Apmācies
Rīga
-1°
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Lielbritānija atbrīvos karavīrus no pakļautības Eiropas Cilvēktiesību konvencijai (8)

 
04.oktobris 2016  09:40

Lielbritānija otrdien paziņoja, ka tā atbrīvos karavīrus no pakļautības Eiropas Cilvēktiesību konvencijai karadarbības zonās, un tas atbilstoši premjerministres Terēzas Mejas viedoklim apturēs "satraucošo prasību industriju" pret karavīriem.

Briti paziņo, ka apturēs "satraucošo prasību industriju" pret kareivjiem.

Briti paziņo, ka apturēs "satraucošo prasību industriju" pret kareivjiem.

Atbilstoši jaunajiem priekšlikumiem britu valdība atbrīvos karavīrus no pakļautības Eiropas konvencijai konfliktu laikā atkarībā no apstākļu izvērtējuma.

Kaut arī karavīri būs atbrīvoti no pakļautības Eiropas konvencijai, viņiem arī turpmāk būs jāievēro Ženēvas konvencijas, skaidroja līderi.

Plāns, kas tika izziņots Konservatīvo partijas ikgadējā konferencē, iecerēts, lai izvairītos no "melīgām prasībām" pret karavīriem, sacīja aizsardzības ministrs Maikls Felons.

"Mūsu juridiskā sistēma tikusi ļaunprātīgi izmantota viltus apsūdzību līmenī pret mūsu karavīriem industriālā apmērā," sacīja ministrs.

Lielbritānija iztērējusi vairāk nekā 100 miljonus sterliņu mārciņu par izmeklēšanām un kompensācijām, kas ir saistās ar Irākas karu, otrdien pavēstīja valdība.

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS