Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Citi sporta veidi

Latvijas labākais bobsleja pilots Melbārdis nopietnus treniņus varētu atsākt novembrī

 
06.oktobris 2016  19:39

Latvijas vadošais bobsleja pilots Oskars Melbārdis pēc muguras operācijas nopietnus treniņus varētu atsākt novembrī, sacīja sportists.

Oskars Melbārdis šajā sezonā diez vai spēs cīnīties par augstākajām vietām Pasaules kausa kopvērtējumā.

Oskars Melbārdis šajā sezonā diez vai spēs cīnīties par augstākajām vietām Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pašlaik 28 gadus vecajam Melbārdim augusta izskaņā tika veikta muguras operācija, taču, kā norādīja sportists, kopējais viņa atveseļošanās laiks ir trīs mēneši, tādējādi novembrī viņš varētu atsākt nopietnākus treniņus.

"Šobrīd lēnā garā atkopjos un strādāju ar fizioterapeitu. Pēc mēneša jāiet pie ķirurga, un tad jau redzēs, kas notiks tālāk," izteicās Melbārdis. "Pilnais atveseļošanās periods man ir trīs mēneši. Pēc tam varu atkal pievērsties bobslejam ar pilnu jaudu. Šobrīd man nav jēgas skriet un darīt, ja neesmu gatavs."

"Latvijas izlasē šobrīd ir puiši, kuri var veiksmīgi darboties. Man nav jēgas viņu vietu aizņemt, ja nevaru pilnvērtīgi strādāt," uzsvēra Melbārdis.

Latvijas bobsleja pilots arī norādīja, ka veikt muguras operāciju ieteicis ķirurgs, jo neesot vērts gaidīt, ka problēmas atrisināsies pašas no sevis.

Melbārdim jau iepriekš bija muguras problēmas, tāpēc viņš aizvadītajā sezonā nestartēja Pasaules kausa posmos ASV trasēs Leikplesidā un Pārksitijā, kas neļāva pacīnīties par labām vietām kopvērtējumā kā pērn. Pagājušajā gadā viņš kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē.

Iepriekšējā sezonā Melbārdis divnieku ieskaitē bija piektais, bet četrinieku - desmitais.

Vēl šī gada februāra beigās Melbārdis kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Austrijas trasē Īglsā kļuva par pasaules čempioniem. Latvijas neatkarības vēsturē šī ir pirmā reize, kad izcīnīta zelta medaļa bobslejā.

Šī Pasaules kausa sezona ar posmu Vistleras trasē, Kanādā, sāksies nedēļā no 28.novembra līdz 3.decembrim. Pēc tam sekos Pasaules kausa posmi Leikplesidā, Altenbergā, Kēnigsē, Vinterbergā, Sanktmoricā un Phjončhanā.

Muguras savainojuma dēļ Melbārdis šī mēneša beigās nevarēs piedalīties 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu trases iemēģināšanā.

LETA/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS