°
LV RU
Politika

Vējonim iesaka atteikties no idejas par automātisku pilsonības piešķiršanu (69)

 
11.janvāris 2017  20:53

Satraukumu par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ideju visiem jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem automātiski piešķirt Latvijas pilsonību pauduši bijušie Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par valsts neatkarības atjaunošanu un apvienojušies "4.maija Deklarācijas klubā", šovakar vēsta LNT ziņas.

"4.maija Deklarācijas klubs" Valsts prezidentu Raimondu Vējoni aicina nevērsties Saeimā ar ierosinājumu veikt jaunas izmaiņas Pilsonības likumā.

"4.maija Deklarācijas klubs" Valsts prezidentu Raimondu Vējoni aicina nevērsties Saeimā ar ierosinājumu veikt jaunas izmaiņas Pilsonības likumā.

Organizācija Vējonim nosūtījusi vēstuli, kurā norāda, ka ideja par automātisku pilsonību jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem būtu pretrunā ar katra indivīda tiesībām brīvi izvēlēties savu un savu nepilngadīgo bērnu pilsonisko saikni ar mītnes zemi vai jebkuru citu valsti.

Prezidenta ierosinājumu viņi sauc par nepieņemamu un norāda, ka kopš 2013.gada jau ir atvieglota kārtība Latvijas pilsonības iegūšanai jaundzimušajiem, jo tam nepieciešama nevis abu vecāku, kā iepriekš, bet tikai viena no vecākiem piekrišana.

Vēstules noslēgumā "4.maija Deklarācijas klubs" Valsts prezidentu aicina nevērsties Saeimā ar ierosinājumu veikt jaunas izmaiņas Pilsonības likumā.

Vējoņa izveidotā sabiedrības saliedēšanas veicināšanas ekspertu grupa ar šādu priekšlikumu klajā nāca pērn novembra beigās.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS