Seko Kasjauns.lv tīklā
skaidrs laiks
Laika ziņas: Rīga 6°C. skaidrs laiks
Z vējš 0 m/s
trešdiena, 2014.g. 3. septembris 05:09
Vārda dienas: Bella, Berta

Piņķos atklāts Kultūras centrs ar divām koncertzālēm un bibliotēku. FOTO (1)

Sākot jauno mācību gadu, Pierīgā – Babītes novada Piņķos atklāts Kultūrizglības centrs, kurā atrodas divas koncertzāles, bibliotēka un Babītes Mūzikas skola. Jaunā trīsstāvu ēka tagad būs Piņķu lepnums un...
Komentāri (1)

Visus Liepājas autobusus pārkārsos vienādās krāsās (2)

Sekojot vairāku citu Latvijas pilsētu (Rīgas, Jelgavas) piemēram, arī Liepājā pilsētas maršrutu autobusus pārkrāsos vienādās krāsas. Turpmāk tie būs krāsoti pilsētas karoga krāsās un tos rotāts uzraksts ...
Komentāri (2)

Vācieši valmieriešiem uzdāvina jaunu ugunsdzēsēju auto. FOTO (6)

Valmieras sadraudzības pilsētas Halles (Vācija) birģermeistares pirmais vietnieks Dīters Bārs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona Valmieras daļai pagājušās nedēļas beigās dāvanā...
Komentāri (6)

Liepājas tirgū konstatē piecas tonnas nezināmas izcelsmes augļu un dārzeņu (2)

Pārtikas un veterinārā dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policiju Liepājas tirgū apturēja un izņēma no realizācijas kopumā piecas tonnas augļu un dārzeņu.
Komentāri (2)

Strazdes bērnunama bērni apmeklē Rīgas zoodārzu. FOTO (1)

Vakar, pateicoties internetveikala www.1A.lv sniegtajam atbalstam, Rīgas Zooloģisko dārzu bija iespēja apmeklēt visiem 20 Strazdes bērnu nama audzēkņiem kopā ar audzinātājām.
Komentāri (1)

Piņķos atklāts Kultūras centrs ar divām koncertzālēm un bibliotēku. FOTO (1)

Piņķos atklāts Kultūras centrs ar divām koncertzālēm un bibliotēku. FOTO
02.septembris 2014 20:39
Sākot jauno mācību gadu, Pierīgā – Babītes novada Piņķos atklāts Kultūrizglības centrs, kurā atrodas divas koncertzāles, bibliotēka un Babītes Mūzikas skola. Jaunā trīsstāvu ēka tagad būs Piņķu lepnums un nozīmīgs kultūras centrs.

Visus Liepājas autobusus pārkārsos vienādās krāsās (2)

Visus Liepājas autobusus pārkārsos vienādās krāsās
02.septembris 2014 18:28
Sekojot vairāku citu Latvijas pilsētu (Rīgas, Jelgavas) piemēram, arī Liepājā pilsētas maršrutu autobusus pārkrāsos vienādās krāsas. Turpmāk tie būs krāsoti pilsētas karoga krāsās un tos rotāts uzraksts „Liepāja iedvesmo”.

Vācieši valmieriešiem uzdāvina jaunu ugunsdzēsēju auto. FOTO (6)

Vācieši valmieriešiem uzdāvina jaunu ugunsdzēsēju auto. FOTO
01.septembris 2014 11:38
Valmieras sadraudzības pilsētas Halles (Vācija) birģermeistares pirmais vietnieks Dīters Bārs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona Valmieras daļai pagājušās nedēļas beigās dāvanā pasniedza „Mercedes Unimog” markas ugunsdzēšanas auto.

Liepājas tirgū konstatē piecas tonnas nezināmas izcelsmes augļu un dārzeņu (2)

Liepājas tirgū konstatē piecas tonnas nezināmas izcelsmes augļu un dārzeņu
29.augusts 2014 16:19
Pārtikas un veterinārā dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policiju Liepājas tirgū apturēja un izņēma no realizācijas kopumā piecas tonnas augļu un dārzeņu.

Strazdes bērnunama bērni apmeklē Rīgas zoodārzu. FOTO (1)

Strazdes bērnunama bērni apmeklē Rīgas zoodārzu. FOTO
29.augusts 2014 13:04
Vakar, pateicoties internetveikala www.1A.lv sniegtajam atbalstam, Rīgas Zooloģisko dārzu bija iespēja apmeklēt visiem 20 Strazdes bērnu nama audzēkņiem kopā ar audzinātājām.

