Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
112

Policistu, kurš neatļauti izpauda informāciju par auto īpašniekiem, soda ar 100 eiro (16)

 
01.oktobris 2016  11:02

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro naudas sodu Valsts policijas inspektoram, kurš nelikumīgi personīgās ieinteresēs ieguva informāciju par vairāku automašīnu īpašniekiem un ceļu policistiem, to nododot tālāk trešajām personām, noskaidroja KNAB.

Inspektors administratīvo pārkāpumu esot pieļāvis aiz neuzmanības.

Inspektors administratīvo pārkāpumu esot pieļāvis aiz neuzmanības.

KNAB konstatēja, ka inspektors, realizējot valsts amatpersonas amata pilnvaras, bez tiesiska pamata personīgās ieinteresēs ieguva informāciju un nodeva to tālāk trešajām personām par vairāku automašīnu īpašniekiem, kā arī par ceļu policijas personālsastāvu - kuras personas strādās konkrētajā dienā un kādās maiņās.

Informāciju, kas valsts amatpersonai ir pieejama saskaņā ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu, aizliegts prettiesiski izpaust vai izmantot mērķiem, kas nav saistīti ar valsts amatpersonas amata pienākumu veikšanu vai konkrētu darba uzdevumu pildīšanu.

KNAB secināja, ka inspektors administratīvo pārkāpumu pieļāvis aiz neuzmanības, neparedzot seku iestāšanās iespēju, kaut gan viņam vajadzēja un viņš varēja tās paredzēt.

Par valsts amatpersonas amata funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, pārkāpjot amatpersonai noteikto informācijas izmantošanas aizliegumu, inspektoram piemērots 100 eiro sods. Inspektors naudas sodu ir samaksājis.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS