Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Sabiedrībā

Jaunajā algu modelī skolotāji Tīnūžu pamatskolā nu saņem par 308 eiro MAZĀK (80)

 
06.oktobris 2016  18:08

Gaidītā algas pieauguma vietā darba samaksa sarukusi par trešo daļu - tik ievērojamu samazinājumu skolotāju algu reforma nesusi Ikšķiles novada Tīnūžu pamatskolā. Jaunajā mācību gadā alga vidēji ir sarukusi par 308 eiro mēnesī, ceturtdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas Sešos".

Tīnūžu pamatskolā pedagogu alga samazinājusies vidēji par 308 eiro.

Tīnūžu pamatskolā pedagogu alga samazinājusies vidēji par 308 eiro.

Tas tāpēc, ka mazāka ir kļuvusi valsts dotācija skolotāju algām Pierīgas pašvaldībās.

"Esmu redzējusi tarifikāciju. Uzreiz varu pateikt - man ir vismaz 30% tas no algas, tas būtu mazāk. Tad jūs iedomājieties - praktiski par minimālo algu sanāk strādāt pedagogam," stāstīja Tīnūžu pamatskolas skolotāja Irita Medne.

Ikšķiles novada skolotājiem ceturtdien ir algas diena. Lai novērstu algas dramatisko samazinājumu, no rīta tika sasaukta domes ārkārtas sēde. Deputāti nolēma no pašvaldības budžeta palielināt finansējumu skolotājiem, kas ļauj novērst algu samazinājumu. Ja dome to nevarētu atļauties, Tīnūžu pamatskolu nāktos slēgt, saka pašvaldības vadītājs.

"Mums pamatā pēc šī mērķdotācijas modeļa Tīnūžu skola ir jālikvidē. Jo šīs mērķdotācijas sedz, teiksim, no 22 skolotājiem tikai deviņiem skolotājiem pietiek algas samaksāt uz šī līmeņa, ko mums valsts piešķir. Nu kaut kā nav riktīgi," komentē Ikšķiles domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (V).

Lai novada skolotāji arī turpmāk saņemtu tik, cik pirms reformas, pašvaldība algām līdz gada beigām atvēlējusi 47 000 eiro, bet nākamajā gadā - 141 000 eiro, kas nozīmē, ka būs jātaupa uz citiem izdevumiem.

LNT Ziņu dienests, Kasjauns.lv/Foto: Lita Krone/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS