FOTO: ļaudis sanāk apskatīt smalku izstādi par kentauriem

Kultūra
22. septembrī 16:13 2023. gada 22. septembrī 16:13
  Jauns.lv
Jaunā kultūras ministre Agnese Logina un Dānijas Karalistes vēstnieka amata kandidāts Mortens Jespersens (Morten Jespersen) ceturtdien, 21.septembrī, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstāžu zālē atklāja Ufes Isoloto (Uffe Isolotto) un kuratora Jākoba Lilemozes (Jakob Lillemose) radīto hiperreālistisko fantāziju pasauli, kas 2022.gadā ar lieliem panākumiem tika izstādīta Dānijas paviljonā Venēcijas biennālē.

Izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds, izstādes producente un līdzkuratore Latvijā ir fonda valdes locekle Elīna Vikmane.

Izstāde īpaši Rīgai radītā scenogrāfijā stāsta par cilvēces nākotni vizuāli krāšņā nezināmu augu un dabas elementu vidē ar atsaucēm uz Rīgas jūgendstila arhitektūru.

Stāsta centrā ir kentauru ģimene, kas apdzīvo pasauli, ko raksturo gan dramatiski, gan dīvaini dabas procesi, kas radikāli mainījuši dzīves un izdzīvošanas apstākļus. Tā lūkojas nākotnē, iekļauj elementus no pagātnes. Tā ilustrē neskaidro šodienu, kurā cilvēki navigē starp bioloģiju un tehnoloģiju, ekoloisko katastrofu un planētas mīletību, bezcerību un cerību.

Atklāšanas pasākumā tika pirmatskaņots Annas Fišeres šim notikumam īpaši pārradīts fragments no opusa “Carmen Sibyllae” četriem dziedātājiem un arfai, kas saņēma nedalītu viesu atzinību,  kā arī notika kuratora radītā īsstāsta “No zemes klēpja” performance aktrise Ivetas Poles izpildījumā.  Stāsts pieejams audioversijā.

Izstādes pavadošā programma iekļauj mākslinieku lekcijas un diskusiju ciklu, kā arī sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase” izveidota kultūrizglītības nodarbība vidusskolēniem programmā “Latvijas Skolas soma”.

Izstāde bez maksas būs pieejama no 23.septembra līdz 19. novembra, un tā skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda izstāžu zālē.

 

Citi šobrīd lasa

"Vainas apziņa padarīs mani traku," sieviete 26 gadus slēpj no vīra baisu noslēpumu
Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns
FOTO: Valmieras teātris atzīmē simtgadi un sumina aizvadītās sezonas labākos māksliniekus
Pievienot komentāru