Seko Kasjauns.lv tīklā
saulains
Laika ziņas: Rīga 2°C. saulains
D vējš 3 m/s
ceturtdiena, 2014.g. 2. oktobris 09:22
Vārda dienas: Skaidris, Ilma

Kāpēc obligāti jāiet balsot par jauno Saeimu? VIDEO (33)

Jau pēc pāris dienām, 4. oktobrī, notiks 12. Saeimas vēlēšanas un daudzi ne tikai prāto par ko balsot, bet arī par to, vai vispār iet uz vēlēšanu iecirkni. Tomēr uz balsošanas iecirkni ir jāiet obligāti, jo no mūsu nodotās balss ir atkarīgs, kāda izskatīsies nākamā Saeima.
Komentāri (33)

Cilvēki stāv garās rindās pie Saeimas vēlēšanu iecirkņa, teju 7000 jau nobalsojuši. FOTO (49)

(ziņa papildināta 22:48) 12.Saeimas vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā trešdienas vakarā bija izveidojusies apmēram 120 cilvēku gara rinda. Šie cilvēki bija ieradušās nodot glabāšanā savu vēlēšanu...
Komentāri (49)

Slēgts 12.Saeimas vēlēšanu iecirknis Telavivā (4)

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien no 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņu saraksta ārvalstīs izslēdza vēlēšanu iecirkni Telavivā, Izraēlā, informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Komentāri (4)

Jaunos vecākus samulsina briesmīgas kvalitātes buklets. FOTO (10)

Nesen piedzimuša bērniņa vecāki, internetā meklēdami, kādi pienākas pabalsti, uzgāja it kā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) bukletu jaunajiem vecākiem. Tomēr uzietā informācija viņus pamatīgi...
Komentāri (10)

Labdaris.lv darba kopsavilkums par 2014. gada septembri

Labdarības fonds Labdaris.lv kā parasti mēneša beigās apkopo sava darba rezultātus par 2014. gada septembri. Balstoties uz šiem datiem var droši teikt, ka fonds pārliecinoši un stabili sniedz palīdzību...
Komentāri

Naktī temperatūra noslīdējusi līdz mīnus 3 grādiem

02.oktobris 2014 09:01
Ceturtdienas rītā lielā valsts daļā, galvenokārt Vidzemē un Latgalē, gaisa temperatūra noslīdējusi līdz 0..-3 grādiem, liecina meteoroloģiskā informācija.

Cilvēki stāv garās rindās pie Saeimas vēlēšanu iecirkņa, teju 7000 jau nobalsojuši. FOTO (49)

Cilvēki stāv garās rindās pie Saeimas vēlēšanu iecirkņa, teju 7000 jau nobalsojuši. FOTO
01.oktobris 2014 20:37
(ziņa papildināta 22:48) 12.Saeimas vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā trešdienas vakarā bija izveidojusies apmēram 120 cilvēku gara rinda. Šie cilvēki bija ieradušās nodot glabāšanā savu vēlēšanu balsi. Kopumā 12.Saeimas vēlēšanās pirmajā dienā, kad to bija iespējams paveikt, balsi glabāšanā nodevuši 6730 pilsoņi, informē CVK.

Slēgts 12.Saeimas vēlēšanu iecirknis Telavivā (4)

Slēgts 12.Saeimas vēlēšanu iecirknis Telavivā
01.oktobris 2014 20:05
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien no 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņu saraksta ārvalstīs izslēdza vēlēšanu iecirkni Telavivā, Izraēlā, informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

"Cēsu alus"/"Lekringa" florbolistiem sagrāve Eiropas Čempionu kausa pirmajā mačā

01.oktobris 2014 17:20
Latvijas čempionvienība florbolā vīriešiem "Cēsu alus"/"Lekrings" Eiropas Čempionu kausa pirmajā mačā trešdien ar rezultātu 1:14 (1:5, 0:4, 0:5) piedzīvoja sagrāvi pret spēcīgo Zviedrijas čempionvienību "IBF Falun".

Labdaris.lv darba kopsavilkums par 2014. gada septembri

Labdaris.lv darba kopsavilkums par 2014. gada septembri
01.oktobris 2014 13:00
Labdarības fonds Labdaris.lv kā parasti mēneša beigās apkopo sava darba rezultātus par 2014. gada septembri. Balstoties uz šiem datiem var droši teikt, ka fonds pārliecinoši un stabili sniedz palīdzību trūkumcietējiem mūsu valstī.

Ādažu garnizonā atklāta Kritušo karavīru pieminekļa pirmā kārta

01.oktobris 2014 11:30
Par brīvprātīgi saziedotiem līdzekļiem 26.septembrī Ādažu garnizonā atklāta Kritušo karavīru pieminekļa pirmā kārta, informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta pārstāve Iveta Bērziņa.

Saulains un sauss laiks saglabāsies arī nākamajā nedēļā

Saulains un sauss laiks saglabāsies arī nākamajā nedēļā
01.oktobris 2014 10:48
Laikapstākļus Latvijā nosaka anticiklons, kas gādā par sausu un pārsvarā saulainu laiku, un anticiklona ietekme varētu saglabāties arī nākamnedēļ, liecina pašreizējā "Global Forecast System" prognoze.

Mazāk papīru, vairāk atbildības: stājas spēkā jaunie būvniecības noteikumi (4)

Mazāk papīru, vairāk atbildības: stājas spēkā jaunie būvniecības noteikumi
01.oktobris 2014 08:36
No šodienas stājas spēkā jaunais Būvniecības likums un tam pakārtotie Ministru kabineta noteikumi, kas būtiski maina līdzšinējo būvniecības kārtību, īpaši akcentējot būvdarbu organizēšanas procesu un iesaistīto pušu atbildību, vienlaikus samazinot birokrātisko procedūru skaitu.

Latviete Daiga Kipras kūrortā ārstnieciski masējusi politiķi Žirinovski (79)

Latviete Daiga Kipras kūrortā ārstnieciski masējusi politiķi Žirinovski
01.oktobris 2014 06:09
Skandalozais krievu politiķis Vladimirs Žirinovskis ir devies uz kādu Kipras kūrorta Larnakas masāžas salonu, lai veiktu medicīnisko masāžu pie Daigas Bračkas, kura savulaik no Viļķenes devusies darbā uz Kipru. Bračkas pakalpojumi ir pieprasīti un pie viņas brauc klienti pat no Maskavas.

Izskan doma par jaunu daudzbērnu ģimenes definīciju, bet nav kvoruma (2)

01.oktobris 2014 03:18
Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijā otrdien izskanēja doma Bērnu tiesību aizsardzības likumā iestrādāt jaunu daudzbērnu ģimenes definīciju, tomēr nebija kvoruma, lai šādu lēmumu pieņemtu.

Oktobra pirmā diena - saulaina, taču ne pārāk silta

01.oktobris 2014 02:49
Oktobra pirmajā diennaktī Latvijā nav gaidāmas būtiskas laikapstākļu izmaiņas, gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies.

Ukraiņi Latvijā spiesti dzirdēt apvainojumus un lamas. VIDEO (112)

Ukraiņi Latvijā spiesti dzirdēt apvainojumus un lamas. VIDEO
30.septembris 2014 21:58
Pagājušajā nedēļā skaļi izskanēja skandāls par incidentu Jelgavā, kur kāda ukraiņu bēgļu ģimenes atvase tikusi piekauta no divu citu skolnieču puses. Sākotnēji medijos tas izskanēja kā etnisks skandāls, proti, bērnam esot izsisti zobi tāpēc, ka viņa ir ukrainiete un ar dīvainu akcentu. Vēlāk policija skaidroja, ka strīda iemesls bijis gluži sadzīviskas dabas, nevis naids pret meitenes izcelsmi. Tomēr vairāki citi ukraiņi atzīst - ar nievājošu attieksmi te nākas saskarties bieži.

Latvija nepārsūdzēs ECT lēmumu par "Imantas hakera" Čalovska izdošanu (10)

Latvija nepārsūdzēs ECT lēmumu par "Imantas hakera" Čalovska izdošanu
30.septembris 2014 16:53
Valdība šodien nolēma, ka Latvija nepārsūdzēs Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmumu, kas paredz, ka tā dēvēto Imantas hakeri Denisu Čalovski var izdot ASV.

Arī slieku audzētāji turpmāk būs savas profesijas pārstāvji (4)

Arī slieku audzētāji turpmāk būs savas profesijas pārstāvji
30.septembris 2014 16:28
Profesiju klasifikators tiks papildināts ar vairākām jaunām profesijām, arī radio un televīzijas raidījumu producents un arī slieku audzētājs, informēja Labklājības ministrijā.

Spītīgais Streļčenoks atkal pārsūdzēs tiesas lēmumu par Strīķes atjaunošanu darbā KNAB (98)

Spītīgais Streļčenoks atkal pārsūdzēs tiesas lēmumu par Strīķes atjaunošanu darbā KNAB
30.septembris 2014 09:06
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) noteikti pārsūdzēs tam nelabvēlīgo tiesas spriedumu par priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atjaunošanu amatā, šorīt LNT paziņoja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

Dižkareivis Kaspars no degoša auto izvelk jauniešus bezsamaņā. FOTO (54)

Dižkareivis Kaspars no degoša auto izvelk jauniešus bezsamaņā. FOTO
30.septembris 2014 06:11
Dižkareivis Kaspars Garsils, kurš naktī uz 26. septembri no degošas automašīnas izvilka divus cilvēkus, teic, ka viņam kopā ar draugu Aināru nebija laika domāt, ka arī viņi – glābēji - varētu „uziet gaisā”. Tikai dažas sekundes avarējušos jauniešus šķīra no nāves. Diemžēl, vienu neizdevās glābt…

ASV desantniekus Baltijā nomaina amerikāņu smagās bruņutehnikas rota (5)

29.septembris 2014 20:17
Lai stiprinātu Baltijas valstu drošību, vakar Latvijā ieradusies 150 amerikāņu karavīru smagās bruņutehnikas rota, kas nomainīs Ādažu bāzē izvietotos ASV desantniekus, apstiprināja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Zināms, kāds laiks gaidāms visu turpmāko nedēļu (3)

Zināms, kāds laiks gaidāms visu turpmāko nedēļu
29.septembris 2014 15:21
Šī nedēļa Latvijā paies bez lieliem nokrišņiem, bieži spīdēs saule un gaisa temperatūra būs nedaudz augstāka nekā parasti oktobra sākumā, prognozē "Global Forecast System".

Aizvadīta "Prāta spēļu" otrā kārta. FOTO

Aizvadīta "Prāta spēļu" otrā kārta. FOTO
29.septembris 2014 13:37
Noslēgusies ir Prāta spēļu turnīra otrā spēle. Pagājušās sezonas uzvarētāji, komanda „Ģeogrāfu mafija ” ir iekļuvusi desmitniekā. Šobrīd pirmo otro vietu dala komandas "Удачи, Mr. Gorsky" un „Sakņu komanda”, kuras turnīrā ir jau nopelnījušas 112 punktus, Kasjauns.lv informēja sacensību rīkotāji.

Dabas vērotājs pirmo sniegu sagaida jau oktobrī (4)

29.septembris 2014 08:40
Dabas zīmju vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs oktobri prognozē ar ļoti mainīgiem laika apstākļiem, turklāt mēneša beigās esot sagaidāms arī pirmais sniegs.

Rīgas dvīņu torņu adrese - 9/11 - raisa asociācijas ar Ņujorkas torņiem (70)

Rīgas dvīņu torņu adrese - 9/11 - raisa asociācijas ar Ņujorkas torņiem
29.septembris 2014 06:11
Augstceltņu „Z-Towers” adrese Ķīpsalā ir visnotaļ zīmīga – Daugavgrīvas ielā 9/11, kas rada asociācijas ar 11. septembri, traģisko 2001. gada dienu, kad Ņujorkā teroristu uzbrukumā sagruva Dvīņu torņi. Arī Rīgā būs divas augstceltnes – dvīņu torņi. Vai kāds vēlēsies tajos dzīvot?

Skolēni kafejnīcā vairs nevarēs nopirkt pat bulciņas (98)

Skolēni kafejnīcā vairs nevarēs nopirkt pat bulciņas
28.septembris 2014 22:41
Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas turpmāk skaidri noteiks, kādus produktus drīkst tirgot skolas telpās iekārtotajām kafejnīcām, vēsta LTV raidījums "De facto", nodēvējot to par izšķirošu triecienu šobrīd skolās valdošajai našķu kultūrai.

Tehnoloģiju asociācija kategoriski iebilst pret interneta vēlēšanām Latvijā (9)

Tehnoloģiju asociācija kategoriski iebilst pret interneta vēlēšanām Latvijā
28.septembris 2014 21:12
Latvijas atvēro tehnoloģiju asociācija (LATA) kategoriski iebilst pret interneta vēlēšanu sistēmas izveidi Latvijā, to Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas omisijai pauž LATA.

Eiropas Valodu dienā Kijevā popularizē latviešu valodu un kultūru

28.septembris 2014 19:40
Šodien Ukrainas galvaspilsētā Kijevā pēc Britu padomes un Gētes institūta iniciatīvas notika Valodu dienai veltīts pasākums, kurā tika popularizēta latviešu valoda un kultūra, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecība Ukrainā.

Zolitūdes traģēdijā cietušajiem līdz šim izmaksāti ziedojumi 1,16 miljonu eiro apmērā (6)

Zolitūdes traģēdijā cietušajiem līdz šim izmaksāti ziedojumi 1,16 miljonu eiro apmērā
28.septembris 2014 16:18
Līdz 17.septembrim par iedzīvotāju un uzņēmumu ziedotajiem līdzekļiem Zolitūdes traģēdijā cietušo atbalstam un bojāgājušo tuviniekiem sniegta palīdzība 1 160 439,02 eiro apmērā, tādējādi neizmantoti palikuši vēl 301 692,46 eiro, liecina "Ziedot.lv" mājaslapā apkopotā informācija.

Pirmdien gaiss iesils līdz +18 grādiem (1)

28.septembris 2014 15:11
Pirmdien Latvijā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +14..+18 grādiem, siltākā diena gaidāma Zemgalē un Rīgā.

Otavā Eiropas valodu dienas ietvaros skolēniem māca latviešu valodu

28.septembris 2014 12:07
Latvijas vēstniecības Kanādā darbinieki 27. septembrī Otavā piedalījās Eiropas valodu dienas pasākumā Glībes vidusskolā, kur tās audzēkņiem un citiem interesentiem organizētas latviešu valodas nodarbības, informēja vēstniecībā.

Centralizētais eksāmens matemātikā vislabāk padevies Latgales skolēniem, latviešu un angļu valodā - Rīgas skolēniem

28.septembris 2014 11:44
Augstākie latviešu valodas un angļu valodas centralizēto eksāmenu rezultāti sasniegti Rīgas skolās, savukārt matemātikas eksāmenā - Latgales skolās, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā pieejamie dati.

Bijušajiem zemessargiem segs rehabilitācijas pakalpojumus 569 eiro vērtībā (10)

Bijušajiem zemessargiem segs rehabilitācijas pakalpojumus 569 eiro vērtībā
28.septembris 2014 11:02
Bijušajiem zemessargiem, kuri dienesta laikā Zemessardzē (ZS) guvuši ievainojumus vai veselības problēmas, plānots segt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus nepārsniedzot 569 eiro, liecina Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts.

Skursteņslauķis – romantiskākās profesijas pārstāvis un laimes nesējs. FOTO (15)

Skursteņslauķis – romantiskākās profesijas pārstāvis un laimes nesējs. FOTO
28.septembris 2014 06:39
Sodrējiem klāta seja, darbs vairāku metru augstumā, alpīnisma iemaņu pielietošana, un laime, pēc kuras cilvēki steidz raut aiz pogām – tā ir ikdiena vienlaikus romantiskākās un mītiskākās profesijas pārstāvjiem – skursteņslauķiem. Kā viņi paši teic: „Cilvēki nelaiž garām izdevību uz ielas skriet klāt un pieskarties spīdīgajām pogām, taču tikpat naski vajadzētu domāt arī par skursteņu tīrību agrāk, kā vēlā rudenī.”

"Liepāja"/"Triobet" pārspēj "Ventspili" un iekļūst BBL kausa finālā

27.septembris 2014 21:53
Latvijas komanda "Liepāja"/"Triobet" sestdien savā laukumā notiekošā "Olybet" Baltijas Basketbola līgas (BBL) kausa izcīņas pusfinālā pieveica valsts čempioni "Ventspili", iekļūstot turnīra finālā.

Aicina Baltijas jūras reģiona valstu iedzīvotājus iesaistīties nelegālās zvejas novēršanā (1)

27.septembris 2014 21:30
Starptautiskā organizācija "The Black Fish" aicina Baltijas jūras reģiona valstu iedzīvotājus iesaistīties nelegālās zvejas novēršanā, šodien Rīgā informēja organizācijas Baltijas jūras kampaņas koordinatore Emma Kelkvista.

LSK Austrumukrainas iedzīvotājiem nogādās Latvijā ražotus medikamentus

27.septembris 2014 18:46
Latvijas Sarkanais Krusts (LSK), izmantojot Rīgas domes piešķirtos 110 000 eiro, Austrumukrainas iedzīvotājiem piegādās Latvijā ražotus medikamentus, pastāstīja LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Cilvēki apmeklē Miķeļdienas tirdziņu Doma laukumā. FOTO (9)

Cilvēki apmeklē Miķeļdienas tirdziņu Doma laukumā. FOTO
27.septembris 2014 16:09
Miķeļdienas tirdziņš Doma laukumā šogad ir mazāk apmeklēts nekā pērn, atzīst aptaujātie amatnieki un tirgotāji.

Mazākumtautību skolās labāki rezultāti eksaktajās zinātnēs un vēsturē, vājāki - valodās (10)

Mazākumtautību skolās labāki rezultāti eksaktajās zinātnēs un vēsturē, vājāki - valodās
27.septembris 2014 15:43
Salīdzinot mazākumtautību un latviešu valodas apmācības skolu sniegumus centralizētajos eksāmenos, vairākus gadus iezīmējas tendence, ka mazākumtautību skolu audzēkņi uzrāda augstākus rezultātus eksakto mācību priekšmetu, kā arī vēstures eksāmenā, savukārt latviešu valodas apmācības skolās izteikti augstāki rezultāti ir valodu eksāmenos.
  1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315