Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Vācijas izlūkdienests atklāj, kādus teroraktus plānojis notvertais sīriešu bēglis. FOTO (28)

 
10.oktobris 2016  23:20

Sīriešu bēglis Džabers al Bakrs, kurš Vācijā aizturēts aizdomās par terorakta gatavošanu, plānojis uzbrukumu Berlīnes lidostai, paziņojis izlūkdienests.

Bakrs 2015.gada februārī Vācijā ieceļoja nelegāli, bet vēlāk viņam tika piešķirts bēgļa statuss. Tagad viņš plānoja Berlīnē uzbrukt lidostām.

Bakrs 2015.gada februārī Vācijā ieceļoja nelegāli, bet vēlāk viņam tika piešķirts bēgļa statuss. Tagad viņš plānoja Berlīnē uzbrukt lidostām.

"Mums bija pavedieni no izlūkinformācijas apkopošanas, ka viņš vispirms Vācijā ir gribējis uzbrukt vilcieniem," sacīja Vācijas iekšējās izlūkošanas dienesta BfV priekšnieks Hanss Georgs Māsens.

"Beigās plāns kļuva konkrētāks - Berlīnē uzbrukt lidostām," viņš piebilda.

BfV septembra sākumā saņēmusi norādi, ka džihādistu grupējums "Islāma valsts" plāno teroraktu pret Vācijas infrastruktūru, atzina Māsens.

Izmeklētāji pirmdien arī pavēstīja, ka Bakrs plānojis teroraktu, kam bijusi saistība ar "Islāma valsti".

Policija sestdien 22 gadus vecā sīrieša dzīvoklī Vācijas austrumu pilsētā Kemnicā atrada vairākus simtus gramu sprādzienbīstamu materiālu un izsludināja viņu meklēšanā. Naktī uz pirmdienu viņš tika aizturēts kādā dzīvoklī Leipcigā.


Bakrs 2015.gada februārī Vācijā ieceļoja nelegāli, bet vēlāk viņam tika piešķirts bēgļa statuss.

Līdz ar Bakra arestu Vācijas kanclere Angela Merkele pakļauta jaunam kritiķu spiedienam. Bavārijas premjerministrs un Kristīgi sociālās savienības (CSU) līderis Horsts Zēhofers no jauna pieprasījis veikt plašas pilnīgi visu bēgļu pārbaudes.
 
Vācijas policija Leipcigā aiztur meklēto sīrieti

Kā iepriekš brīdināja policija, Kemnicas dzīvoklī atrastās sprāgstvielas bija bīstamākas par trinitrotoluolu (TNT), un pat mazs daudzums varētu izraisīt milzīgus postījumus.

Vācijas mediji vēstīja, ka Bakra dzīvoklī tika atrasts acetona peroksīds (TATP), ko teroristi izmantoja arī uzbrukumos Parīzē un Briselē.

Vācija atrodas trauksmes stāvoklī kopš jūlija, kad vienas nedēļas laikā divi patvēruma meklētāji sarīkoja teroraktus, kurus iedvesmojusi "Islāma valsts".

Kopš 2007.gada Vācijā izjaukti vismaz septiņi islāmistu uzbrukumi.
 
Policijas operācija Kemnicā

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA, Video: Reuters


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS