Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Bizness un ekonomika

Noliktavā Jelgavā atklāj 10 tonnas vecu saldumu. Piegādes veiktas VISIEM lielākajiem veikaliem (49)

 
30.septembris 2016  10:27

(Papildināta ziņa) Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) SIA "Triom" noliktavā Jelgavā atklājis vērienīgu vecu pārtikas preču pārmarķēšanu, konstatējot gandrīz desmit tonnas dažādu saldumu - konfektes, šokolāde, cepumi, kam beidzies derīguma termiņš.

PVD atklājumi Jelgavā - veci jo veci saldumi.

PVD atklājumi Jelgavā - veci jo veci saldumi.

Kā informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka SIA "Triom" preces piegādājis plašam tirgotāju lokam, tostarp lielākajiem Latvijas tirdzniecības tīkliem - lielveikaliem "Maxima" un "Rimi", "Mego”, "Elvi".

PVD inspektori, veicot pārbaudi noliktavā, konstatējuši dažādus krāsu noņēmējus, šķīdinātājus un citas palīgierīces, kuras izmantotas oriģinālā marķējuma likvidēšanai. Tāpat izņemti 26 dažādi spiedogi un spiedogu sagataves ar datumiem un partiju numuriem, kas izmantoti pārtikas preču pārmarķēšanai.

Noliktavā notikusi arī pārtikas preču pārfasēšana - preces, kuru derīguma termiņš jau beidzies, no oriģinālā iepakojuma pārbērtas lielāka izmēra kastēs, pārmarķētas ar jaunu derīguma termiņu un partijas numuru, kā arī ar pievienotiem jauniem pavaddokumentiem.

Šī ir vērienīgākā pārtikas preču pārmarķēšana, kādu PVD jebkad atklājis, norādīja Meistere.

Par uzņēmuma darbības apjomiem liecina gan uzņēmuma izmantotais tehniskais nodrošinājums, gan precīzais izpildījums - viltoto marķējumu praktiski nav iespējams atšķirt no oriģinālā. To bija iespējams izdarīt vien pārbaudes brīdī, konstatējot iepakojumus ar oriģinālo marķējumu, iepakojumus, kam tas jau notīrīts un iepakojumus, uz kuriem redzams jau viltotais marķējums.

PVD atklājums Jelgavā

Preču pārmarķēšanai kalpoja katram preču oriģinālam piemeklēti burtu šrifti. Preču pārfasēšanai izmantots nevis piemeklēts, bet īpaši pasūtīts dažādu izmēru pārtikas preču iepakojums - izgatavots tuvu oriģinālajam, izmantojot oriģinālo ražotāju nosaukumus un zīmolus.

Pārtikas un veterinārais dienests ir uzsācis preču atsaukšanu no identificētajiem tirdzniecības tīkliem visā Latvijā.

Pārkāpums atklāts sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem. Pārmarķētās preces no noliktavas izņemtas.

SIA "Triom” darbība ir apturēta. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Piektdienas pēcpusdienā "Maxima Latvija" pārstāvji portālam Kasjauns.lv skaidroja, ka "Maxima" veikalos bijuši pieejami tikai divi no šiem saldumiem: cepumi "Saldie kauliņi" un uzkoda "Snack". Šobrīd šie produkti ir izņemti no apgrozības un nosūtīti atpakaļ piegādātājam. Tirgotājs arīdzan aicina jau iegādātos saldumus ar čeku atgriezt atpakaļ veikalā. "Maxima Latvija" apturējusi savu sadarbību ar SIA "Triom".

LETA/Foto: PVD


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS