Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Pasaulē

Šodien sākas Pasaules Gals! (150)

 
21.maijs 2011  10:16

Lai arī Bībelē rakstīts, ka pastardienas „dienu un stundu neviens nezina, ne debesu eņģeļi, ne Dēls, kā vien Tēvs.” (Bībele, Mateja evaņģēlijs 24:36), evaņģēlists Harolds Kempings no Amerikas Savienotajām Valstīm domā savādāk.

Šodien sākas Pasaules Gals!


Viņš uzskata, ka pasaules gals pienāks šodien, 2011.gada 21.maijā. Ar iespaidīgas reklāmas kampaņas palīdzību viņš ir pārliecinājis arī miljoniem cilvēku visā pasaulē, pie reizes ļaujot visai pasaulei uzzināt arī par 89 gadus vecā Kempinga vadīto, pasaulē plašāko kristīgo radio tīklu „Family radio”. Šī radiostacija tiek translēta vairāk nekā 30 valodās visā pasaulē. Kempinga sekotāji ir pārpludinājuši ASV un citas valstis ar tūkstošiem reklāmas plakātu, kuros cilvēce tiek brīdināta par pasaules gala tuvošanos.
Kāds vīrietis Ņujorkā pat iztērējis visus savus 140 000 ASV dolāru uzkrājumus, lai nodrukātu tūkstošiem plakātu ar pasaules gala vēstījumiem, ko izlīmēja pilsētas metro vagonos un stacijās.
Bet kampaņai ir arī sava gaišā puse: bailēs no apokalipses, daudzi cilvēki sākuši meklēt Dievu un baznīcās vērojams grēku nožēlotāju pieplūdums.

Pasaules gala sludinātāji visā pasaulē

Kempings pārliecināti apgalvo, ka īsi pirms pusnakts Zemi satricinās nepieredzēti spēcīgi pazemes grūdieni un 3 miljoni planētas iedzīvotāju pacelsies debesīs, bet pārējie nonāks ellē, pirms tam piecus mēnešus pavadot ciešanās tepat uz Zemes, kas oktobrī pilnībā tiks iznīcināta.
Pats Kempings šodien ieplānojis palikt savas sievas kompānijā un klausīties radio vai televizoru, lai varētu pavērot apokalipsi tiešajā ēterā, ziņo aģentūra Reuters. „Man būs interesanti uzzināt, kas notiek otrā Zemeslodes pusē brīdī, kad viss sāksies,” – stāsta Kempings.
Tiesa, jāatzīst, ka šī nav pirmā reize, kad Kempinga pastardienas prognozes nepiepildās. 1994.gada 6.septembrī viņš gaidīja pirmo pasaules galu, bet viņa pareģojumi nepiepildījās. Pats evaņģēlists skaidroja, ka pieļāvis kļūdu aprēķinos, tāpēc pa šiem gadiem ir veicis rūpīgu Bībeles izpēti un tagad ir pārliecināts – Jēzus otrā atnākšana gaidāma 2011.gada 21.maijā, tieši septiņus tūkstošus gadu pēc Grēku plūdiem.
Pasaules gala vēstījumi visā pasaulē


Bet gadījumā, ja pasaules galu šodien tomēr nepiedzīvosim, mums tomēr nevajadzētu skumt, jo dažādi gaišreģi, zvaigžņu tulki un mūsu senči ir parūpējušies par vēl neskaitāmiem citiem pasaules gala datumiem. Portāls Newsru.com ir izveidojis apokalipses kalendāru, kurā apkopoti populārākie pastardienu datumi:
Līdz 2020 gadam gaidāmi vismaz 12 pasaules gali. Bet arī pēc tam cilvēcei nevajadzētu atslābt, jo pastardienu grafiks paredz apokalipses līdz pat Zemes pastāvēšanas beigām, kas, protams, neizbēgami reiz pienāks.

Pasaules gals fotogrāfijās

Tātad, 2012.gada 22.-23.decembris – pasaules gals saskaņā ar Maiju hronoloģiju, kuri aprēķinājuši, ka mūsdienu laikmets sākās 2114.gada 12. augustā pirms mūsu ēras un beigsies mūsu ēras 2012.gada 21.decembrī.
2021.gads – gaidāma Zemes magnētiskā lauka inversija, kuras rezultātā mirs lielākā planētas iedzīvotāju daļa.
2060.gads – pasaules gals pēc Īzaka Ņūtona aprēķiniem, kas veikti 1704.gadā, vadoties pēc Daniēla grāmatas
2242.gads – Saules laikmeta beigas, saskaņā ar planētu maiņas teoriju, kuru postulēja Ezra, Abrams un Abu Mašars.
2892.gads – pasaules gals saskaņā ar Avēlija pareģojumiem.
3797.gads – pasaules gals saskaņā ar Nostradamusa pareģojumiem.
5079.gads – pasaules gals pēc Vangas pareģojumiem.

Pasaules gals Holivudas filmās

Kasjauns.lv/Foto: Bulls Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS