Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Citi sporta veidi

Ātrumlaivu braucējs Slakteris sezonas pēdējās sacensībās piedzīvo šausminošu avāriju. VIDEO (6)

 
10.oktobris 2016  11:06

Latvijas ātrumlaivu pilots Uvis Slakteris svētdien Portugālē Otrās formulas (F-2) pasaules čempionāta noslēdzošajā, septītajā, posmā ūdensmotosportā avarēja, tādējādi sacensības neturpinot.

Slaktera laiva pēc avārijas piezemējās otrādi, un pilots palika kapsulā zem ūdens.

Slaktera laiva pēc avārijas piezemējās otrādi, un pilots palika kapsulā zem ūdens.

Slakteris šajā posmā bija galvenais pretendents uz čempionāta kopvērtējuma trešo vietu.

Kā vēsta Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF), brīvajos treniņos jau vairāki piloti stiprā vēja dēļ bija apmetuši kūleņus, turpretī Slakteris bija uzrādījis otro labāko laiku.

Tiesa, pagriezienā pie bojas viens no konkurentiem nespēja novaldīt savu laivu un ietriecās Slaktera formulā. Laivas apmeta vairākus kūleņus un no tālākās cīņas bija spiestas izstāties.

Slaktera laiva pēc avārijas piezemējās otrādi, un pilots palika kapsulā zem ūdens. Trieciena rezultātā bija bojāts kapsulas atvēršanas mehānisms, un apgrūtināta izkļūšana no laivas. Labais sāns formulai tika gandrīz iznīcināts, laivas klājs pārlauzts, bet motoram būs nepieciešams nopietns remonts.

"Esmu priecīgs, ka tomēr neskatoties uz bojāto kapsulas atvēršanas mehānismu un saņemto triecienu, spēju pieņemt pareizos lēmumus, kā rīkoties šajā nestandarta situācijā. Šoka stāvoklis, kad nesaproti kā rīkoties, bija īss, un viss beidzās laimīgi. Ceru, ka uz manu veselību šī avārija arī neatstās negatīvu iespaidu un, nākošajā sezonā varēšu cīnīties ne tikai par bronzas medaļu, bet pat zeltu," LŪMSF citē Slakteri.

Augusta izskaņā notikušajā posmā Lietuvā Slateris izcīnīja uzvaru.

Portugāles posma kvalifikācijas apskats (Slaktera emocijas no 1:20) - video:


LETA/Foto: ekrānuzņēmum no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS