Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Bizness

Caureja tevi nepārsteigs (8)

 
25.aprīlis 2012  12:47

Ir pierasts uzskatīt, ka ar caureju biežāk slimo vasarā. Taču pēc statistikas datiem Latvijā vēdera vīrusi izraisa lielāko daļu akūto caureju, bet vīrusiem lielāka aktivitāte vērojama tieši gada aukstajos mēnešos. Tāpēc laicīgi jāapsver iespējamie veselības traucējumi, kas var krietni sabojāt darba nedēļas plānus vai atpūtu nedēļas nogalē kopā ar draugiem.

Smecta N10 - ātra palīdzība "žiglu kāju " gadījumā

Smecta N10 - ātra palīdzība "žiglu kāju " gadījumā

Par  caureju pieņemts uzskatīt 3 vai vairāk vēdera izejas dienā, šķidra vai ūdeņaina vēdera izeja, palielināts vēdera izejas apjoms. Biežākie izraisītāji ir vīrusi, un to toksīni, kā arī baktērijas.

Lai ierobežotu tālāku infekcijas izplatību, ļoti svarīga ir higiēnas normu ievērošana.

Ārstēšana. Pats svarīgākais akūtas caurejas ārstēšanā ir pietiekams šķidruma daudzums. Iesaka dzert vārītu ūdeni,  minerālūdeni bez gāze, vājas zāļu tējas.

Taču, lai saīsinātu slimības laiku, ir ieteicams lietot arī medikamentus. Viens no efektīvākājiem šādos gadījumos, ir Smecta. Kā liecina klīniskie pētījumi, šis medikaments saīsina slimības ilgumu un samazina vēdera izejas biežumu un apjomu. Kā arī ātri novērš dedzināšanu un vēdera pūšanos, jo zālēm ir pārklājošas un adsorbējošas funkcijas. Svarīgi atcerēties, ka caureja ir aizsargreakcija, kad ar paātrinātas zarnu darbības palīdzību organisms cenšas atbrīvoties no mikroorganismiem. Smecta organismam palīdz ātrāk atbrīvoties no vīrusiem, saistot tos uz savas virsmas un izvadot ārā.

Ārsts internists Baiba Pakere stāsta, ka tieši Smecta ir līdzeklis, jo to var lietot visa ģimene. Šo medikamentu var lietot arī bērni jau no dzimšanas brīža, grūtnieces un māmiņas, kas baro bērnu ar krūti, jo līdzeklim ir laba panesamība. Ar Smecta palīdzību tiek  paātrināta izveseļošanās pie akūtiem vēdera darbības traucējumiem, slimošanas simptomu kļūst vieglāki vai pat izzūd jau pirmajās Smecta lietošanas reizēs Ja raugāmies uz kādiem analogiem, kuri jau gadu desmitiem tiek lietoti caurejas laikā, ir jāpiemin ierastā vecmāmiņu metode – ogle. Salīdzinot šos divus līdzekļus, Smecta jau ir jaunās paaudzes medikaments, kuram ir kompleksāka iedarbība, salīdzinot ar ogli. Smektai piemīt arī spēcīga kuņģa zarnu trakta gļotādu pārklājošas īpašības, tā uzlabo gļotu struktūru un funkciju, tādējādi pasargājot zarnu epitēlija šūnas no bojājuma. Šīs īpašības noderēs, lietojot Smektu pie dedzināšanas. Smecta ir medikaments, kas jālieto daudz mazākās devās kā ogle, proti,  1 mazā Smectas paciņa (paciņā ir 3 g Smektas) pēc
adsorbējošas virsmas lieluma atbilst 600 tabletēm aktivētās ogles. Parādoties caurejas pazīmēm, pieaugušajam pietiek ar 1 paciņu 3 reizes dienā. Akūtas caurejas gadījumā pirmās 2-3 dienas devu drīkst dubultot. Smectu lieto, šķīdinot pusglāzē ūdens jeb pievienojot pusšķidram ēdienam (piemēram - jogurtam).

Atcerieties, ka akūtas caurejas gadījumā var nebūt laika aizsteigties līdz aptiekai, tāpēc vīrusu aktivitātes sezonā labāk laicīgi iegādāties zāles caurejas ārstēšanai un turēt tās mājas aptieciņā, cerot, ka tās nevajadzēs izmantot!

Pirms Smecta lietošanas izlasiet instrukciju.
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.
Nepamatota zāļu lietošana ir kaitīga veselībai.

Raksts tapis sadarbībā ar Smecta/ publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS