Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Diētas

Kā dabūt nost dažus liekus kilogramus? Izmēģini salātu diētu - 4 ēdienreizes, visās tikai salāti (3)

 
05.decembris 2015  07:02

Tev ir mazliet par daudz liekā svara? Esi nervoza un viegli aizkaitināma? Izmēģini salātu diētu! Tā mazinās ne tikai svaru (vari cerēt uz 3–4 kilogramu zudumu), bet arī palīdzēs apvaldīt stresu, pārmērīgu agresivitāti un nervozitāti.

Salātu sastāvdaļām der jebkurš produkts – gaļa, zivis, dārzeņi, augļi, olas, siers, rīsi, kukurūza, zirnīši. Galvenais nosacījums – nepārsniedz porcijas lielumu.

Salātu sastāvdaļām der jebkurš produkts – gaļa, zivis, dārzeņi, augļi, olas, siers, rīsi, kukurūza, zirnīši. Galvenais nosacījums – nepārsniedz porcijas lielumu.

Diētai nepārprotami ir psiholoģisks pamatojums, jo produktu smalcināšana jāveic rokām, nevis jāuztic virtuves kombainam. Tāds darbiņš gan nomierina, gan ļauj izvirst agresijai. Varbūt skan smieklīgi, bet tā nu tas ir. Lielākais pluss – salātos ir daudz vitamīnu un citu veselīgu uzturvielu.

Atļauts:
Salātu sastāvdaļām der jebkurš produkts – gaļa, zivis, dārzeņi, augļi, olas, siers, rīsi, kukurūza, zirnīši. Galvenais nosacījums – nepārsniedz porcijas lielumu. Zaļo salātu porcijas svars ir 300 g, visi citi – 200 g. Aizdaram izmanto mazkaloriju mērci. Maizi dienā ierobežo līdz 80 g. Izvēlies 3 šķēles pilngraudu, rudzu maizes vai pilngraudu sausiņus.

Aizliegts:
Visi saldumi, miltu izstrādājumi, putraimi, cukurs, medus. Nav ieteicams pirkt gatavus salātus, jo tie ir trekni un satur daudz kaloriju.
Kafejnīcā pasūti dārzeņu salātus, kam mērci pasniedz atsevišķi.

Kā ievērot? Trīs nedēļas, dienā 4 ēdienreizes: visās tikai salāti.
Plusi: daudzveidīga, lēta, der arī veģetāriešiem, daudz vitamīnu.
Mīnusi: nepatiks tiem, kas nespēj iztikt bez silta ēdiena, nav ieteicama, ja ir problēmas ar zarnu traktu.

Idejas mazkaloriju mērcei
Universālā mērce: 200 ml 2% kefīra, 2 ēdk. kečupa, tējk. paprikas, ēdk. sasmalcināta marinēta pipara, mazs smalki sagriezts sīpols, 2 ēdk. ūdens, sāls un cukura aizvietotājs (pēc garšas). Sablenderē. Vienā ēdk. ir 11 kcal.  
Itāļu mērce zaļajiem salātiem. 4 ēdk. balzametiķa, 4 ēdk. ūdens un divas ēdk. krievu (ja gribas asāku) vai franču (ja gribas maigāku) sinepju. Pēc garšas vari pievienot šķipsniņu cukura vai tā aizstājēju.

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS