Seko Kasjauns.lv tīklā
skaidrs laiks
Laika ziņas: Rīga 9°C. skaidrs laiks
Z vējš 0 m/s
trešdiena, 2014.g. 3. septembris 00:12
Vārda dienas: Bella, Berta

Aptaujā noskaidroti Latvijā "iekārotākie" uzņēmumi un darba vietas (4)

Iekārojamāko darba devēju topa augšgalā pērn lielas izmaiņas nav notikušas - darba ņēmēji visvairāk vēlas strādāt uzņēmumos "Latvenergo" un "Lattelecom", bet par trešo vietu cīnās "Latvijas Mobilais telefons" un "Swedbank", paziņoja personāla atlases kompānijas "WorkingDay Latvia" mārketinga direktors Māris Silinieks.
Komentāri (4)

"Fazer" maiznīcas no Tallinas pārcels uz Ogri un Kauņu (3)

Lai paaugstinātu ražošanas procesu efektivitāti, Somijas maiznīca "Fazer" investēs meitasuzņēmumā Latvijā piecus miljonus eiro, izveidojot jaunu ražotni Ogrē. Vienlaikus tiks veiktas izmaiņas...
Komentāri (3)

"Guardians of Galaxy" kļuvusi par gada pelnošāko filmu. VIDEO (1)

Zinātniskās fantastikas grāvējs "Guardians of the Galaxy" ("Galaktikas sargi") ir 2014.gada pelnošākā kinolente ASV.
Komentāri (1)

Aicina pieteikt jaunus, izcilus cilvēkus balvai „TOYP Latvia 2014”

JCI Latvija sadarbībā ar LTRK aicina nominēt jaunus, izcilus cilvēkus vecumā no 18 līdz 40 gadiem „TOYP Latvia 2014” balvas saņemšanai, kuri ir sasnieguši izcilus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un...
Komentāri

Rubļa vērtība pret dolāru sasniedz jaunu rekordzemu līmeni (5)

Krievijas rubļa vērtība pret ASV dolāru pirmdien nokritās līdz jaunam rekordzemam līmenim.
Komentāri (5)

Aptaujā noskaidroti Latvijā "iekārotākie" uzņēmumi un darba vietas (4)

Aptaujā noskaidroti Latvijā "iekārotākie" uzņēmumi un darba vietas
02.septembris 2014 16:18
Iekārojamāko darba devēju topa augšgalā pērn lielas izmaiņas nav notikušas - darba ņēmēji visvairāk vēlas strādāt uzņēmumos "Latvenergo" un "Lattelecom", bet par trešo vietu cīnās "Latvijas Mobilais telefons" un "Swedbank", paziņoja personāla atlases kompānijas "WorkingDay Latvia" mārketinga direktors Māris Silinieks.

"Fazer" maiznīcas no Tallinas pārcels uz Ogri un Kauņu (3)

"Fazer" maiznīcas no Tallinas pārcels uz Ogri un Kauņu
02.septembris 2014 11:16
Lai paaugstinātu ražošanas procesu efektivitāti, Somijas maiznīca "Fazer" investēs meitasuzņēmumā Latvijā piecus miljonus eiro, izveidojot jaunu ražotni Ogrē. Vienlaikus tiks veiktas izmaiņas ražošanā visā Baltijā, Tallinas ražotnes pilnībā pārceļot uz Latviju un Lietuvu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Fazer Bakery Baltic" biznesa rīkotājdirektors Petri Kujala.

Latvijas kvasa ražotāji izstādē Maskavā saņem zeltu, pārrunā eksporta iespējas (3)

02.septembris 2014 03:47
Starptautiskajā izstādē - konkursā "Krievijas dzērieni 2014", kas no 25.augusta līdz 28.augustam norisinājās Maskavā, Latvijas kvasa ražotāji ieguvuši septiņas medaļas, tostarp četras zelta, kā arī sadarbības piedāvājumus par kvasa ražošanu arī Krievijā, informēja biedrības "Alus brālība" valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors.

