Seko Kasjauns.lv tīklā
Skaidrs
15°
vēja virziens 1 m/s,
Rīga
Skaidrs
ceturtdiena, 2015.g. 28. maijs 22:57
Vārda dienas: Vilhelms, Vilis

Ķīmiķis Skrīvelis par kadru trūkumu: "Farmācijā speciālists saņem līdz pat 2000 eiro mēnesī" (2)

Latvijā nākamajos gados ķīmijas un farmācijas nozarē būs nepieciešami vismaz 1000 jaunu darbinieku, liecina Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas (LAĶĪFA) aplēses par situāciju farmācijas nozarē.
Komentāri (2)

Alus svētkus "Latviabeerfest" ieraksta oficiālajā Eiropas festivālu kartē. FOTO (1)

Rīgas tradicionālais alus festivāls "Latviabeerfest" ierakstīts Eiropas alus festivālu kartē, līdz ar to ievērojami paplašinot festivāla potenciālo apmeklētāju loku. Ceturtdien Vērmanes parkā sākās...
Komentāri (1)

Stingrāk ierobežos ātros kredītus - klientu būs jāinformē par tā patiesajām izmaksām (12)

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai, tostarp aizliedzot tos piešķirt naktī.
Komentāri (12)

Mums jāmaksā par darbinieku kļūdām? Cilvēki sašutuši par "Latvenergo" rēķiniem (61)

Jaunā norēķinu sistēma par elektrību ne vienam vien „Latvenergo” klientam sagādājusi galvassāpes. Un ne tikai tādēļ, ka elektrības patērētājs nav kaut ko sapratis, bet arī tādēļ, ka „Latvenergo” datu sistēmas...
Komentāri (61)

Latvijas spēļu studija izstrādājusi jauna žanra mobilo spēli "Rūķu mežs" (1)

Neatkarīgā Latvijas spēļu studija "Gamevision Mobile" izstrādājusi jauna žanra mobilo spēli "Dwarf Forest" jeb "Rūķu mežs", informēja studijas pārstāvji.
Komentāri (1)

"Latvijas Gāzes" peļņa gada pirmajos trīs mēnešos sarūk par 71%

28.maijs 2015 20:33
Šā gada pirmos trīs mēnešus AS "Latvijas Gāze" pabeidza ar 1,5 miljonu eiro lielu peļņu, kas ir par 71,1% mazāka nekā attiecīgajā 2014.gada periodā, kad kompānijas peļņa bija 5,2 miljoni eiro, liecina uzņēmuma neauditētais finanšu pārskats.

Lagarda neslēpj: iespēja, ka Grieķija var aiziet no eirozonas, patiešām pastāv (1)

28.maijs 2015 19:52
Iespēja, ka Grieķija aiziet no eirozonas, pastāv, taču tas nenozīmēs Eiropas vienotās valūtas galu, ceturtdien atzina Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda.

Konsolidētajā kopbudžetā šobrīd ir 155 miljonu eiro pārpalikums

28.maijs 2015 18:30
Šā gada pirmajos četros mēnešos konsolidētajā kopbudžetā bija vērojams 155 miljonus eiro liels pārpalikums, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Ķīmiķis Skrīvelis par kadru trūkumu: "Farmācijā speciālists saņem līdz pat 2000 eiro mēnesī" (2)

Ķīmiķis Skrīvelis par kadru trūkumu: "Farmācijā speciālists saņem līdz pat 2000 eiro mēnesī"
28.maijs 2015 17:47
Latvijā nākamajos gados ķīmijas un farmācijas nozarē būs nepieciešami vismaz 1000 jaunu darbinieku, liecina Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas (LAĶĪFA) aplēses par situāciju farmācijas nozarē.

Stingrāk ierobežos ātros kredītus - klientu būs jāinformē par tā patiesajām izmaksām (12)

Stingrāk ierobežos ātros kredītus - klientu būs jāinformē par tā patiesajām izmaksām
28.maijs 2015 11:13
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz stingrāku regulējumu ātro kredītu izsniegšanai, tostarp aizliedzot tos piešķirt naktī.

Dienu pirms Līgo - 22.jūnija darba dienu - pārcels uz sestdienu (1)

28.maijs 2015 09:39
Darba dienu pirms Līgo svētkiem, pirmdienu, 22.jūniju, pārcels uz sestdienu, 27.jūniju, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs, informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Mums jāmaksā par darbinieku kļūdām? Cilvēki sašutuši par "Latvenergo" rēķiniem (61)

Mums jāmaksā par darbinieku kļūdām? Cilvēki sašutuši par "Latvenergo" rēķiniem
28.maijs 2015 06:10
Jaunā norēķinu sistēma par elektrību ne vienam vien „Latvenergo” klientam sagādājusi galvassāpes. Un ne tikai tādēļ, ka elektrības patērētājs nav kaut ko sapratis, bet arī tādēļ, ka „Latvenergo” datu sistēmas nav pielāgotas jaunajai situācijai. Kasjauns.lv stāsta par Iecavas iedzīvotājas Ārijas kundzes kreņķiem.

Rīgas pašvaldības parādsaistības veido teju 190 miljonus eiro (1)

28.maijs 2015 00:08
Pērnā gada beigās Rīgas pašvaldības parādsaistību kopējā summa bijusi 189,9 miljoni eiro.

Jau vairākus mēnešus Latvijā vairs neieved lēto Ukrainas citramonu un aspirīnu (23)

Jau vairākus mēnešus Latvijā vairs neieved lēto Ukrainas citramonu un aspirīnu
27.maijs 2015 13:11
Kopš gada sākuma daudzus Ukrainā ražotos medikamentus Latvijā vairs neieved, un to vidū ir gan trīs reizes lētākais citramons, gan aspirīns, gan arī C vitamīns, trešdien no rīta vēstīja raidījums “900 sekundes”.

Finanšu ministrs ES vārdā ar Šveici paraksta vienošanos godprātīgas nodokļu samaksas veicināšanai (2)

Finanšu ministrs ES vārdā ar Šveici paraksta vienošanos godprātīgas nodokļu samaksas veicināšanai
27.maijs 2015 12:50
Trešdien, 27. maijā, Jānis Reirs kā prezidējošās valsts finanšu ministrs Eiropas Savienības (ES) vārdā Briselē parakstīja vienošanos ar Šveices Finanšu ministrijas valsts sekretāru Žaku de Vatevilu (Jacques de Watteville) par automātisko finanšu kontu informācijas apmaiņu. Tās mērķis ir veicināt nodokļu caurskatāmību un godprātīgu samaksu starptautiskā līmenī.

Budžeta komisija atbalsta alkohola akcīzes celšanu no augusta (10)

Budžeta komisija atbalsta alkohola akcīzes celšanu no augusta
27.maijs 2015 11:35
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien otrajā lasījumā atbalstīja ieceri par akcīzes nodokļa paaugstināšanu alkoholiskajiem dzērieniem šogad 1.augustā, bet par nodokļa likmes izmaiņām nākamajos gados tiks lemts vēlāk.

"airBaltic" sāks lidojumus no Rīgas uz Radomu Polijā

27.maijs 2015 00:27
Latvijas aviokompānija "airBaltic" no 1.septembra sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Polijas pilsētu Radomu, informēja lidsabiedrībā.

Uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" nākotne neskaidra. VIDEO (16)

Uzņēmuma "KVV Liepājas metalurgs" nākotne neskaidra. VIDEO
26.maijs 2015 19:07
Uzņēmums “KVV Liepājas metalurgs” pārskata biznesa plānu, un konkrēti skaitļi, cik strādnieku vēl atlaist, cik paturēt, netiks izpausti. Tā uzņēmuma pārstāve šodien atbildēja intervijā “TV Kurzeme”.

Dažos būvniecības iepirkumos varētu atcelt zemākās cenas principu (2)

Dažos būvniecības iepirkumos varētu atcelt zemākās cenas principu
26.maijs 2015 15:57
Atsevišķos būvniecības iepirkumos varētu atcelt zemākās cenas principu, teikts šodien valdībā nolasītajā Ekonomikas ministrijas (EM) informatīvajā ziņojumā par Būvniecības likumam pakārtoto normatīvo aktu projektu sagatavošanas gaitu no šā gada 1.janvāra līdz 30.aprīlim.

Bioloģiskā medus ražotājiem būs lielāks valsts atbalsts

Bioloģiskā medus ražotājiem būs lielāks valsts atbalsts
26.maijs 2015 14:29
Turpmāk bioloģiskā medus ražotāji varēs saņemt vienu valsts subsīdiju veidu - 40 eiro par bišu saimi, kas vienlaikus ļaus arī izvairīties no divkārša finansējuma iespējamības, paredz valdības šodien atbalstītie grozījumi noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai.

Zemkopības ministrijā nepamatotas piemaksas tikušas 98% darbinieku (18)

Zemkopības ministrijā nepamatotas piemaksas tikušas 98% darbinieku
25.maijs 2015 15:55
Zemkopības ministrijai (ZM) jāizvērtē līdzšinējā algu politika, jo pagājušajā gadā 251 amatpersonai jeb 98% ministrijas darbinieku izmaksātas piemaksas un prēmijas par paveikto darbu, kas jau ir definēts attiecīgā darbinieka amata aprakstā, secinājusi Valsts kontrole (VK).

Pērn valsts pārvaldē turpinājuši palielināties prettiesiski veiktie avansu maksājumi (15)

Pērn valsts pārvaldē turpinājuši palielināties prettiesiski veiktie avansu maksājumi
25.maijs 2015 13:00
Pagājušajā gadā turpinājuši palielināties valsts pārvaldē prettiesiski un ekonomiski nepamatoti veiktie avansa maksājumi, revīzijās par ministriju un citu valsts pārvaldes iestāžu 2014.gada pārskatu pareizību secinājusi Valsts kontrole (VK).

Grāmatu apgādam "Zvaigzne ABC" pērn augusi peļņa

Grāmatu apgādam "Zvaigzne ABC" pērn augusi peļņa
25.maijs 2015 09:53
Izdevēja un tirgotāja SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" pērn apgrozīja 12,85 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Tas ir par 0,5% mazāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 12,92 miljoni eiro. Tikmēr uzņēmuma peļņa pērn augusi par 9,21% - no 568 725 eiro 2013.gadā līdz 621 160 eiro 2014.gadā.

Kruīza kuģi tualešu saturu gāž Baltijas jūrā (48)

Kruīza kuģi tualešu saturu gāž Baltijas jūrā
25.maijs 2015 06:10
No 21 Baltijas jūras prāmju līnijām tikai 11 operatori apstiprina, ka viņi notekūdeņus nodod ostā atbilstošai apstrādei, bet pārējie ar tualešu saturu piesārņo jūru.

Latvieši sākuši naski piepelnīties, lasot vīngliemežus (18)

Latvieši sākuši naski piepelnīties, lasot vīngliemežus
24.maijs 2015 20:51
Latvijā sākusies vīngliemežu masveida vākšana - daudziem to nodošana kļuvusi par labu piepelnīšanās veidu. Taču audzētāji ir uztraukti par vīngliemežu populācijas saglabāšanu, jo viņiem tagad ir vairošanās laiks, svētdien vakarā vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Liellopu gaļu eiropieši ēd arvien mazāk - to izkonkurē lētā cūkgaļa (8)

Liellopu gaļu eiropieši ēd arvien mazāk - to izkonkurē lētā cūkgaļa
24.maijs 2015 19:32
Eiropas Savienības (ES) liellopu gaļas tirgū turpinās pērn sākusies tendence samazināties gaļas ražošanas apjomam un cenām, kas skaidrojams ar daudz lētākas cūkgaļas un putnu gaļas piedāvājumu, secināts lauksaimnieku organizācijas "Copa/Cogeca" un Eiropas Komisijas (EK) darba grupā, kurā kā eksperte no Latvijas piedalījās Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāve Maija Pontāga.

LLU pārstāvis: "Lauksaimniecībā nesekot tehnoloģijām ir vai nu izklaide, vai lukss" (3)

24.maijs 2015 03:18
Iemesls tehnoloģiju ienākšanai un aizvien aktīvākai lietošanai lauksaimniecībā ir konkurētspēja, un, ja kāds grib turpināt vecajā stilā, tad tā ir vai nu izklaide, vai luksus pakalpojums, pastāstīja šī gada Eižena Āriņa balvas datorikā nominants Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesors Egils Stalidzāns.

Dienas laikā izpirkta vairāk nekā puse dziesmu un deju svētku biļešu

23.maijs 2015 19:22
Pirmajā biļešu tirdzniecības dienā pārdotas 24 209 biļetes uz XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumiem.

Apsardzes firma "Jaguārs" pasludināta par maksātnespējīgu (11)

Apsardzes firma "Jaguārs" pasludināta par maksātnespējīgu
23.maijs 2015 16:42
Saeimas mandātu nolikušās Regīnas Ločmeles-Luņovas (S) vīram daļēji piederošā apsardzes firma "Apsardzes centrs Jaguārs" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā.

"Air Lituanica" no šodienas pārtrauc lidojumus; reisus pārņem "airBaltic" (1)

23.maijs 2015 07:50
Lietuvas aviokompānija "Air Lituanica" paziņojusi, ka 22.maijā tiks veikti lidojumi no un uz Amsterdamu, Parīzi un Tallinu, taču lidojumi uz Berlīni, Prāgu, Briseli un Stokholmu ir atcelti. Savukārt no 23.maija lidsabiedrība atcēlusi visus paredzētos reisus.