Absurds! Valsts valodas centrs Salaspilī ierosina lietu par sveicienu ukrainiski (90)

Absurds! Valsts valodas centrs Salaspilī ierosina lietu par sveicienu ukrainiski
28.augusts 2014 18:54
Valsts valodas centrs ierosinājis administratīvā pārkāpuma lietu par iespējamu valodas likuma pārkāpumu, kad, sagaidot ukraiņus, Salaspilī pie bibliotēkas bija izkārts sveiciens ukraiņu valodā. Par ukraiņu valodas lietošanu varētu būt sadusmojies „Saskaņas centru” pārstāvošais domnieks Vladislavs Haļuks.

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Aizkraukli un Skrīveriem

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Aizkraukli un Skrīveriem
28.augusts 2014 12:57
Labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 29.augustā, reģionālajā vizītē apmeklēs Aizkraukli un Skrīverus, lai ar pašvaldību un Labklājības ministrijas padotības iestāžu vadību un darbiniekiem pārrunātu aktuālo sociālajā jomā.

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Ozolniekiem un Iecavu

28.augusts 2014 00:37
Labklājības ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 28.augustā, reģionālajā vizītē apmeklēs Ozolniekus un Iecavas novadu, lai ar pašvaldību un Labklājības ministrijas padotības iestāžu vadību un darbiniekiem pārrunātu aktuālo sociālajā jomā.

Norisināsies ziedu svētki "Uzziedi, Valmiera!" FOTO

Norisināsies ziedu svētki "Uzziedi, Valmiera!" FOTO
27.augusts 2014 15:01
No svētdienas, 31.augusta, Valmierā promenādē pie Dzirnavu ezeriņa uzziedēs krāšņas ziedu kompozīcijas. Tur jau 11. gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālie ziedu svētki „Uzziedi, Valmiera!”. Ziedu svētki pilsētā pirmajā skolas dienā radīs pacilātu noskaņu.

Valmieras pagasts Burtniekos svinēs 120 gadu jubileju (2)

Valmieras pagasts Burtniekos svinēs 120 gadu jubileju
26.augusts 2014 21:58
Valmieras pagasts, kurš atrodas Burtnieku novadā, piektdien, 29. augustā svinēs savu 120. dzimšanas dienu. Svinības, kas notiks Valmiermuižas pils parkā, ar savu klātbūtni pagodinās arī vācu baronese Magdalēna Elizabete fon Hallarte, kura savulaik Latvijā dibināja hernhūtiešu jeb Brāļu draudzū kustību.

Baldonieši protestē pret kādreizējā Latvijas lepnuma - Baldones kūrmājas nojaukšanu (3)

Baldonieši protestē pret kādreizējā Latvijas lepnuma - Baldones kūrmājas nojaukšanu
26.augusts 2014 20:23
Baldonē grasās nojaukt vēsturisko sanatorijas ēku, kas savu uzplaukumu piedzīvoja pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Ilgus gadus ēka bija pamesta un pašlaik tā brūk. Vietējie iedzīvotāji pret kādreizējā Latvijas kūrorta lepnuma nojaukšanu protestē.

Jelgavā uzstāda Mīlestības kokus no metāla jaunlaulāto atslēgu stiprināšanai (2)

26.augusts 2014 07:57
Augusta beigās Jelgavā, pie Mītavas tilta, paredzēts uzstādīt trīs Mīlestības kokus no metāla, un tajos, simboliski kopā saslēdzot divu cilvēku dzīves, savā kāzu dienā atslēgas varēs stiprināt jaunlaulātie, ziņo Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Plāno būvēt Salaspils Brīvības pieminekli

26.augusts 2014 00:45
Par godu Latvijas simtgadei Salaspilī plāno izveidot novada Brīvības pieminekli, informēja "Latvijas simtgades Salaspils biedrības" pārstāvji.

Lielvārdē uzraktas vairāk nekā 100 Livonijas kara laika monētas

24.augusts 2014 08:50
Mainot baļķi Lielvārdes senlatviešu koka pilij, karikatūrists Agris Liepiņš atradis vairāk nekā 100 Livonijas kara beigu laika monētu, apstiprināja pats atradējs.

Talantu cīņas Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. FOTO

Talantu cīņas Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. FOTO
22.augusts 2014 16:29
Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem noslēdzies talantu konkurss „Talantu cīņas”, kurā piedalījās 16 ieslodzītie jaunieši ar saviem no papīra, koka, smiltīm un auduma veidotiem rokdarbiem, kā arī centās pārsteigt konkursa žūriju un skatītājus ar muzikālajiem priekšnesumiem.

"New York Times" Rundāles pili nodēvē par Latvijas Versaļu (52)

"New York Times" Rundāles pili nodēvē par Latvijas Versaļu
20.augusts 2014 14:31
ASV laikraksts "New York Times" jūsmo par Latvijas barokālo Rundāles pili, nodēvējot to par Latvijas Versaļu.

Dvietes pagastā notiks Vīnkopju un vīndaru svētki. VIDEO (4)

Dvietes pagastā notiks Vīnkopju un vīndaru svētki. VIDEO
20.augusts 2014 13:34
Ilūkstes novada Dvietes pagasta „Apsītēs” piektdien un sestdien, 22. un 23. augustā notiks vīnkopju un vīndaru svētki, veltīti izcilā selekcionāra Paula Sukatnieka 100 gadu jubilejai.

Gaisa temperatūra Madonā pazeminājusies līdz +6 grādiem

20.augusts 2014 10:18
Trešdienas rītā Madonā gaiss atdzisis līdz +6 grādiem, citviet Latvijas austrumu daļā - līdz +8..+10 grādiem, pārējā valstī - līdz +10..+13 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Madonas estrāde vēlas konkurēt ar Dzintaru koncertzāli un kopēs slaveno Sopotas estrādi (15)

Madonas estrāde vēlas konkurēt ar Dzintaru koncertzāli un kopēs slaveno Sopotas estrādi
19.augusts 2014 17:52
Padomju laikus piedzīvojušajiem labā atmiņā ir savulaik populārie estrādes festivāli Polijas pilsētā Sopotā, ko pārraidīja Maskavas televīzija. Tagad slaveno estrādes konstrukciju grib kopēt Madonā. Vietējie deputāti pēc vizītes Polijas „vasaras galvaspilsētā” nosprieduši, ka Sopotas estrāde būtu piemērota arī Madonai.

Unikāla padomju auto tehnikas ekspozīcija Ogrē. FOTO (2)

Unikāla padomju auto tehnikas ekspozīcija Ogrē. FOTO
18.augusts 2014 12:27
Ogrēnietis Jānis Buka astoņu gadu laikā izveidojis unikālu padomju retro auto kolekciju „Tehnika no pagātnes”. Tajā skatāmi ne tikai žiguļi, gaziki, zapiņi un moskviči, bet arī radīta īpaša padomju laika autogaisotne. Šovasar ekspozīcija pirmo reizi atvērta apmeklētājiem.

Krimuldas novadā aizvadīts raganām veltīts pasākums ar buršanos (28)

Krimuldas novadā aizvadīts raganām veltīts pasākums ar buršanos
17.augusts 2014 09:10
Raganā 16. augustā pirmo reizi Latvijā tika rīkots Reģu vakars, kurā bija ļauts ielūkoties noslēpumainas tumsas klātajā raganu pasaulē. Tā Krimuldas novads nolēmis atgādināt, ka šeit ir vieta ar tik skanīgu nosaukumu ‒ Ragana.

Līvānu novada dome no Valsts kases ņems 295 tūkstošu eiro aizņēmumu

17.augusts 2014 00:23
Līvānu novada dome no Valsts kases ņems 295 tūkstošu eiro aizņēmumu, lai līdz gada beigām asfaltētu vairākas ielas, aģentūra BNS uzzināja domē.

Latgalē vērojams būtisks tūristu pieplūdums. VIDEO

Latgalē vērojams būtisks tūristu pieplūdums. VIDEO
16.augusts 2014 22:09
Rīga šogad papildu viesus vilina ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un pasākumiem, bet būtiski tūristu skaits palielinājis arī Latgalē - pat par trešdaļu. Īstenojot vairākus Eiropas reģionālās attīstības fonda projektus, ir paplašinājušās izklaides iespējas reģionā, kas piesaista ceļotājus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Suitu baznīcās restaurētas gleznas. VIDEO

Suitu baznīcās restaurētas gleznas. VIDEO
16.augusts 2014 07:42
Laikā, kad katoļu ticības ļaudis no visas Latvijas devušies uz Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, arī divās suitu katoļu draudzēs Alsungā un Gudeniekos priecīgs notikums. Te pēc restaurācijas atgriezušās divas gleznas. Suitu draudžu prāvests atzīst - gleznas no bojāejas izglābtas pēdējā brīdī. Vairāk - TV sižetā.

Jelgavā ar "Mīlestības kokiem" cer izvairīties no mīlnieku slēdzenēm pie tiltiem (7)

Jelgavā ar "Mīlestības kokiem" cer izvairīties no mīlnieku slēdzenēm pie tiltiem
15.augusts 2014 09:12
Jelgavā izveidoti "Mīlestības koki", kuros no augusta beigām jaunlaulātie savā kāzu dienā varēs stiprināt atslēgas, tādējādi pašvaldība cer izvairīties no tradicionālās atslēgu saslēgšanas pie tiltiem, informē pašvaldībā.

Ainažu jūrskola svinēs 150 gadu jubileju

Ainažu jūrskola svinēs 150 gadu jubileju
15.augusts 2014 00:02
Sestdien, 16.augustā, Ainažos Ziemeļlivonijas festivāla laikā tiks svinēta Ainažu jūrskolas 150 gadu jubileja, informēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī aplūkojamas 327 dāliju šķirnes

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī aplūkojamas 327 dāliju šķirnes
14.augusts 2014 16:57
Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) aplūkojamas 327 dāliju šķirnes, tostarp 105 Latvijā izveidotās, informēja NBD Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Ilze Ķigure.

Labklājības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Rundāli un Bausku

Labklājības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Rundāli un Bausku
14.augusts 2014 11:27
Labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 15.augustā, reģionālajā vizītē apmeklēs Rundāles novadu un Bausku, lai ar pašvaldību un Labklājības ministrijas padotības iestāžu vadību un darbiniekiem pārrunātu aktuālo sociālajā jomā.

Katlakalna baznīcas 220 gadu jubileju atzīmēs ar pasākumiem nedēļas garumā

09.augusts 2014 23:43
Katlakalna baznīcas 220 gadu jubilejas pasākumi notiks nedēļas garumā, paziņoja Ķekavas novada pašvaldībā.

Latgales ezeros iespējama zilaļģu savairošanās

09.augusts 2014 01:49
Veselības inspekcijas veiktajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts un visās 54 oficiālajās peldvietās atļauts peldēties, tomēr iespējama zilaļģu savairošanās Latgales ezeros.

Bībelē tas nosaukts par ļaunumu! Luterāņu baznīca šokā par buršanos Krimuldā (67)

Bībelē tas nosaukts par ļaunumu! Luterāņu baznīca šokā par buršanos Krimuldā
08.augusts 2014 14:47
Luterāņu baznīca izsaka nožēlu par Krimuldas novada domes piešķirto atļauju noteiktās dienās burties, kā arī iesaka to nedarīt.

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Dobeli un Auci (12)

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Dobeli un Auci
07.augusts 2014 15:24
Labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 8.augustā, reģionālajā vizītē apmeklēs Dobeli un Auci, lai ar pašvaldību un Labklājības ministrijas padotības iestāžu vadību un darbiniekiem pārrunātu aktuālo sociālajā jomā.

Raganām prieki! Krimuldas novadā turpmāk drīkstēs burties (65)

Raganām prieki! Krimuldas novadā turpmāk drīkstēs burties
07.augusts 2014 12:05
Krimuldas novada dome nolēmusi turpmāk atļaut sabiedriskās vietās noteiktās dienās novadā burties, kas citos novados netiek atļauts, informēja Krimuldas novada domes priekšsēdētāja padomniece sabiedriskajās attiecībās Inese Ozoliņa.

Rēzeknes novada Nautrēnu baznīcai 100. VIDEO

Rēzeknes novada Nautrēnu baznīcai 100. VIDEO
04.augusts 2014 23:10
Rēzeknes novada Nautrēnu katoļu draudzei aizvadītā svētdiena bija īpaša, jo baznīcas simtgadei veltītais svētku dievkalpojums pulcēja simtiem aizceļojošo draudzes piederīgo. Jubilejas reizē dzimtajā pusē bija ieradies arī kardināls Jānis Pujats, kurš šajā baznīcā ticis kristīts. Lai gan pārdzīvojis dažādus laikus un notikumus, pirms gadsimta celtais valsts nozīmes mākslas piemineklis Rogovkas ciema centrā neskarts stāv vēl šodien. Bagāto dievnama vēsturi krāšņā grāmatā ierakstījusi vietējā pētniece. Sīkāk skatieties videosižetā.

Bērzes pagasta suņu skandāls vēršas plašumā: tiek piesaukta pat Dieva tiesa (95)

Bērzes pagasta suņu skandāls vēršas plašumā: tiek piesaukta pat Dieva tiesa
02.augusts 2014 07:18
Dobeles novada Bērzes pagastā izvērtušais skandāls starp uzņēmēju Aigaru Šulcu un viņa kaimiņu Jāni Grīvstānu par Šulca suņu veiktajiem asinsdarbiem jau iegājis citā dimensijā. Grīvstāns nespēdams panākt savu taisnību nu piesauc Pastardienas tiesu un šamaņus un runā par Sātana valstību, kura aizstāv Šulca suņus.
  1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315