"Guardians of Galaxy" kļuvusi par gada pelnošāko filmu. VIDEO (1)

"Guardians of Galaxy" kļuvusi par gada pelnošāko filmu. VIDEO
01.septembris 2014 21:17
Zinātniskās fantastikas grāvējs "Guardians of the Galaxy" ("Galaktikas sargi") ir 2014.gada pelnošākā kinolente ASV.

Aicina pieteikt jaunus, izcilus cilvēkus balvai „TOYP Latvia 2014”

Aicina pieteikt jaunus, izcilus cilvēkus balvai „TOYP Latvia 2014”
01.septembris 2014 14:16
JCI Latvija sadarbībā ar LTRK aicina nominēt jaunus, izcilus cilvēkus vecumā no 18 līdz 40 gadiem „TOYP Latvia 2014” balvas saņemšanai, kuri ir sasnieguši izcilus panākumus savā izvēlētajā darbības jomā un veicinājuši pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.

"Rīgas kuģu būvētavas" pirmā pusgada zaudējumi sasniedz 1,3 miljonus eiro (1)

31.augusts 2014 22:10
AS "Rīgas kuģu būvētava" 2014.gada pirmajā pusgadā kopējais neto apgrozījums sastādīja 6 916 066 eiro, bet tīrie zaudējumi šogad sasnieguši 1 288 002 eiro, liecina uzņēmuma pusgada finanšu pārskats, kas iesniegts "NASDAQ OMX Riga"

Aptauja: dodoties uz Latvijas laukiem, ceļotāji vislabprātāk nogaršotu mājās ceptu maizi

31.augusts 2014 09:02
Pilsētnieki un viesi no citām valstīm, dodoties uz Latvijas laukiem, vislabprātāk nogaršotu mājās ceptu maizi vai žāvētas zivis, noskaidrots asociācijas "Lauku ceļotājs" veiktajā aptaujā.

Francijai šogad švaka raža - no Latvijas importējusi 35 000 tonnu kviešu (1)

31.augusts 2014 08:22
Francija turpina importēt pārtikas kviešus no Eiropas Savienības valstīm, savukārt šonedēļ Ruānas ostā tika ievesti 35 000 tonnu kviešu no Latvijas, ziņo aģentūra "Reuters".

Latvijā ir vienas no lētākajām vilcienu biļetēm pasaulē (90)

Latvijā ir vienas no lētākajām vilcienu biļetēm pasaulē
30.augusts 2014 10:42
Latvijā ir vienas no lētākajām vilcienu biļešu cenām pasaulē, liecina portāla "Goeuro.com" izveidotais vilcienu cenu indekss.

Banku analītiķi: gada otrajā pusē algas Latvijā turpinās augt (6)

30.augusts 2014 09:22
Gada otrajā pusē turpināsies darba samaksas pieaugums Latvijā, atzina aptaujātie banku analītiķi, komentējot piektdien publiskotos datus par darba samaksas izmaiņām Latvijā otrajā ceturksnī.

Konsolidētajā kopbudžetā šobrīd ir 265 miljonu eiro pārpalikums (3)

29.augusts 2014 19:40
Šogad septiņos mēnešos valsts konsolidētajā kopbudžetā pēc naudas plūsmas saglabājās pārpalikums 265 miljonu eiro apmērā.

"Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa izdevumi - apmēram 5 miljoni eiro

29.augusts 2014 18:54
Rūpnīcas AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas procesa kopējie izdevumi ir apmēram pieci miljoni eiro, šodien preses konferencē sacīja "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

"Liepājas metalurgu" pārdos vai nu krievu miljonāram, vai ukraiņu uzņēmumam (13)

"Liepājas metalurgu" pārdos vai nu krievu miljonāram, vai ukraiņu uzņēmumam
29.augusts 2014 13:38
Sarunas par maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" (LM) pārdošanu notiks ar diviem pretendentiem - Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu "United group", kura beneficiārs ir Krievijas miljonārs Igors Šamiss, un Ukrainas uzņēmumu "KVV group", šodien žurnālistiem paziņoja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Ekonomikas ministrija: Ķīnas tirgus ir vaļā Latvijā ražotajai pārtikai (14)

Ekonomikas ministrija: Ķīnas tirgus ir vaļā Latvijā ražotajai pārtikai
28.augusts 2014 19:32
Saistībā ar Krievijas embargo pārtikas preču ražotājiem patlaban ir rasta iespēja eksportēt preci uz Ķīnu, savukārt produkcijas apjoms būs atkarīgs no ražotāju spējas konkurēt ar savas preces kvalitāti pārsātinātajā Āzijas tirgū, šodien Ekonomikas ministrijā (EM) notikušajā pasākumā žurnālistiem atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V).

"Latvijas Gāze" pirmajā pusgadā nopelnījusi vairāk nekā 10 miljonus eiro (3)

28.augusts 2014 19:11
Šā gada pirmos sešus mēnešus AS "Latvijas Gāze" noslēdza ar 10,7 miljonu eiro peļņu, kas ir par 0,01% mazāka nekā attiecīgajā posmā pērn, kad uzņēmuma peļņa bija 10,8 miljoni eiro, liecina "Latvijas Gāzes" neauditēts finanšu pārskats par šā gada pirmajiem sešiem mēnešiem.

Ar vienoto banku uzraudzības mehānismu cer atjaunot ticību bankām (3)

Ar vienoto banku uzraudzības mehānismu cer atjaunot ticību bankām
28.augusts 2014 09:01
Eiropas Savienības (ES) banku vienotā uzraudzības mehānisma ieviešanas mērķis ir atjaunot ticību bankām, intervijā laikrakstam diena uzsvērusi Eiropas Centrālās bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī.

Vai Latvijai būtu jāatsakās no Krievijas pārtikas precēm? (159)

Vai Latvijai būtu jāatsakās no Krievijas pārtikas precēm?
28.augusts 2014 06:40
Ja Krievija noteikusi embargo pārtikas produktiem no Eiropas Savienības valstīm, rodas jautājums – vai arī Latvijai nevajadzētu pārtraukt pārtikas importu no Krievijas? Tas gan būtu tikai simboliski, jo Latvija no Krievijas importē daudzkārt mazāk pārtikas, nekā uz to eksportē.

Zemnieki: "Patlaban piena nozare atgādina slimnieku reanimācijā" (2)

27.augusts 2014 20:32
Lai gan valdības lēmums par sešu miljonu eiro piešķīrumu piensaimniekiem palīdzēs uzturēt saimniecību darbību, tas ir tikai vienreizējs atbalsts, kas kopumā neatrisinās sarežģīto situāciju saistībā ar Krievijas embargo, piena pārprodukciju un iepirkuma cenu kritumu, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina aptaujātie zemnieki.

Latviešu izgudrotu pretvēža zāļu patents diemžēl nepienāksies to autoriem (75)

Latviešu izgudrotu pretvēža zāļu patents diemžēl nepienāksies to autoriem
27.augusts 2014 19:40
Latvijas zinātnieki, kuri Organiskās sintēzes institūtā izgudrojoši unikālas pretvēža zāles, kuras nu izmantos arī Amerikā, teic – galvenais jau nav nauda, bet gan tas, ka zāles palīdzēs cilvēkiem. Tomēr jauno zāļu patents nepiederēs Latvijai, bet gan kādai dāņu kompānijai, kura ar to ražošanu arī pelnīs.

