pārkāpšanu, informē KNAB.

Spolītis pirms diviem gadiem pieķerts, vadot automašīnu dzērumā.

Spolītis pirms diviem gadiem pieķerts, vadot automašīnu dzērumā.

KNAB konstatējis, ka Spolītis nav ievērojis likumā noteiktos speciālos valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumus.

Spolītis no 2014.gada novembra līdz 2015.gada jūnijam, Saeimas deputāta amatu savienojot ar aizliegtu SIA "B & B Spool" valdes locekļa amatu, ir pārkāpis likumā viņam kā Saeimas deputātam noteiktos speciālos valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumus.

Likums paredz, ka Saeimas deputātiem ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu tikai ar amatu, kuru viņi ieņem saskaņā ar likumu vai Saeimas apstiprinātajiem starptautiskajiem līgumiem, amatu arodbiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, partijā vai reliģiskajā organizācijā, pedagoga, zinātnieka, ārsta, profesionāla sportista un radošo darbu, kā arī citu amatu vai darbu Saeimā.

Izvērtējot administratīvā pārkāpuma lietu, Spolīša atbildību mīkstinoši apstākļi un atbildību pastiprinoši apstākļi netika konstatēti. Savukārt kā personību raksturojošs apstāklis atzīts tas, ka KNAB Spolīti jau bija administratīvi sodījis par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu.

Spolītis pēdējo uzlikto naudas sodu jau samaksājis.

LETA jau vēstīja, ka 2014.gadā Spolītim tiesa par braukšanu dzērumā piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, 850 eiro naudas sodu un vadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

2014.gada 29.oktobra vakarā Spolītis vadīja automašīnu pa Granīta ielu, atrodoties alkoholisko dzērienu iespaidā. Viņa organismā konstatētas 1,4 promiles alkohola.

"Pie administratīvās atbildības saucamā persona tiesas sēdē paskaidroja, ka, strādājot divās vietās, rodas izdegšana, izdarījis kļūdu, tā ir lieta, ko neplāno vairāk izdarīt. Pēc pieķeršanas parasti brauc ar vilcienu vai taksi, materiālās situācijas dēļ pieņēma šādu lēmumu," bija teikts tiesas spriedumā.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS