Apmācies
Rīga
-2°
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

No 12 glābējsilītē ievietotiem bērniņiem 11 jau adoptēti (13)

 
07.janvāris 2012  11:23

No 12 bērniem, kas Latvijā tika ievietoti glābējsilītēs, 11 jau ir adoptēti, savukārt viens no mazuļiem atrodas pirmsadopcijas aprūpē.

No 12 glābējsilītē ievietotiem bērniņiem 11 jau adoptēti

Rīgā glābējsilītēs kopumā tika atstāti deviņi mazuļi un viņi visi jau ir adoptēti, pastāstīja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs. Viņš norādīja, ka ar vienu bērniņu bija grūtības, taču arī šis bērniņš tika adoptēts.

Tāpat abi bērni, kurus atstāja glābējsilītē Liepājā, ir adoptēti, informēja Liepājas bāriņtiesā. Savukārt meitenīte, kura pagājušā gada oktobra vidū tika atstāta glābējsilītē Daugavpilī, iejutusies ģimenē, kur viņa atrodas pirmsadopcijas aprūpē un uzraudzībā, iepriekš informēja Daugavpils bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Cauņa.

No 12 mazuļiem, kas Latvijā ievietoti glābējsilītēs, septiņas bija meitenes un pieci zēni.

Sākumā glābējsilītēs atstātie bērni nonāk pirmsadopcijas aprūpē, kas var ilgt līdz pusgadam, bet adopcija tiek apstiprināta tikai tad, kad potenciālajiem vecākiem un bērnam ir izveidojušās ģimeniskas attiecības.

Pirmsadopcijas procesā bioloģiskajiem vecākiem vēl ir iespēja pārdomāt un pieņemt lēmumu bērniņu audzināt pašiem.

Pirmā glābējsilīte Latvijā tika atklāta Rīgā 2009. gada septembrī. 2010. gada oktobra sākumā tā tika izveidota arī Liepājā, bet 2011. gada janvārī glābējsilīte atklāta Daugavpilī. Nākamo glābējsilīti plāno atklāt šogad pavasarī Valmierā.

Pie glābējsilītes nav uzstādītas videokameras, negribēto bērniņu tur var ievietot anonīmi. Ja mazulis nav izsludināts meklēšanā un viņam nav vardarbības pēdu, tiesībsargājošās iestādes kriminālprocesu nesāk un vecāki meklēti netiek.

LETA/Foto: Ivars Soikāns/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS