°
LV RU
Pasaulē

Nīderlande pieprasa Krievijai paskaidrojumus par lidmašīnas notriekšanas izmeklēšanas kritiku (10)

 
30.septembris 2016  19:24

Nīderlandes Ārlietu ministrija izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai pieprasītu paskaidrojumus par Maskavas izteikto kritiku, kas tika vērsta pret izmeklētājiem, kuriem bija uzticēts noskaidrot, kas atbildīgs par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas 2014.gadā.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju.

Kā ziņots, savā ilgi gaidītajā ziņojumā, kas tika publiskots trešdien, izmeklētāji konstatējuši, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna virs Austrumukrainas tika notriekta ar raķeti "Buk", kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju, atzinusi Nīderlandes vadītā Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT).

Krievija, kas visu laiku atbildību par šo noziegumu centusies uzvelt Ukrainai, nekavējoties izmeklētāju secinājumus nosauca par "tendencioziem" un "politiski motivētiem".

"Nepamatota izmeklētāju kritika ir nepieņemama," piektdien norādīja Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kūnderss, piebilstot, ka JIT savu darbu veikusi objektīvi.

Nīderlandē sagaida mājās notriektās lidmašīnas upurus
Teroristu notriektā Ukrainas armijas lidmašīna
Avarējušās "Malaysia Airlines" lidmašīnas atlūzas, starp kurām ir cilvēku mirstīgās atliekas

LETA/Foto: EPA/LETA; AP; Reuters; AFP/LETA/Scanpix


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS