Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sporta zvaigznes

Zināmi patiesie iemesli, kāpēc aviokatastrofā gāja bojā Brazīlijas futbola komanda "Chapecoense" (9)

 
27.decembris 2016  10:58

Kolumbijas aviācijas izmeklētāji pirmdien paziņoja, ka lidmašīnas katastrofas, kurā 28.novembrī gāja bojā 71 cilvēks, tostarp Brazīlijas augstākās līgas futbola komandas "Chapecoense" locekļi, iemesls bija degvielas izbeigšanās pirms lidmašīna varēja nolaisties.

Kolumbijas Civilās aeronautikas aģentūra paziņoja, ka izmeklētāju secinājumi balstīti uz datiem no tā dēvētajām lidmašīnas melnajām kastēm, kā arī citiem pierādījumiem. Izmeklētāju vērtējumā, pierādījumi vairāk liecina par cilvēka pieļautu kļūdu, nevis tehniskām problēmām vai sabotāžu.

Eksperti iepriekš pieļāva, ka degvielas izbeigšanās ir visticamākais katastrofas iemesls.

Lidmašīna "BAE 146 Avro RJ85" spēj nolidot 2965 kilometrus, kas ir nedaudz mazāk kā attālums starp Medeljinu un Bolīvijas pilsētu Santakrusu de la Sjerru.

"Chapecoense" bija ceļā uz "Copa Sudamericana" jeb Dienvidamerikas otrā prestižākā klubu turnīra pirmo finālspēli, kurā tai bija jātiekas ar Medeljinas "Atletico Nacional" komandu. Šī bija pirmā reize, kad Šapeko pilsētas klubs sasniedza kādu no kontinenta turnīra fināliem.

Avārijā izdzīvoja tikai septiņi cilvēki, no kuriem viens mira ceļā uz slimnīcu.

Avārijā izdzīvoja tikai septiņi cilvēki, no kuriem viens mira ceļā uz slimnīcu.


Lidmašīna gaisā bija pavadījusi apmēram četras stundas un 20 minūtes, kad gaisa satiksmes kontrolieri Medeljinā atlika tās nolaišanos, jo cita reisa lidmašīnai tika konstatēta degvielas noplūde un tās nolaišanās tika noteikta kā prioritāte.

Bolīvijas čārterreisu aviokompānijas "LaMia" reisa pilots vairākkārt lūdza nolaišanos, jo lidmašīnai trūkst degvielas un "pilnībā nedarbojas elektrības sistēma", liecina radiosakaru ieraksti.
Brazīlija atvadās no saviem varoņiem - "Chapecoense" futbolistiem
Lidmašīnai nokrītot, nebija eksplozijas, kas arī liecina par degvielas trūkumu.
Izdzīvojušais futbolists un žurnālists atgriežas dzimtajā Brazīlijā
Avārijā izdzīvoja tikai septiņi cilvēki - "Chapecoense" divi aizsargi Alans Rušels un Netu, divi vārtsargi - Džaksons Flomans un Danilu, žurnālists, lidmašīnas borta inženieris un stjuarte. Kluba pamatvārtsargs Danilu gan ceļā uz slimnīcu mira.
Tuvinieki Kolumbijas kapličā ar bojāgājušo futbolistu zārkiem
Izmeklēšana koncentrējusies uz lidmašīnas pilotu un "LaMia" līdzīpašnieku Migelu Kirogu, kurš ir starp katastrofā bojāgājušajiem, un par viņa lidojuma plānu, kurā tika izlaista nolaišanās degvielas uzpildei.
Līdzjutēji satriekti. Apraud mirušos futbolistus
Bolīvijas varas iestādes decembra sākumā aizturēja "LaMia" ģenerāldirektoru Gustavo Vargasu un vēl trīs darbiniekus. Aizturētie "Lamia" darbinieki tika nopratināti par noziedzīgu nolaidību.

Kasjauns.lv, LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS