Mākoņains
Rīga
-1°
Mākoņains
LV RU
Pasaulē

Izlūkdienestu uzdevumā "Yahoo" slepus skenējis e-pastus. VIDEO (2)

 
05.oktobris 2016  11:50

Interneta uzņēmums "Yahoo Inc" pērn slepeni radījis datorprogrammu, lai visu tā klientu ienākošajās e-pasta vēstulēs meklētu konkrētu ASV izlūkdienestu pieprasītu informāciju, apliecināja cilvēki, kas ir pazīstami ar šo lietu.

Uzņēmums pakļāvies ASV valdības prasībai un skenējis miljoniem "Yahoo Mail" e-pasta kontu atbilstoši Nacionālās drošības pārvaldes un Federālā izmeklēšanas biroja norādēm, apliecināja trīs bijušie darbinieki un vēl ceturtais cilvēks, kurš ir bijis iejaukts šajos notikumos.

Nav zināms, kādu tieši informāciju izlūkdienesti meklējuši, vien tas, ka viņi vēlējušies, lai "Yahoo" meklē zināmu zīmju kopumu. Tā varētu būt frāze e-pasta vēstulēs vai pielikumos, sacīja, avoti, kas vēlējās palikt anonīmi.

Daži izlūkošanas eksperti norāda, ka šī ir pirmā zināmā reize, kad ASV interneta uzņēmums piekritis izlūkdienestu prasībai pārmeklēt visas ienākošās vēstules, nevis tikai saglabātās vēstules vai arī vienīgi veikt neliela kontu skaita skenēšanu reālajā laikā.

Nav zināms, kādu tieši informāciju izlūkdienesti meklējuši, vien tas, ka viņi vēlējušies, lai "Yahoo" meklē zināmu zīmju kopumu.

Nav zināms, kādu tieši informāciju izlūkdienesti meklējuši, vien tas, ka viņi vēlējušies, lai "Yahoo" meklē zināmu zīmju kopumu.LETA/ VIDEO: Reuters


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS