Seko Kasjauns.lv tīklā
saulains
Laika ziņas: Rīga 2°C. saulains
DA vējš 22 m/s
sestdiena, 2014.g. 25. oktobris 16:20
Vārda dienas: Beāte, Beatrise

Bažas par Siguldas panorāmas rata drošību. Uzņēmējs negrib to slēgt (37)

Siguldā zelta rudens vērotāji šoruden spiesti piedzīvot dažādus nepatīkamus pārsteigumus, kas viņiem liek aizdomāties par savu drošību. Septembrī uz pāris nedēļām tika apturēta gaisa trošu ceļa darbība, bet šomēnes tiks slēgts tūristu iecienītais panorāmas rats.
Komentāri (37)

Pārogres iedzīvotāji pēc plūdiem uz staciju dodas, apdraudot savu drošību. FOTO (5)

Plūdi Ogrē arī aizskalojuši tiltiņus pāri Urgas upītei un tagad pilsētniekiem nākas riskēt, lai no savām mājām tiktu līdz Pārogres dzelzceļa stacijai. Viņiem vai nu jāiet pa sliežu malu vai arī upīte jāšķērso...
Komentāri (5)

Sarkaņu bibliotēkā uzstādītas slavenās un retās pusautomātiskās stelles (1)

Madonas novada Sarkaņu bibliotēkā uzstādīta pirms simts gadiem amatnieka un konstruktora Pētera Viļumsona izgatavotā un patentētā pusautomātiskā aušanas mašīna, kādas Latvijā saglabājušās tikai uz vienas roka...
Komentāri (1)

Noskaidrots, kas bija galvenais cēlonis dramatiskajiem plūdiem Ogrē (12)

Galvenais neseno Ogres plūdu cēlonis bijusi Ķilupes pārplūšana, tādēļ uzsākti sagatavošanas darbi, lai uzbērtu dambi, kas minētās upes ūdeņus norobežos no Urgas upes.
Komentāri (12)

Ropažos, Silakrogā un Muceniekos mainīsies apkures tarifi (3)

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšana komisijas (SPRK) padome sēdē ceturtdien apstiprināja pašvaldības uzņēmuma "Ciemats" iesniegto siltumapgādes tarifu projektu, pavēstīja regulatora Komunikāciju...
Komentāri (3)

Bažas par Siguldas panorāmas rata drošību. Uzņēmējs negrib to slēgt (37)

Bažas par Siguldas panorāmas rata drošību. Uzņēmējs negrib to slēgt
24.oktobris 2014 20:04
Siguldā zelta rudens vērotāji šoruden spiesti piedzīvot dažādus nepatīkamus pārsteigumus, kas viņiem liek aizdomāties par savu drošību. Septembrī uz pāris nedēļām tika apturēta gaisa trošu ceļa darbība, bet šomēnes tiks slēgts tūristu iecienītais panorāmas rats.

Pārogres iedzīvotāji pēc plūdiem uz staciju dodas, apdraudot savu drošību. FOTO (5)

Pārogres iedzīvotāji pēc plūdiem uz staciju dodas, apdraudot savu drošību. FOTO
24.oktobris 2014 18:05
Plūdi Ogrē arī aizskalojuši tiltiņus pāri Urgas upītei un tagad pilsētniekiem nākas riskēt, lai no savām mājām tiktu līdz Pārogres dzelzceļa stacijai. Viņiem vai nu jāiet pa sliežu malu vai arī upīte jāšķērso pa divām šaurām metāla caurulēm.

Sarkaņu bibliotēkā uzstādītas slavenās un retās pusautomātiskās stelles (1)

Sarkaņu bibliotēkā uzstādītas slavenās un retās pusautomātiskās stelles
24.oktobris 2014 14:57
Madonas novada Sarkaņu bibliotēkā uzstādīta pirms simts gadiem amatnieka un konstruktora Pētera Viļumsona izgatavotā un patentētā pusautomātiskā aušanas mašīna, kādas Latvijā saglabājušās tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas.

Ogres plūdos cietušajiem pēc palīdzības jāvēršas līdz 29.oktobrim

24.oktobris 2014 14:23
Iedzīvotājiem, kuru īpašumi cietuši, pagājušajā nedēļā applūstot Urgas upei Ogrē, pašvaldībā ar iesniegumu par plūdos cietušā īpašuma zaudējumu segšanu jāvēršas līdz 29.oktobrim.

Noskaidrots, kas bija galvenais cēlonis dramatiskajiem plūdiem Ogrē (12)

Noskaidrots, kas bija galvenais cēlonis dramatiskajiem plūdiem Ogrē
24.oktobris 2014 07:39
Galvenais neseno Ogres plūdu cēlonis bijusi Ķilupes pārplūšana, tādēļ uzsākti sagatavošanas darbi, lai uzbērtu dambi, kas minētās upes ūdeņus norobežos no Urgas upes.

Turpmāk Daugavpils domes izpiddirektore būs Inga Goldberga

24.oktobris 2014 03:18
Daugavpils domes izpilddirektora amatā apstiprināta Inga Goldberga.

Ropažos, Silakrogā un Muceniekos mainīsies apkures tarifi (3)

Ropažos, Silakrogā un Muceniekos mainīsies apkures tarifi
23.oktobris 2014 20:35
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšana komisijas (SPRK) padome sēdē ceturtdien apstiprināja pašvaldības uzņēmuma "Ciemats" iesniegto siltumapgādes tarifu projektu, pavēstīja regulatora Komunikāciju nodaļas galvenā speciāliste Ieva Bethere.

Liepājā nepanesamas smirdoņas dēļ slēdz bērnudārzu "Gailītis". VIDEO

Liepājā nepanesamas smirdoņas dēļ slēdz bērnudārzu "Gailītis". VIDEO
23.oktobris 2014 18:31
Liepājā jau nedēļu normāli nevar strādāt bērnudārzs „Gailītis”, kura teritoriju pārņēmusi neciešama, asa un kodīga ķīmiska smaka. Pašlaik bērnudārzs nestrādā un mazuļi pārcelti uz citām pirmsskolas iestādēm. Piektdien notiks pilsētas Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā spriedīs par tālāko rīcību.

Jelgavas dome apstiprina pretrunīgi vērtēto "iedzīvotāja karti" (1)

23.oktobris 2014 18:08
Jelgavas pilsētas dome šodien nolēma, ka Jelgavā līdztekus jau esošajām kartēm ieviesīs jaunu Jelgavas pilsētas skolēna apliecību un Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti.

Ogres novada pašvaldības zaudējumi plūdos - nepilns miljons eiro

Ogres novada pašvaldības zaudējumi plūdos - nepilns miljons eiro
22.oktobris 2014 13:31
Ogres novada pašvaldības zaudējumi pēdējos plūdos tiek lēsti 882 810 eiro apmērā, informēja Ogres novada pašvaldības preses sekretāre Baiba Trumekalne.

Mazajā un Lielajā Juglā ūdens līmenis kopš svētdienas cēlies par 85 un 165 cm

21.oktobris 2014 10:36
Mazajā Juglā Ikšķiles novadā ūdens līmenis kopš svētdienas paaugstinājies par 85 centimetriem (cm), Lielajā Juglā pie Zaķumuižas - par 165 cm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.

Jelgavā notiek Baltkrievijas kultūras dienas (1)

Jelgavā notiek Baltkrievijas kultūras dienas
20.oktobris 2014 16:02
Šonedēļ Jelgavā norisinās baltkrievu kultūras dienas, kurās ikvienam dota iespēja iepazīties ar baltkrievu tradīcijām un kultūru. Savukārt bistro „Silva” aicina gardēžus nobaudīt baltkrievu nacionālos ēdienus.

Bīstama situācija Mazozolu pagastā: nogruvis Līčupes krasts. FOTO (6)

Bīstama situācija Mazozolu pagastā: nogruvis Līčupes krasts. FOTO
20.oktobris 2014 11:43
Ogres novada Mazozolu pagasta Līčupes ciema centrā pie daudzdzīvokļu mājām izveidojusies bīstama situācija. Ilgstošo lietavu dēļ tur noticis Līčupes kreisā krasta nogruvums. Tikai 17 metru attālumā no nogruvuma vietas atrodas daudzdzīvokļu māja, bet trīs metru attālumā – malkas šķūnis.

Kocēnu novada dome iegādājusies elektromobili (5)

18.oktobris 2014 22:07
Saņemot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atbalstu atklātajā projektu konkursā, Kocēnu novada dome iegādājusies videi draudzīgu un ekonomiski izdevīgu pārvietošanās līdzekli - "Volkswagen" markas automobili, kas aprīkots ar elektrodzinēju, informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte.

Postaža pēc lielajiem plūdiem. Kā tagad izskatās Pārogres mājās? FOTO. VIDEO (17)

Postaža pēc lielajiem plūdiem. Kā tagad izskatās Pārogres mājās? FOTO. VIDEO
17.oktobris 2014 18:29
Pārogres iedzīvotāji, kuru mājas nedēļas vidū appludināja Urgas upe, pēc pāris dienu pārtraukuma atkal atvēruši savu mājokļu durvis. Vieni uz postažu skatās ar izbrīnu un neticību, citi ar asarām acīs. Nedēļas sākumā pēkšņi radušies plūdi atstājuši pamatīgas rētas.

Vaidavas pagastā tapis unikāls mucu muzejs "Liela muiža". VIDEO (1)

Vaidavas pagastā tapis unikāls mucu muzejs "Liela muiža". VIDEO
17.oktobris 2014 17:49
Kocēnu novada Vaidavas pagasta „Madarās” izveidots ļoti īpašs mucu muzejs, kurā apmeklētāji var ne tikai iepazīties ar amatnieku darinājumiem, bet arī paši sevi izmēģināt mucenieka ādā. Lai arī muzeju oficiāli plānots atklāt tikai pavasarī, viesi tajā gaidīti jau tagad.

Plūdi Ogrē beigušies; cilvēki atgriežas mājās (1)

Plūdi Ogrē beigušies; cilvēki atgriežas mājās
17.oktobris 2014 09:38
Plūdi Ogrē ir beigušies un Urgas upe atgriezusies savā gultnē, informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Urgas upes pārplūšanā esot vainojami bebru nedarbi. VIDEO (21)

Urgas upes pārplūšanā esot vainojami bebru nedarbi. VIDEO
16.oktobris 2014 21:16
Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis izvirzījis versiju par plūdu izcelšanos Urgas upē. Apsekojot mazās upītes, Ķilupē ir atrasti vairāki bebru būvēti dambji, kas varot būt par iemeslu tam, ka ūdens pārvirzījies citā gultnē un pārpludinājis Urgu. Vietējie iedzīvotāji šiem līdzīgus plūdus 20 gadu laikā neesot pieredzējuši. Vairāk - TV sižetā.

Ozolaines pagastā cilvēki gluži vai kaujas par humpalām. VIDEO (43)

Ozolaines pagastā cilvēki gluži vai kaujas par humpalām. VIDEO
16.oktobris 2014 20:11
Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu tautas namā pāris reizes gadā notiekošais atgādina īstu kaujas lauku. Tur vietējie iedzīvotāji ierodas nevis saņemt, bet gan vārda tiešā nozīmē sagrābt humāno palīdzību – drēbes, apavus, virtuves piederumus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns. FOTO

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns. FOTO
16.oktobris 2014 19:10
Lietavu dēļ autoceļa Līgas - Kandava - Veģi posmos starp Kandavu un Sabili apgrūtināti būvdarbi, lai novērstu noslīdējumus, kā arī sācis noslīdēt kalns, ziņo Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Ogres iedzīvotāja Dzintra: "Ūdens nāca iekšā ļoti strauji". FOTO (14)

Ogres iedzīvotāja Dzintra: "Ūdens nāca iekšā ļoti strauji". FOTO
16.oktobris 2014 13:23
Tik lieli plūdi, kādi Urgas krasta iedzīvotājiem jāpiedzīvo šonedēļ, vēl neesot bijuši. Nedēļas vidū pēkšņi un strauji cēlās ūdens līmenis, kas appludināja ap pusotru simtu mājas. Ziemai sagādā malka pārvērtusies par skaidu putru, rudens raža noslīcināta, daudzās mājās būs jāveic kapitāli remontdarbi…

Ogrē izmisums par Zemkopības ministrijas bezdarbību plūdu sakarā (8)

Ogrē izmisums par Zemkopības ministrijas bezdarbību plūdu sakarā
16.oktobris 2014 09:24
(Papildināta 13:10) Ogres novada pašvaldība vērsīsies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa ar lūgumu izvērtēt Zemkopības ministrijas (ZM) darbību saistībā ar plūdiem, kas piemeklējuši pašvaldību, pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis.

Ogres novadā izsludināta ārkārtas situācija. FOTO (4)

Ogres novadā izsludināta ārkārtas situācija. FOTO
15.oktobris 2014 19:45
Šodien Ogres novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju gan Ogrē, gan visā novadā, informēja pašvaldībā.

Dabas brīnumi: Liepājas pusē zied bumbieres, avenāji, hiacintes. VIDEO

Dabas brīnumi: Liepājas pusē zied bumbieres, avenāji, hiacintes. VIDEO
15.oktobris 2014 19:08
Šogad ir neparasti silts rudens. Dažam liepājniekam uz lodžijas uzziedējušas hiacintes, Tadaiķos zied avenāji, bet Grobiņā, kādas mājas dārzā uzziedējusi bumbiere. Māju saimniece Dzintra Rudzīte neatminas, ka šajā laikā būtu ziedējuši augļu koki.

Burtnieku novada domē ievēlēta jauna vadība

Burtnieku novada domē ievēlēta jauna vadība
15.oktobris 2014 15:55
Šodien Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē ievēlēts gan jauns priekšsēdētājs, gan vietnieks. Turpmāk pašvaldību vadīs Kārlis Sedvalds (Latvijas Zaļā partija), bet par viņa vietnieku iecelts Raimonds Indrāns (Vidzemes partija), informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste.

Ogres apkaimē otrdien piedzīvots stiprākais lietus novērojumu vēsturē

15.oktobris 2014 12:46
Otrdien Ogres apkaimē reģistrēts lielākais nokrišņu daudzums novērojumu vēsturē, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Lielpeču hidrometeoroloģiskās stacijas.

Ogrē atkal kārtējie plūdi. FOTO

Ogrē atkal kārtējie plūdi. FOTO
14.oktobris 2014 17:30
Lietavu dēļ plūdi kārtējo reizi izcēlušies Ogrē – Latvijas pilsētā, kura ikgadu vairākas reizes cieš no plūdiem. Pašlaik Jaunogres prospektā ir applūduši vairāku māju pagalmi. Situācija tika akcentēta arī otrdien, 14. oktobrī, aizvadītajā Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē.

Dobelē pagājušajā naktī nolijusi gandrīz mēneša norma

14.oktobris 2014 15:39
Pagājušajā naktī Dobelē nolijuši 50 milimetri lietus, kas ir teju mēneša norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Jelgavas dome pārmaksā 25 000 eiro, pērkot nekustamo īpašumu autoostā (23)

Jelgavas dome pārmaksā 25 000 eiro, pērkot nekustamo īpašumu autoostā
14.oktobris 2014 06:47
Privātīpašumā esošu ēku un zemi 1534 kvadrātmetru platībā Jelgavas autoostas teritorijā, kur darbojas bārs „Tiem jau putni galvā” un aizkaru salons, Jelgavas pašvaldība, izmantojot pirmpirkuma tiesības, nopirkusi par 90 000 eiro, kaut gan pirms mēneša to īpašnieki piedāvāja pirkt par 65 000 eiro.

Auces vidusskolai pirks krēslus par 13 860 eiro (3)

13.oktobris 2014 09:50
Auces novada pašvaldība gatavojas pirkt Auces vidusskolai krēslus par 13 860 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Par domes naudu – striptīzs un pirts gruzīniem. Kā bija patiesībā? (41)

Par domes naudu – striptīzs un pirts gruzīniem. Kā bija patiesībā?
13.oktobris 2014 05:10
Valsts kontrole pāris dienas pirms Saeimas vēlēšanām nāca klajā ar skandalozu paziņojumu, ka Līgatnes dome tērējusi publiskos līdzekļus Vecgada vakara Samantas Tīnas „Sex Songs” šovprogrammai, striptīzdejotājiem un zīlniecei, kā arī apmaksājusi pirts pakalpojumus gruzīnu delegācijai.

Gar Dobeles šoseju pie Jelgavas par 232 267 eiro izbūvēs gājēju un velosipēdistu celiņu (2)

13.oktobris 2014 01:16
VAS "Latvijas Valsts ceļi" plāno gar Dobeles šoseju pie Jelgavas izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņu, kas, ieskaitot uzraudzību, izmaksās 232 267 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem. VIDEO (3)

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem. VIDEO
12.oktobris 2014 08:48
Nu jau vairāk nekā nedēļu turpinās Gaujas tīrišanas darbi. Tie noris Gaujas nacionālā parka teritorijā, posmā no Valmieras līdz Murjāņiem. Līdz šim vīri no upes izcēluši vairākus desmitus maisu ar sadzīves atkritumiem, kā arī 9 pudeles, kurās ievietoti vēstījumi.

Daugavpilī spriež par jaunu Daugavas krasta promenādi. VIDEO (2)

Daugavpilī spriež par jaunu Daugavas krasta promenādi. VIDEO
10.oktobris 2014 21:13
Nākotnē Daugavas krasts Daugavpilī izskatīsies daudz pievilcīgāks un krāšņāks, nekā pašlaik. Līdz 20. oktobrim pilsētā notiek sabiedriskā apspriešana par jaunās Daugavas promenādes izskatu. Ierosinājumi visdažādākie – gan dabas taka un piemineklis barankai, gan skatu laukumi un skulptūras.

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu (6)

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu
09.oktobris 2014 20:34
Liepājas domes pārstāvji apmeklējuši Tartu cietumu, lai iepazītos ar Igaunijas pieredzi cietuma būvniecībā un tā ietekmi uz pilsētu un iedzīvotāju drošību, paziņoja Liepājas domē.
  1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315