Krievijas krīzes dēļ Valmieras gaļas kombināts spiests pārdot daļu teritorijas (16)

Krievijas krīzes dēļ Valmieras gaļas kombināts spiests pārdot daļu teritorijas
27.augusts 2014 18:12
Lai gan Krievijas uzņēmums "GazEnergoStroi", kurš pērn iegādājās Valmieras gaļas kombinātu, uzņēmuma teritorijas sakārtošanā jau bija ieguldījis pārdesmit tūkstošus eiro, projekts ir pārtraukts, kas skaidrojams gan ar neskaidro situāciju gaļas eksporta biznesā Krievijas embargo dēļ, gan arī projekta neatbalstīšanu Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā.

Noraida sūdzību par pilnas prasības nodrošinājumu NP Foods grupas uzņēmumiem

27.augusts 2014 12:31
SIA “NP Foods” atzinīgi vērtē Rīgas apgabaltiesas lēmumu noraidīt ārzonā reģistrētās ofšoru kompānijas “Menard Port LLC” prasību par pilnu prasības nodrošinājumu SIA “NP Foods” grupas uzņēmumiem. Tas nozīmē to, ka uzņēmumiem netiks uzliktas papildus ķīlas vai apgrūtinājumi.

Šogad graudu raža būs lielākā pēdējo piecu gadu laikā; graudu cena krīt (5)

Šogad graudu raža būs lielākā pēdējo piecu gadu laikā; graudu cena krīt
27.augusts 2014 11:37
Neraugoties uz kraso laikapstākļu maiņu, šajā sezonā kopējā graudaugu raža sasniegs 1,916 miljonus tonnu, kas ir par 11% vairāk nekā vidējā graudu kopraža pēdējos piecos gados, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore un ZM valsts sekretāra vietniece Rigonda Krieviņa.

Fotoradaru iepirkumā nav pieteicies neviens pretendents (14)

Fotoradaru iepirkumā nav pieteicies neviens pretendents
27.augusts 2014 08:26
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) izsludinātajā konkursā par fotoradaru iepirkumu līdz šim nav pieteicies neviens ražotājs, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" atzina CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Zīmolu lamatas jeb – esiet uzmanīgi, veikalā izvēloties Latvijas preci (56)

Zīmolu lamatas jeb – esiet uzmanīgi, veikalā izvēloties Latvijas preci
27.augusts 2014 06:10
Kopš Krievijas pārtikas embargo aizvien vairāk tiek sludināta vietējo ražotāju atbalstīšana, taču pircēji, kas, patriotisku apsvērumu vadīti, izvēlas preci, uz kuras nepārprotami iespiests latvisks vēstījums, varētu būt pārsteigti, izlasot etiķetes aizmugurē, ka iemīļotais Mājas saldējums patiesībā ir no Lietuvas vai „Spilvas” marinētie gurķīši lasīti Turcijas laukos. Mūsu valstī gan likums neliedz ražotājiem šādi rīkoties.

Latvijas bankas septiņos mēnešos nopelnījušas 211 miljonus eiro (2)

Latvijas bankas septiņos mēnešos nopelnījušas 211 miljonus eiro
26.augusts 2014 20:07
Latvijas banku sektors šogad pirmajos septiņos mēnešos strādāja ar peļņu 211,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 59,8% vairāk nekā 2013.gada attiecīgajā laika periodā, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ( FKTK).

Piensaimnieki solīto 13,9 miljonu eiro vietā saņems sešus miljonus zaudējumu kompensācijai saistībā ar Krievijas embargo (2)

26.augusts 2014 19:27
Lai gan iepriekš zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) vairākkārt norādījis, ka piensaimniecības nozare kā atbalstu ciltsdarbam jau šogad varētu saņemt 13,9 miljonus eiro par zaudējumiem saistībā ar Krievijas embargo, šodien valdība lēmusi par sešu miljonu piešķīrumu.

Ieilgst arī jaunais fotoradaru iegādes konkurss (2)

Ieilgst arī jaunais fotoradaru iegādes konkurss
26.augusts 2014 11:22
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz 18.septembrim pagarinājusi piedāvājumu iesniegšanas termiņu konkursā par 20 stacionāro fotoradaru piegādi, informēja CSDD.

"Laima", "Gutta", "Staburadze" pārdota norvēģiem (24)

"Laima", "Gutta", "Staburadze" pārdota norvēģiem
26.augusts 2014 10:19
Norvēģijas kompānija "Orkla" kļuvusi par "NP Foods" un tam piederošo uzņēmumu "Laima", "Gutta", "Staburadze", "Staburadzes konditoreja" un "Margiris" īpašnieku, informēja uzņēmumā.

Ārstniecības augu vākšana – veiksmīgs rūpals. VIDEO (1)

Ārstniecības augu vākšana – veiksmīgs rūpals. VIDEO
25.augusts 2014 19:53
Lai gan pļavās daudzi augi jau noziedējuši, ārstniecības augu vācējiem darba netrūkst. Vēl jāievāc rudenī ziedošie augi un dažādas vērtīgas ogas. Taču ne jau tikai savām vajadzībām zālīšu pazinēji ārstniecības augus ievāc. Mūsdienās to vākšana un apstrāde var kļūt arī par veiksmīgu bizenesu. Vairāk - LTV un Vidzemes TV sižetā.

Visvairāk konteinerkravu pārkrauts Sanktpēterburgā, Klaipēdā un Rīgā

25.augusts 2014 06:42
Gada pirmajos septiņos mēnešos no Baltijas jūras austrumu krasta ostām visvairāk konteinerkravu pārkrauts Sanktpēterburgā, otrajā vietā - Klaipēda, bet trešajā - Rīga, liecina ostu statistika.

Vai pircēju mānīšana? "Latvijas produktā" no mūsu ražojuma nav ne smakas (49)

Vai pircēju mānīšana? "Latvijas produktā" no mūsu ražojuma nav ne smakas
25.augusts 2014 06:12
Veikalos ir nopērkami produkti, kas it kā ražoti Latvijā un rotāti ar nacionālo simboliku. Tomēr bieži vien tas ir ražotāju triks un par nacionālu ražojumu uzskatītā precē nav ne smakas no mūsu produktiem. Tā, piemēram, augļu maisījumā „Kārumniekiem” ir gardumi tikai no Čīles, Vjetnamas un citām eksotiskām zemēm.

Sabiedriskā labuma statusu iegūs vēl septiņas nevalstiskās organizācijas

25.augusts 2014 01:25
Sabiedriskā labuma komisija nolēmusi ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu vēl septiņām nevalstiskajām organizācijām, aģentūrai BNS pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

"Aeroflot"' plāno jaunu zemo cenu aviokompāniju "Dobroļot" vietā (1)

24.augusts 2014 22:57
Krievijas nacionālā lidsabiedrība "Aeroflot" plāno izveidot jaunu zemo cenu aviokompāniju lidsabiedrības "Dobroļot" vietā, kas bija spiesta pārtraukt darbību Eiropas Savienības (ES) sankciju dēļ, svētdien paziņoja "Aeroflot" ģenerāldirektors Vitālijs Saveļjevs.

Personāla vadīšanas asociācija stīvējas pret izmaiņām darba likumā

24.augusts 2014 13:08
Iespēja saņemt ne mazāk par vienu darba dienu garāku atvaļinājumu darbiniekiem, kuru aprūpē ir viens vai divi bērni vecumā līdz 14 gadiem, būtu jānodrošina ar koplīgumu, nevis likuma grozījumiem, uzskata Latvijas Personāla vadīšanas asociācija (LPVA).

Latvijā ražotus konservus rotā PSRS simbolika. Likums neesot pārkāpts (84)

Latvijā ražotus konservus rotā PSRS simbolika. Likums neesot pārkāpts
24.augusts 2014 08:12
Konservi ar sirpi un āmuru – varētu domāt, ka šāda prece top pēc PSRS skumstošajā Krievijā. Patiesībā ar šādu produktu Latviju aplaimo uzņēmums Abavas krastos – SIA „Kuršu zeme” Pūrē.
  1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315