Krievija bankrotējušās "Transportnij Bank" noguldītājiem veiks rekordlielu apdrošināšanas izmaksu (2)

22.maijs 2015 18:16
Noguldītāji Krievijas bankā "Transportnij Bank", kas ekonomikas krīzes dēļ piedzīvojusi sabrukumu, saņems rekordlielu noguldījumu apdrošināšanas izmaksu gandrīz 40 miljardu rubļu (721,09 miljonu eiro) apmērā, piektdien paziņoja Krievijas Noguldījumu apdrošināšanas aģentūra.

Naktī nedarbosies "Nordea" internetbanka

22.maijs 2015 17:35
Naktī uz sestdienu, 23.maiju, laikā no plkst.2 līdz 4 "Nordea" banka veiks internetbankas uzlabojumus un tā uz laiku nebūs pieejama, informē banka.

"Latvijas balzams" peļņu novirzīs rezervju veidošanai

"Latvijas balzams" peļņu novirzīs rezervju veidošanai
22.maijs 2015 02:23
AS "Latvijas balzams" pagājušā gada peļņu 7,96 miljonu eiro apmērā atstās nesadalītu un izlietos konkurētspējas nodrošināšanai un rezervju veidošanai, teikts uzņēmuma akcionāru sapulces rezumējumā, kas iesniegts "NASDAQ OMX Riga".

"Samsung" Taizemē pārtrauc televizoru ražošanu (5)

"Samsung" Taizemē pārtrauc televizoru ražošanu
21.maijs 2015 22:11
Dienvidkorejas elektronikas uzņēmums "Samsung Electronics Co." pārtraucis televīzijas ražošanu Taizemē, ceturtdien paziņoja kompānijas preses pārstāve.

Elksniņš: "Latvijas ražotājiem vairs nebūs jākompensē mazumtirgotāju biznesa izdevumi" (7)

Elksniņš: "Latvijas ražotājiem vairs nebūs jākompensē mazumtirgotāju biznesa izdevumi"
21.maijs 2015 21:18
Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likums ierobežos mazumtirgotāju tīklu varas ļaunprātīgu izmantošanu un aizsargās ražotāju intereses mazumtirdzniecībā. Līdz ar to Latvijas ražotājiem vairs nebūs jākompensē mazumtirgotāju biznesa izdevumi, norāda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

Jūnijā sāks kursēt vilciens no Rīgas uz Dobeli (19)

Jūnijā sāks kursēt vilciens no Rīgas uz Dobeli
21.maijs 2015 18:35
No šī gada 1.jūnija tiks atklāts jauns maršruts Rīga-Dobele-Rīga, informēja uzņēmumā AS "Pasažieru vilciens" (PV).

Bagātiem nodokļos būs jāmaksā vairāk (26)

Bagātiem nodokļos būs jāmaksā vairāk
21.maijs 2015 13:40
Finanšu ministra Jāņa Reira vadībā atbilstoši valdības deklarācijai ministrijas speciālisti izstrādājuši un virza diskusijai priekšlikumu diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanai ar 2016. gadu.

10 mīti un patiesības par maksātnespējas procesa administratoriem (2)

10 mīti un patiesības par maksātnespējas procesa administratoriem
21.maijs 2015 10:55
Lai kliedētu virkni sabiedrībā pastāvošo mītu par maksātnespējas procesa administratoriem un viņu darbu, Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija apkopojusi biežāk izskanējušos apgalvojumus un sniedz atbildes par reālo situāciju un faktiem atbilstoši šobrīd spēkā esošajam tiesiskajam regulējumam.

Tā notika "Absolut Elyx" meistarklase Rīgā. FOTO (2)

Tā notika "Absolut Elyx" meistarklase Rīgā. FOTO
21.maijs 2015 08:00
14. maijā bārā XIII notika degvīna Absolut Elyx meistarklase, kur kokteiļu pagatavošanas mākslu demonstrēja pasaulē labākā kokteiļbāra Artesian bārmenis Rudi Carraro.

Viesnīcnieku cerības ES Padomes prezidentūra nav attaisnojusi

20.maijs 2015 22:27
Divu dienu īsā Austrumu partnerības samita laikā raudāt par klientu trūkumu Rīgas viesnīcas nevar, tomēr kopumā Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūra cerības nav attaisnojusi, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
  1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315